Kalbame apie daugiakalbystę šeimoje, sveiką gyvenseną, sportą, sužadėtuves ir kone po penkto pasimatymo įvykusias vestuves, šeimos kasdienybę, dukters auklėjimą ir, žavėdamiesi Ilkos puikia lietuvių kalba, klausomės daugelį kitų įdomių, niekada negirdėtų istorijų, pavyzdžiui, kas ją privertė ją užsirašyti į sporto klubą ir atrasti sveiką gyvenseną arba kaip ji, atvykusi į Lietuvą, galvojo, jog mūsų ruduo yra žiema, ir jai draugė turėjo atskleisti negailestingą tiesą: „Ilka, žiema net neprasidėjo.“
Buvo svarbu išmokti kalbėti lietuviškai
Ilka sako, kad jos lietuvių kalba dar nėra puiki: „Aš sakau, kad kovosiu su jūsų gramatika, linksniais dar turbūt 20 metų.“
Ji, atvykdama į lietuvą, niekada netikėjo, kad kalbės mūsų kalba, nes ji „žiauriai, žiauriai sunki“. Ji pripažįsta, kad tai, jog gali šiandien kalbėti lietuviškai – didžiausia sėkmė gyvenime.
Tarpusavyje pora kalba angliškai, su dukrele – dviem kalbomis. Ilka šypsosi: „Visi galvoja, kad lietuviškai išmokau iš Andriaus, bet jis man tikrai labai mažai padeda.“
„Aš labai didžiuojuosi ja dėl to, kad ji iš tiesų taip gerai kalba, ir ji netgi, kai rašo žinutes arba tekstus, ji stengiasi rašyti lietuviškomis raidėmis“, – sako Andrius.
„Mums buvo aišku, kad norime būti drauge“
„Buvo turbūt koks penktas mūsų pasimatymas, – pasakoja Andrius, – ir mes užėjome į civilinės metrikacijos biurą pasiteirauti, kokia yra ta teisinė tvarka, kad susituokti Europos Sąjungos piliečiui su ne Europos Sąjungos piliete.“
„Kai pradėjome būti drauge, iškart buvo aišku, kad mes norime būti kartu ilgą laiką, mes norim tuoktis“, – sako Ilka ir priduria, kad vestuvėms ėmė ruoštis jau po metų.
Deja, Lietuvoje teisinių barjerų įveikti nepavyko, tad vestuves pirmiausia teko kelti Namibijoje.
Apie poros sužadėtuves, nesklandumus ir dvejas vestuves bei artimą ryšį su Namibija ir ten gyvenančia Ilkos mama, dukters auginimo iššūkius bei laiką tik dviese pora pasakoja su šypsena: „Dukra mums būti dviese netrukdo.“
Kelias į sveiką gyvenseną ir sportą
Gyvendama tris–keturis mėnesius Didžiojoje Britanijoje, moteris nusprendė nusipirkti naujus džinsus.
„Paėmiau savo įprastą dydį, kas tuo metu buvo UK8, ir jos man užsitraukė tik iki šlaunų. – Pagalvojau, kad čia kažkoks dydžių skirtumas“, – prisimena moteri.s
Tąkart net didesnius džinsus moteris užsitraukė labai sunkiai. Būtent tada atėjo apsisprendimas rinktis kitą kelią: „Ar tu nori tuos didesnius džinsus nusipirkti, ar tu nori keisti gyvenimo būdą.“
Ilka nusprendė pakeisti gyvenimo būdą: „Aš palikau džinsus ir nuėjau tiesiai į sporto salę.“
Išbandytos visos įmanomos dietos
Moteris yra išbandžiusi ir veganizmą, ir laikiusis „vieno litro vandens taisyklės“, ir mėginusi valgyti visiškai be angliavandenių.
„Dabar mano pagrindinė taisyklė – kad turi būti balansas“, – sako ji.
90 proc. Ilkos mitybos sudaro „vieno ingrediento maistas“, o 10 proc. ji leidžia sau ir siūlo valgyti tai, ką nori: „Tada tu būsi ir laiminga, ir išlaikysi sveiką svorį.“
Andrius ir Ilka pasidalys sveikos gyvensenos ir mitybos patarimais. Kokie jie? Andrius sako, kad pirmiausia reikia atskirti sveiką ir sportinę mitybą. Vyras atskleidžia, kad jų poroje Ilka laikosi labiau sveikos mitybos, o jis – sportinės principų. Taigi ar gerai varškę valgyti ryte?..
„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą.