derlius

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „derlius“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „derlius“.

Šiandien – neeilinė diena Lietuvoje: daugelis ją pamiršo

Šiandien Lietuvoje – ypatinga diena. Lapkričio 5-ąją minima Vaižganto, senovės lietuvių dievo diena. Ji ypatinga ne tik savo prasme, bet ir tuo, kad protėviai nuo šios dienos jau būdavo nuėmę nuo laukų derlių ir prašydavo Dievo, kad augmenija ateinančiais metais augtų ir derėtų. Vaižgantas – senovės lietuvių dievas, skatinantis augmenijos augimą ir derlių. Manoma, kad iš tikrųjų lietuviai garbino deivę Vaisgamtą, tik vėliau jos pavidalas paverstas į vyriškąjį.
Prieš 4 val.

Atskleidė geriausią laiką sodinti svogūnus ir česnakus: nepražiopsokite

Ar žinojote, kad rudenį pasodinti žieminiai česnakai ir svogūnai užderės anksčiau, o taip pat galite sulaukti gausesnio jų derliaus? Be to, rinkdamiesi ir sodindami žiemines veisles, suteikiate augalams papildomą pranašumą lyginant su vasarinėmis veislėmis. Keletas paslapčių, kurios užtikrins, kad jūsų daržas kitą pavasarį ir vasarą taps tikra šių daržovių derliaus oaze. 1. Ankstyvas derlius.
2024-10-22

Šią daržovę vadina aukso gysla metantiems svorį: valgykite į sveikatą

Spalį kur bepažvelgsi – ten pūpso gražuoliai oranžiniai moliūgai. Artėjant ir Lietuvoje jau išpopuliarėjusiam Helovinui, kilogramas jų tekainuoja keliasdešimt centų, tad verta moliūgus ne tik skaptuoti, bet ir skanauti. Pasak „Iki“ komunikacijos vadovės Gintarės Kitovės, kasmet ši daržovė tampa rudens sezono žvaigžde – vis daugiau pirkėjų pasinaudoja tuo, kad moliūgas yra nebrangus, neįtikėtinai universalus virtuvėje, o vos vieno jo pakanka sočiam patiekalui, rašoma pranešime spaudai.
2024-10-22

Nepamirškite to padaryti hortenzijoms: kitaip žiedų nesulauksite

Hortenzijos paprastai ištveria šaltas žiemas, tačiau atlikus vieną paprastą sodininkystės užduotį, galite suteikti gėlėms „postūmį“, kad kitais metais jos žydėtų gausiau ir sveikiau. Hortenzijos yra tvirti augalai, atsparūs šalčiui, tačiau jas vis tiek reikia paruošti žiemai, kad kitais metais jos išaugintų didelius žydinčius žiedus.
2024-10-21

Obuolius namuose išlaikykite iki pavasario: štai ką reikia daryti

Norėdami rudens derliaus gėrybėmis džiaugtis kuo ilgiau, skubame jas konservuoti, džiovinti ar šaldyti. Tokie būdai tinka toli gražu ne kiekvienai rudens gėrybei. Kaip išsaugoti geriausias bulvių, morkų, svogūnų ir moliūgų savybes? Šiame tekste paaiškinama, kaip rudenį nurinktą delrių išlaikyti maistingu. Paruošiamieji darbai Geriausiai daržovės išsilaiko, kai temperatūra artima 0 °C. Šiltesnėje patalpoje jos ima dygti, apninka puviniai.
2024-10-16

Ragina dabar sodinti šiuos augalus sode: rezultatas nustebins

Nors vasara jau praeityje, vis dėlto atsipalaiduoti dar nederėtų. Kol šalčiai neaplankė, darbai sode tęsiasi. Sodininkai pasidalijo svarbiausiais spalio mėnesio darbais sode. Sodiname medžius Į paruoštas duobes medelius galima sodinti jau spalio pradžioje. Jei žemė jose nesusigulėjusi, šį darbą reikėtų atidėti iki mėnesio pabaigos arba net iki pavasario. Turėdamas nedidelį 6 arų žemės plotą (o čia dar namelis, šiltnamis), daug medelių nepasodinsi. O vaisių norisi kuo įvairesnių.
2024-10-10

Radinys Laimutės ir Valdo darže pribloškė ir visko mačiusius: dydis siekė 40 kg

Trakų rajone gyvenanti sutuoktinių pora Laimutė (55) ir Valdas (53) Gainos gali pasigirti įspūdingu derliumi – jų pakeliamoje medinėje lysvėje užaugo net 40 kilogramų moliūgas.  Naujienų portalui tv3.lt L. Gainienė atskleidžia, kaip pavyko užauginti tokio dydžio daržovę bei kaip į šeimos derlių reaguoja aplinkiniai. Laimutė sako, kad sodininkystę jai yra itin artima.
2024-10-01

Padarykite tai serbentams dabar: pavasarį sukraus daugiau uogų

Nurinkus serbentus, krūmams reikia ypatingos priežiūros. Būtent šiuo laikotarpiu bręsta kitų metų pumpurai. Visus reikalingus atlikti darbus galite suskirstyti į kelis etapus. Kuo daugiau dėmesio skirsite krūmams, tuo gausesniu derliumi jie jums atsidėkos. Kaip krūmus tinkamai nugenėti Po derliaus nuėmimo serbentai turi būti nugenėti. Senas šakas, kurioms daugiau nei 5 metai, būtinai reikia pašalinti, nes jos nebeduos derliaus.
2024-09-20

Žali pomidorai žaibiškai virs raudonais: štai, ką reikia padaryti

Pomidorai sodininkams yra viena svarbiausių vasaros daržovių ir jie skaniausi tada, kai yra raudoni, sultingi ir šviežiai nuskinti. Nors dauguma daržovių noksta be jokių problemų, vėlyvieji pomidorai noksta daug ilgiau, tad ką daryti, kad procesas būtų spartesnis? Štai kaip sunokinti žalius pomidorus, kad kuo geriau išnaudotumėte šiltojo sezono derlių.
2024-09-19

Obuolių augintojai: derlius – geriausias per penkerius metus

Šiais metais obuolių derlius – geriausias per pastaruosius penkerius metus, sako obuolių augintojai. Negana to, Lenkijos sodininkams metai nebuvo tokie geri, todėl lietuviški obuoliai galės būti parduodami kaimyninėje šalyje.  „Neblogi metai šiemet bus sodininkams. (...) Tai pirmi metai po 2019 metų šalnų, paprastai būdavo tai tas, tai tas, tai tas.
2024-09-14
REKLAMA
REKLAMA

Pomidorai darže daugiau netrūkinės: štai, ką reikia daryti

Pomidorų skilinėjimas yra viena iš dažniausiai pasitaikančių problemų juos auginant. Gera žinia ta, kad šie negražūs įtrūkimai atsiranda ne dėl kenkėjų ar ligų ir juos galima sustabdyti. Namuose užauginti pomidorai yra ne tik skanūs, bet ir turėtų atrodyti patraukliai. Įtrūkusi vaisiaus odelė įtakos skoniui neturi, tačiau jo išvaizdą tikrai gadina. Su šia problema susiduria daugelis Jungtinės Karalystės sodininkų, rašo express.co.uk.
2024-09-13

Paprikos šaldytuve išsilaikys net 3 savaites: išdavė 1 triuką

Maisto tinklaraštininkė socialinėje žiniasklaidoje pasidalijo maisto saugojimo gudrybe, kuri gali prailginti paprikų gyvavimo laiką – jos gali išsilaikyti iki trijų savaičių. Visi norime, kad maisto kaina atitiktų kokybę, todėl labai apmaudu, kai vaisiai ir daržovės tampa nebetinkami dar nespėjus jų sunaudoti. Laimei, maisto tinklaraštininkė atskleidė, kaip geriausiai panaudoti paprikas, ir teigia, kad jos metodas leidžia jas išlaikyti pakankamai šviežias tris savaites.
2024-09-12

Padarykite tai savo avietėms: kitąmet atneš didesnį derlių

Kad avietės gausiai derėtų, šiuo metu jas reikia tinkamai prižiūrėti. Tiesą sakant, pavasarį jomis iš karto reikia pradėti rūpintis. Nors aviečių krūmai nėra reiklūs, gausaus derliaus sulauksite tik tada, jei joms nieko netrūks! Pagrindiniai aviečių krūmų poreikiai – tinkamas dirvožemio pH, kuriame gausu maistingųjų medžiagų, pakankamai šviesos ir daug vandens. Kadangi aviečių šaknys yra negilios, išsidėsčiusios horizontaliai po žeme, jas galima pažeisti neatsargiai kasant.
2024-09-12

Šliužų kieme neliks nė kvapo: štai, kas padės

Daržininkų siaubas. Neišrankus maistui. Galintis sunaikinti visą derlių ir daryti ženklų neigiamą poveikį aplinkai. Kas? Tai invazinis kenkėjas – ispaninis arionas. Kur jis paplitęs Alytuje, domėjosi Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos lektorius, biomedicinos mokslų daktaras Žydrūnas Preikša ir miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos skyriaus specialistai.
2024-09-12

Atskleidė, kas lemia traškių konservuotų agurkų sėkmę: išeis skaniausi

Vidurvasarį piką pasiekęs šviežių daržo ir sodo gėrybių derlius mena konservavimo sezono pradžią. Jau dabar tautiečiai ruošia atsargas rudeniui ar žiemai, o tradiciniai agurkų rauginimo receptai keliauja iš lūpų į lūpas. Lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ atstovai šiuo metu stebi išaugusią konservavimo įrankių paklausą bei dalijasi patarimais, kaip nesudėtingai užraugti agurkus bei ką daryti norint, kad šie būtų traškūs.
2024-09-06

Atskleidė, kaip laikyti svogūnus: bus skanūs daug ilgiau

„Šiais metais užsiauginome daug svogūnų. Deja, netrukus roputės pradėjo gesti. Ką padarėme ne taip, kaip reikia atsirinkti svogūnus ir juos saugoti?“ – klausia Svetlana iš Kauno r.. Atsako agronomė Danutė Ruseckienė Veikia temperatūros kaita Vasaros dabar tokios, kad augalai priversti arba skursti, nes būna šalta, arba leipti iš karščio. Daržininkai žino, kad augimo metu esant didelei temperatūros kaitai svogūnai blogiau laikosi.
2024-09-05

Plinta nuotrauka iš Kėdainių rajono: žmonių gerumui ribų nėra

„Vaišiname“ – didelėmis ir aiškiomis raidėmis rašoma ant lentelės, kuri kviečia nemokamai pasivaišinti obuoliais. Pasidalinti derliumi nusprendė Josvainių miestelio gyventojai. Tokia paprasta, bet labai puiki gerumo akcija – labai geras pavyzdys kitiems, kurie taip pat turi perteklinio derliaus ir gali juo pasidalinti. Traukia akį Važiuojant keliu Aristava–Kėdainiai–Cinkiškiai, Josvainių miestelio pradžioje akis patrauka rausvų obuolių kupina dėžutė.
2024-09-03

Atskleidė geriausią laiką skinti obuolius ir kriaušes: bus skaniausi

Papasakosime viską apie obuolių ir kriaušių derliaus nuėmimą: derliaus nuėmimo laiką ir taisykles, brandos nustatymo būdus ir naudingus patarimus bei gudrybes. Tekste sužinosite, kaip ir kada nurinkti obuolių ir kriaušių derlių. Kada skinti obuolius ir kriaušes saugojimui Juk viena yra skinti vaisius stalui arba valgyti tiesiai nuo medžio, o visai kas kita – nuskinti vaisius ilgalaikiam saugojimui.
2024-09-03

Amšiejus išdavė auksinius aviečių patarimus: sukraus neregėtą derlių

Avietės – tai vienos iš mėgstamiausių sodo uogų, kurių saldus ir sultingas skonis traukia ne tik sodininkus, bet ir visą šeimą. Šios uogos ne tik skanios, bet ir naudingos sveikatai, turinčios daug vitaminų ir antioksidantų. Tačiau norint sulaukti gausaus derliaus, svarbu žinoti, kaip reikėtų jas prižiūrėti. Naujienų portalui tv3.lt ūkininkas, „Dr.
2024-08-28

Pasėkite tai po bulvių darže: rezultatas nustebins

Surinkus bulves darže, lysvės lieka tuščios. Kai kurie daržininkai iš rudens ant jų atveža mėšlo ir jas suaria, kad paruoštų juodžemį pavasariniam sodinimui. Tačiau yra ir kitas būdas: sklypą galima apsėti sideratais. Kas tai yra ir ką jos duoda, ką ir kada sėti sideratais. Ką sėti nuėmus bulvių derlių Pirmiausia supraskime, kas yra sideratai.
2024-08-28

Rekordinis derlius: Jurgita skaičiuoja, kad per 20 minučių uždirba 20 eurų

Sodininkai šiemet dar nesulaukę rudens jau ėmėsi skinti rudeninius obuolius. Augintojai tvirtina, kad derlius šiais metais ne tik ankstyvesnis, bet ir gausesnis nei pernai. Tiesa, ten kur pavasarį sodams kliuvo ledų krušos, nuotaikos ne tokios džiugios. Maždaug pusę derliaus keliaus ne ant prekystalių, o perdirbimui. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.  Aukštikalnių soduose, Pasvalio rajone, pats darbymetis. Prasidėjo didysis derliaus nuėmimas.

Lietuvoje grūdų derlius pastebimai prastėja: įspėja, kas gali nutikti

Birželio pabaigoje pasibaigusį 2023–2024 m. grūdų supirkimo sezoną žemės ūkio verslo bendrovė „Scandagra“ vertina teigiamai, nes palyginti su ankstesniu sezonu, bendrovė iš Lietuvos ūkininkų supirko 14 proc. grūdų daugiau. Prognozuojama, kad bendras šiųmetinis Lietuvos grūdų augintojų derlius bus iki 10 proc. didesnis negu atitinkamu laikotarpiu prieš metus. Vis dėlto, šalies ūkininkų užauginamų grūdų kokybė pastaruoju metu kelia nerimą.
178 2024-08-26

Atrado skaniausius cukinijų blynus: pigu, greita ir labai skanu

Vasara – cukinijų derliaus metas, o koks geresnis būdas juos panaudoti nei išsikepti gardžius blynus? Jurgita išdavė skaniausių cukinijų blynų receptą, tad išbandykite jį jau šiandien. Blynams reikės: 400 gr cukinijos (svoris nuluptos ir išskobtos); 100–130 gr mocarelos; 1 kiaušinio; apie 5 v. š. miltų; pusė svogūno; krapų; itališko žolelių mišinio; druskos. Padažui: grietinės; česnako; krapų; druskos. Cukiniją ir mocarelą sutarkuojame stambia tarka, svogūną – smulkia.
2024-08-12

Pasakė, kada geriausias laikas rauti svogūnus: po to bus per vėlu

Svogūnų derlius nenuvils, jei žinosite, kada jį galima nuimti ir kaip paruošti saugojimui – štai, kada geriausia rauti svogūnus. Iš kartos į kartą sodininkai perduoda patarimą, kad surišant svogūnų laiškus, kol jie dar žali ir auga, jie atiduoda daugiau energijos į šaknis ir svogūnai užauga didesni. Taip pat manoma, kad dėl šios praktikos svogūnai greičiau subręsta.
2024-08-10

Pas Eveliną pomidorai ir agurkai netelpa į pintines: išdavė aukso vertės patarimus

Šiuo metu sodininkai, pasidairę po savo daržovių lysves, jau gali pasidžiaugti – derliaus apstu. O kiekvienas iš jų žino, koks džiaugsmas yra nuskinti daržoves, kurių auginimui pasitelkta daug meilės ir rūpesčio. Taip šį procesą apibūdino ir 40-ies metų Šakių rajone gyvenanti Evelina Starinskienė, kuri pasidalijo savo derliaus nuotraukomis ir auksiniais patarimais sodininkams.
2024-07-29

Pasakė, kada geriausias laikas nuimti svogūnų derlių: bus skaniausi

Svogūnai maistui naudojami jau daugiau nei keturis tūkstančius metų. Tai vienos populiariausių vėsiojo sezono daržovių, be to, juos lengva užauginti ir nurauti. Štai, kada geriausias laikas nuimti svogūnų derlių.  Svogūnų derlius priklausys nuo to, kaip juos prižiūrėjote visą laiką nuo pat pasodinimo. Tačiau svarbu žinoti ne tik tai, kada sodinti svogūnus, bet ir kada nuimti jų derlių, kad šie būtų patys skaniausi.
2024-07-27

Kėdainietė užėjusi į šiltnamį neteko žado: radinys svėrė kone kilogramą

Su meile auginamos daržovės duoda gerą derlių. Taip sako užkietėję daržovių augintojai. Kasmet tai viename, tai kitame Kėdainių krašto kampelyje užauga tokių daržovių, kurias norisi visiems parodyti. Šiemet neįtikėtino dydžio pomidorai užaugo Surviliškio seniūnijos ūkininkės šiltnamyje. Vienas pomidoras svėrė net pusdevinto šimto gramų.  Įspūdingas pomidoras Surviliškietės ūkininkės Rositos Liubomirskienės šiltnamyje užaugo 842 gramus sveriantis pomidoras milžinas.
2024-07-26

Neeiliniai metai ūkininkams – javapjūtė prasidėjo anksčiau: pasakė, ko tikisi

Šiemet javapjūtė Lietuvoje prasidėjo dviem-trim savaitėmis anksčiau nei įprastai – pirmieji kombainai į laukus išriedėjo Dzūkijoje ir Suvalkijoje, o kitą savaitę turėtų išjudėti ir likusi Lietuva, sako ūkininkai. Kol kas nuimamos pirmosios javų kultūros – žieminiai miežiai ir kviečiai.  Vieni ūkininkai sako, kad dėl gerų oro sąlygų ir palankių trąšų kainų šiemet galima laukti rekordinio grūdų derliaus, kiti sako esantys atsargesni.
2024-07-06

Šilauogės sukraus neregėtą derlių: rašykitės šiuos patarimus

Prasidėjus pavasariniam darbymečiui, dažnai atsiranda noras pokyčiams sode. Vieni sodininkai keičia augalus vietomis, kiti – mugėse ieško, ką gi naujo būtų galima pasisodinti ir auginti. Tačiau svarbu ne tik, ką auginti, bet ir kokie augalai geriausiai auga vieni šalia kitų ar net kenkia vieni kitiems. Šiame straipsnyje gvildename klausimą, ką sodinti šalia šilauogių, kad šios derėtų ir duotų gausų derlių.
2024-06-24

Patręškite pomidorus šiais mišiniais: rezultatas nustebins

Kaip ir kada tręšti pomidorus jau daugiau mažiau aišku, bet ramybės neduoda tinkamos trąšos pomidorams pasirinkimas. Kartais nenutuokdami, kokių elementų reikia pomidorams skirtingose augimo sąlygose, griebiame bet kurią komercinių trąšų pakuotę ir jomis bandome suteikti šioms daržovėms maisto. Ne tokios drastiškos priemonės galėtų būti ir naminės natūralios trąšos, tokios kaip medžio pelenai, dilgėlių nuovirai ir kita.
2024-06-17

Padarykite tai savo braškėms: derlius padvigubės

Papasakosime, kaip laistyti braškes žydėjimo ir derėjimo metu, kad uogos būtų didelės ir sultingos, taip pat nuėmus derlių. Norint sulaukti didelių ir saldžių braškių, neužtenka tik ravėti piktžoles ir purenti krūmus. Taip pat svarbu jas tinkamai laistyti. Ypač uolūs sodybų augintojai šiuo atveju kartais puola į kraštutinumus – uogas laisto beveik kasdien. Tiesa, yra ir tokių, kurie tai daro porą kartų per sezoną arba apskritai nemano, kad tai būtina.
2024-06-09

Padarykite tai savo braškėms: sukraus didesnį derlių

Birželis – pirmasis vasaros mėnuo. Dauguma sėjos ir sodinimo darbų jau baigti, augalai intensyviai auga, kai kurie (pvz., braškės) jau brandina ir derlių. Tačiau birželis tik žymi pavasario darbų pabaigą. Sodininkams bei daržininkams darbų gausu ir vasaros sezonu. Tad pasižvalgykime, kokius darbus primena atlikti birželio mėnesio sodininko kalendorius.
2024-06-04

Atrado superinę agurkų mišrainę žiemai: turėkite receptą šių metų derliui

„Labai skanios salotos žiemai. Tiks prie įvairių patiekalų pateikti kaip garnyrą“, – rašo tinklaraščio „Oditėlės blogas“ autorė Edita. Išeiga: ~6 vnt. 0,5l talpos stiklainių: 2 kg agurkų; 0,5 kg paprikos (raudonosios arba geltonosios); 0,5 kg svogūnų; 0,5 kg morkų; 1 nedidelės čili paprikos; 1 galvutės česnako; 1,5 v.š. druskos; 100 g cukraus; 100 g 9proc. acto;  100 g saulėgrąžų aliejaus.
2024-05-27

Pataria, kaip rinktis braškes: nuo to priklauso galimas kenksmingumas

Anykštėnų šiltnamiuose sirpsta pirmosios šiųmetės braškės. Ir nors pavasaris augintojams staigmenų nepašykštėjo, būta ir vėlyvo sniego, ir šalnų, šiltnamiuose braškes auginantys ūkininkai tikina po stogu sukūrę palankias sąlygas pirmosioms uogoms sirpti. Už kilogramą pirmųjų braškių anykštėnai tikisi gauti 10 eurų. Vėliau uogos turėtų pigti. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.  Jurgita braškes skina jau ne pirmus metus, tad puikiai žino, kad uogas reikia skinti itin atsargiai.
Aktualijos 2024-05-05

Braškių ar kitų uogų bus mažiau ir jos brangs? Ūkininkams – netikėtas išbandymas

Praėjusios savaitės pradžioje šiam metų laikui kiek neįprasta sniego danga užklojo nemenką dalį Lietuvos. Šiauriniuose rajonuose jos storis siekė keliolika centimetrų. Ant medžių, laidų, šiltnamių ir kitų statinių formavosi šlapio sniego apdraba. Lūžo ir linko medžių šakos, dalis gyventojų liko be elektros. Kai kuriuose rajonuose keliai buvo sunkiai išvažiuojami. Laukus apžiūrėję ūkininkai jau kalba apie galimus nuostolius.
2024-05-04

Latvijos grūdų derlius 2023-aisiais – šeštadaliu kuklesnis

Latvijos praėjusių metų grūdų derlius, palyginti su 2022-ųjų, sumažėjo 16,3 proc. iki 2,716 mln. tonų, pranešė nacionalinės statistikos tarnyba. Grūdinių kultūrų pasėlių plotai pernai buvo 2,2 proc. didesni nei užpernai – 797,4 tūkst. hektarų, tačiau vidutinis derlingumas dėl nepalankių gamtinių sąlygų buvo kukliausias per pastaruosius penkerius metus ir siekė 34,1 centnerio nuo hektaro. Žiemkenčių derlius sumenko 15,7 proc. iki 2,102 mln. tonų, vasarinių javų – 18,3 proc. iki 614 tūkst. tonų.
2024-02-19

Panevėžiečio namuose auginamos aitriosios paprikos stebina aplinkinius – siekia lubas

82-ejų metų pensininko iš Panevėžio namuose – lubas siekiantis aitriųjų paprikų krūmas. Maža to, vidury rudens augalas krauna ir nokina vaisius, kurių senjoras suskaičiavo apie pusšimtį. Panevėžietis juokauja, kad prieš Kalėdas jam ir eglės nereikės puošti. Ją atstos raudonais varpelio formos vaisiais pasidabinusi paprika.

