REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pelėda paruošta su kariu, žiurkienos ir bulvių troškinys - vargu ar tai skamba pakankamai gerai, kad jūsų draugai išdrįstų to paragauti.

Pelėda paruošta su kariu, žiurkienos ir bulvių troškinys - vargu ar tai skamba pakankamai gerai, kad jūsų draugai išdrįstų to paragauti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Neįtikėtina, bet Jonathan'as McGowan'as tokiais egzotiniais patiekalais jau seniai vaišina savo svečius. 44 metų vyras laikosi neįprastos dietos: kad nereikėtų mėsos pirkti parduotuvėje, jis maitinasi gatvėje partrenktų gyvūnų mėsa.

REKLAMA

1 nuotrauka

2 nuotrauka

3 nuotrauka

Vietoje fasuotos, parduotuvėje parduodamos patikrintos mėsos, ji valgo peles, kurmius, ežius, balandžius, varnas, kirus ir kitus gyvūnus. Iškamšas gaminantis vyras iš Bournemouth, Dorseto, pats niekada nežudo gyvūnų, o valgo tik tai, ką randa ant kelio arba miške.

Pirmą kartą, būdamas vos keturiolikos metų  J. McGowan paragavo žalčio, kurį rado negyvą ant kelio. "Žaltys, tiesą sakant, nepasižymi ypatingu skoniu - jis kažkuo primena bekoną su oda. Bet jis man ir pažadino smalsumą sužinoti, koks kitų gyvūnų skonis", - prisimena vyriškis.

REKLAMA
REKLAMA

Baigęs koledžą vaikinas gyveno vienas ir nusprendė, kad valgydamas kelyje partrenktus gyvūnus jis sutaupys daug pinigų, kurį skirtų maistui. "Nuo mažų dienų domėjausi gamtos istorija ir ūkininkavimu, o gyvendamas Dorsete, kur žmonės nuolat medžioja dažnai susidurdavau su nugaišusiais ar nušautais gyvūnais."

"Numirusius ar nušautus gyvūnus parsinešdavau namo ir išdarinėdavau. Jau seniai įsitikinau, kad  tokia mėsa yra kur kas kokybiškesnė ir ekologiškesnė, nei ta, kuri parduodama prekybos centruose. Juolab, kad ji dar papildomai apdirbama. Taigi, valgio ruošimas man niekada nebuvo problema."

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Mačiau kaip gyvūnai auginami fermose, kokie purvini ir kai kada ligoti jie būdavo. Tai man nė kiek nepatiko."

J. Mcgowan, kuris kaskart daro pristatymus mokyklose ir koledžuose, nuolat liaupsina šį neįprastą mitybos būdą, ir tikina, kad jo draugai noriai ragauja jo patiekalų tokių kaip pelėda paruošta su kariu ar žiurkienos ir bulvių troškinys.

Kitas subtilus patiekalas - keptuvėje apkepti ilgakojai uodai, patiekiami su alyvuogių aliejumi, salierais ir razinomis. Ponas McGowan sako: "Tai labai primena "Valdorfo" salotas. Tik kad su uodo kojytėmis. Mano draugai mėgsta ragauti mano patiekalus, o patys mėgstamiausi yra patiekalai iš lapės bei triušio."

REKLAMA

Jie priima tai kaip sveiką mitybą, nors kai kurie žmonės ir atsisako paragauti vien dėl minties, kad gyvūnas buvo rastas negyvas ir nežinia kiek laiko jis ten pragulėjo. "Kadangi užaugau tokioje aplinkoje, lengvai galiu atskirti kada gyvūnas yra ką tik padvėsęs, o kada jau šiek tiek pagulėjęs."

"Esu pakankamai apdairus. Nevalgau bet ko. Jei nesu tikras dėl mėsos šviežumo, pirma atlieku skrodimą ir išsiaiškinu jos būklę."

"Kartą radau varnėną, kuris greičiausiai buvo apsinuodijęs strichninu. Esu labai atsargus – dar niekada nebuvau susirgęs ar apsinuodijęs nuo to, ką pasigaminau."

REKLAMA

Per visą savo gyvenimą J McGowan jau valgė peles, kurmius, voveres, žiurkes, lapes, barsukus, kiškius, triušius, elnius, šermuonėlius, žebenkštis, šeškus, ūdras, laukines kates, fazanus, kikilius, strazdus, antis, žąsis, balandžius, pelėdas, varnas, kirus, strazdus ir kormoranus.

Jonathan firminis patiekalas iš balandžio:

Porcija: dviem

1)      Paimkite vieną apie 240g sveriančią balandžio krūtinėlę ir nuplaukite ją šiltu vandeniu.

2)      Įdėkite ją į foliją, apipilkite 100ml raudonojo vyno ir suvyniokite. Virkite apie puse valandos ant mažos ugnies.

3)      Įdėkite svogūnų ir pavirkite dar 20 minučių.

4)      Patiekite su salierais ir pastarnokais. Balandžio krūtinėlė taip pat dera su keptomis bulvėmis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų