Su Alano Chošnau muzika užaugo ne viena karta. Daugelis jo balsą pirmąsyk išgirdo1993 m., grupėje „Naktinės personos“ ir nuo tada nebepamiršo. Pasiūlymų koncertuoti būdavo tiek daug, kad tekdavo rinktis, kur vykti. Tai tęsėsi ilgus metus. Mažai atlikėjų gali pasigirti tokia aktyvia, ilga ir stabilia muzikine karjera.
„Esmė visada buvo muzika. Kur mes beatsistosime, kur benueisime – svarbu muzika. Kokią beišleisi dainą ar albumą, kokį padarysi life pasirodymą – viskas yra muzika. Visa kita yra sudedamosios dalys. Svarbu muzika ir fanai, kurie suteikia reikšmės muzikai“, – neabejoja Alanas.
Karantino spąstai
Ne paslaptis, kad paskelbtas karantinas daliai atlikėjų reiškia ne tik visišką pajamų praradimą, bet ir galbūt karjeros pabaigą, juk klausytojų širdis teks užkariauti iš naujo. Alanui tai negresia – jo gerbėjai tikrai nepamiršo atlikėjo dainų.
Alanas neslepia kad pasiilgo scenos, o jo mylima žmona nori, kad vyras vėl grįžtų į aktyvų muzikos pasaulį. Anot paties atlikėjo, su juo nebeįmanoma namie būti, reikia išlieti visas emocijas, jausmus.
„Situacija yra sudėtinga ir mes esame tarsi įkaitai. Nesmagu, kad nežinome, kas mūsų laukia, kas bus ateityje, tai veda į nežinomybę, veikia žmones griaunančiai. Bet iš kitos pusės, tai kaip tik yra galimybių laikas. Nepaisant viso to, kas vyksta žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose... Suprantu žmonių neviltį ir jų skundus“, – apie karantino nuotaikas kalba atlikėjas.
Paklaustas, ar nekilo minčių imtis ko nors naujo ir kardinaliai pakeisti profesiją, Alanas atsako, kad už tai, ko pasiekė yra sumokėta pernelyg didelė kaina ir atsisakyti visko, ką taip ilgai statė ir kūrė jis nenori.
Iš Bagdado – į Lietuvą
Ne veltui Alanas taip saugo tai, ko pasiekė. Nueitas kelias buvo išties nelengvas ir kupinas išbandymų nuo pat vaikystės. Septynerius metus kartu su tėvais jis gyveno Bagdade, net nemokėjo lietuvių kalbos ir nenujautė, kur gyvenimas jį nuves. Laidos „Pasaulis pagal moteris“ žiūrovai išvys ir to meto nuotraukas – juodai baltus vaikystės liudijimus.
Gyvenimas Bagdade buvo visiškai aprūpintas – berniukas turėjo viską. Tačiau viskas pasikeitė mirus mamai. Alanas, mokantis tik arabų ir kurdų kalbas, iš kapitalistinio Bagdado buvo atvežtas ir paliktas Sovietų Sąjungoje, kur viskas buvo pilka ir visko trūko. „Aš buvau šokiruotas“, – aną metą prisimena Alanas. Tačiau įgimtas pozityvumas padėjo visuomet ir šiandien Alanas gyvena taikoje su savimi ir aplinkiniais.
„Aš norėčiau palinkėti visiems nepasiduoti. Nesėdėti susidėjus rankų, o tiesiog kovoti už save ir tikėtis kuo geriausio. Tik taip visa tai įveiksime. Turėkite kantrybės, turėkite stiprybės, nekaltinkite vieni kitų ir neteiskite“, – linki Alanas, net sunkiausiomis akimirkomis žvelgiantis tik į priekį.
Šiuo metu jis ruošiasi naujam muzikinės karjeros šuoliui – pradėjo įrašinėti savo lietuvišką albumą, taip pat – albumą anglų kalba. Planuojami ir vaizdo klipai, tad veiklos atlikėjui, net karantino metu, išties nestinga.
Norintys daugiau sužinoti apie Alano Ibrahimo Chošnau vaikystę, santykius su tėvu ir antrojo vardo atsiradimo istoriją, kviečiami žiūrėti laidą „Pasaulis pagal moteris“, TV3 kanalu, šį sekmadienį, 10 val.
Pavasario dvelksmas namuose
Prasidėjus kalendoriniam pavasariui nejučia imame ilgėtis saulės, gamtos, žiedų gausos. Sukurti pavasarį simbolizuojančią kompoziciją laidos vedėją, floristikos dizainerę Kristiną Rimienę įkvėpė raudonos sedulų šakos. Prie šių šakų floristikos dizainerė derins pilnavidures lelijas, ryškias geltonas rožes, smulkiažiedžius gvazdikus ir kraspedijas.
Švytinti geltona spalva taps vyraujančia ir įneš saulės spindesio į kiekvienus tokia kompozicija papuoštus namus. Ne veltui spalvų institutas „Pantone“ šių metų spalva paskelbė švytinčią geltoną („Illuminating“ ) – tai vilties žinia, ypač reikalinga šiuo metu.
Tad geltoniu švytinti kompozicija, kuri gali virsti puošnia interjero detale, atneš pavasario dvelksmą ir vilties kiekvienam ją išvydusiam.
„Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais 10 val. per TV3!