Gyventojai stebisi paskutiniais sezono grybais: pigesni nei anksčiau

Grybautojai iš Aukštaitijos sezoną baigia ne tuščiomis – pintinėse lepšės, žaliuokės, kazlėkai. Kam pasiseka – vieną kitą baravyką dar randa. Aukštaičiai džiūgauja, sezonas buvo puikus, tad ir prie pensijų žiemą bus iš ko prisidurti. Gera žinia ir pirkėjams – grybų kainos sumenko. Ant prekystalio Panevėžio turguje grybautojas Vytautas išrikiavo bene paskutinio šį rudenį pasivaikščiojimo miške radybas. Sako – pranašauja šalčius ir sniegą, tad grybų sezoną teks baigti.

Pamario gyventojus terorizuoja šernai suvalkiečiai: „Nei bulvių, nei uogų, nei obuolių“

Tris tūkstančius gyventojų turinčią sodų bendriją pamaryje užpuolė šernai. Jie ne tik išrausė žmonių sklypus, bet pasidarbavo ir taip, kad kai kuriais tarp namų esančiais keliais sodininkai nebegali ne tik pravažiuoti mašinomis, bet ir patys praeiti. Specialistai spėja, kad pamario gyventojus terorizuoja šernai suvalkiečiai. 3000 gyventojų turinčios, didžiausios Europoje sodų bendrijos pajūryje „Dituva“ įsisukę šernai prikrėtė aibių.

Sodininkė Vilma pabandė užsiauginti medvilnės: rezultatas pribloškė

Sodininkė Vilma Aleknė Radviliškio rajone, Kurklių kaime nusprendė išbandyti savo sėkmę auginant medvilnę šiltnamyje. Pernai jos pirmasis bandymas baigėsi nesėkmingai  – augalas buvo nuskurdęs dėl voratinklinės erkutės padarytos žalos. Šiais metais moteris pasimokė iš savo klaidos ir dabar džiaugiasi pirmuoju derliumi. Vilma medvilnę pasodino kovo mėnesį. Prieš išvažiuodama atostogauti ji šiltnamyje paliko dar žalius bumbuliukus.
2023-10-04

Smalsumo vedina Aurelija pasisodino saldžiųjų bulvių: rezultatai stebina

Atėjus rudeniui daržininkai džiaugiasi gausiu bulvių derliumi. Aurelija Vitkevičienė iš Utenos šiais metais smalsumo vedina nusprendė savo darže pasisodinti kitokią bulvių rūšį – batatus, dar kitaip vadinamus saldžiosiomis bulvėmis. Moteris liko nustebinta derliumi. Balandžio gegužės mėnesį Aurelija iš maisto prekių parduotuvės „Lidl“ nusipirko šešis batatų daigus. Vos juos nusipirkusi moteris vežė namo juos sodinti.
2023-10-03

Neskubėkite išmesti pavytusių obuolių: štai, kur pravers

Gausėjantis obuolių derlius tiesiog kviečia vis dažniau kepti aromatingus pyragus. Visgi, kartais nesinori nei daug laiko leisti virtuvėje, o gal ir tesinori vos kelių saldžių obuolinių kąsnelių. „Iki“ konditeris Thierry Lauvray siūlo išbandyti netradicinį rudeniu tiesiog kvepiantį desertą – saldžius ryžių miltų lapų suktinukus. Jiems pagaminti reikės tik 5 nebrangių ingredientų, o laiko nesugaišite daug.
2023-10-03

Sulčių spaudyklose žmones palieka šimtus: savoms sultims nepagaili ir 200 eurų

Sulčių spaudyklose jau dūzgia sulčiaspaudės. Verslininkai sako, kad šiemet darbų pradžia žada neblogą sezoną. Žmonės esą sulčių pasiilgę, tad iš sodų tempia maišus obuolių. Ir nors jų derlių kiek sumenkino vėlyvosios rekordinės šalnos, vėliau kai kur aptalžė kruša, tačiau sultims žmonės obuolių prisirenka. Sulčių spaudyklose dabar jau pats darbymetis. Kai kurių soduose obelų šakos linksta nuo vaisių, kai kur obuolių mažiau. Tačiau sultims, anot spaudėjų, derliaus užtenka.

Ekspertai patarė bulves laikyti netikėtoje vietoje: nustebs ne vienas

Bulvės yra visame pasaulyje mėgstamas produktas – dėl jų pamišę ne tik lietuviai. Nors bulvės ant daugelio stalo būna kone kasdien, maisto ekspertai sako, kad tik nedaugelis žino, kaip jas tinkamai laikyti namuose, parsinešus iš parduotuvės ar turgaus. Neturintys vėsaus rūsio bulves ir perkantys bulves po kilogramą ar keletą, kaip ir daugumą šakniavaisinių daržovių, dažniausiai laiko virtuvės spintelėje.
2023-09-11

Kitąmet pasodinkite šalia pomidorų šiuos augalus: atneš dvigubą derlių

Pomidorai yra vieni populiariausių augalų soduose, tačiau kartais jie auga prasčiau nei tikimasi. Norėdami padidinti jų derlių ir kokybę, sodininkai turėtų išbandyti greta pomidorų sodinti papildomus augalus. Specialistai pasidalijo informacija apie keletą geriausių augalų, kurie pagerins pomidorų skonį ir derlių, jei juos pasodinsite šalia. Augalai kompanionai arba kaimynai – tai augalai, auginami kartu, siekiant abipusės naudos.
2023-09-08

Ūkininkams – ne tik nuostoliai, bet ir dar vienas išbandymas: „Šie metai buvo eiliniai metai rojuje“

Ši vasara šalies žemdirbiams išbandymų šalnomis, krušomis, sausromis, kaitromis ir liūtimis negailėjo. Todėl ir derliais pernelyg nesidžiaugiama – jie skirtinguose šalies regionuose labai įvairūs. Vienur – ir imti jau nebėra ką, kitur – žemė atseikėja dar gana neblogai. Kol kas nelabai aišku, koks bus dabar nuimamų ankštinių kultūrų, savo eilės laukiančių cukrinių runkelių derlius.
2023-09-03

Atsakė, kada geriausias metas rauti svogūnus: nepražiopsokite

Vasarai einant į pabaigą sodininkai džiaugiasi rinkdami savo derlių, matydami jų gausą. Tačiau, kaip žinoti, ar jau galime rauti svogūnus? Yra keli būdai, kaip galima įsitikinti, jog svogūnai yra pakankamai prinokę. Pasirodo, tereikia patikrinti vos vieną vietą, ten, kur lapai susitinka su svogūnėliu. Jeigu ji yra minkšta, reiškia, kad žieduose įvyko galutinis ląstelių dalijimasis.
2023-08-27

Norinčius nusipirkti kviečių, ragina paskubėti: pradinė kaina – 202 eurų už toną

Žemės ūkio ministerija skelbia aukcioną parduoti iš AB „Jonavos grūdai“ 2014 m. derliaus II klasės 3 220 080 kg  bei 2020 m. derliaus II klasės 6 763 500 kg kviečių. Aukcionas vykdomas interneto svetainėje http://www.evarzytines.lt/. Valstybinės augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos išvadomis, grūdai atitinka kokybės reikalavimus ir neviršija 13,5 proc. drėgnio.
2023-08-17

Ūkininkai kreipėsi net į psichologus: finansiniai nuostoliai atnešė didžiulį emocinį stresą

Praėjusią savaitę per Šiaurės ir Vakarų Lietuvą praūžusią audrą draudikai jau vadina rekordine – žmonių nuostoliai pasiekė net septynis milijonus eurų. Dar blogiau tiems, kurie turto neapdraudė – šimtatūkstantinius nuostolius teks dengti iš savo kišenės. Kai kurie grūdų augintojai per krušą neteko viso derliaus. Vėtra su ledokšniais sukėlė galvos skausmo ir saulės elektrines ant stogų įsirengusiems tautiečiams.
Į viršų