Rugpjūčio pabaigoje Lietuvos kino teatruose žiūrovams bus pristatyta režisieriaus Roberto Kuliūno komedija „Aš gyvas“. Joje L. Pobedonoscevui teko pagrindinis – paprasto vaikino Tomo Paparčio vaidmuo.
Vieną dieną sistemos klaida Tomą oficialiai paskelbia mirusiu. Tai reiškia, kad žmogaus lyg nebuvę: nebeveikia jo banko kortelės, butas perduotas valstybei, o iš tiesų sveikas ir gyvas vienišius turi įrodyti savo egzistavimą.
„Filmavomės labai smagiai, – prisimena pagrindinio vaidmens atlikėjas. – Po paskutinės pamainos, kaip ir dera, atšventėme filmavimo pabaigą. Lygiai po paros, kaip ir mano herojus, užsukau į parduotuvę. Padaviau pardavėjai savo banko kortelę, ji brūkšt, o ten – nieko. Tik užrašas – neaptarnauti. Net kvapą užgniaužė, per savo gyvenimą nieko panašaus nebuvau patyręs.“
Iš pradžių Leonardas sako pamanęs, kad tai – klaida, juk pinigų sąskaitoje yra.
Kai ir antrasis mėginimas nebuvo sėkmingas, jis nusprendė patikrinti sąskaitą.
Atsidaręs telefone banko programėlę pamatė, kad visose trijose jo sąskaitose – minusai.
„Pagalvojau, kad tai – smagus filmo prodiuserių pokštas. Tobulas planas filmo reklamai, bet vis tiek neramu: minusai sąskaitose rodo, kad kažkam esu skolingas beveik devynis tūkstančius eurų.
„Rezervuota PLAIS“, – man rašo, aš išsiaiškinu, kad tai piniginių lėšų apribojimo informacinė sistema. Prodiuseriai, žinoma, dievagojasi nagų prie mano pinigų nekišę, aš kišenėje randu 60 eurų, apsidžiaugiu ir nusprendžiu viską išsiaiškinti vėliau.“
Kitą dieną Leonardas pradėjo skambučiais.
„Visai kaip filme – PLAIS tarsi nurodo į Registrų centrą, tas siunčia į banką, bankas – į Valstybinę mokesčių inspekciją. Pusvalandį paklausęs muzikėlės, sužinau, kad esu laiku nesumokėjęs PVM mokesčio. Skolingas tris tūkstančius, o sąskaitos užblokuotos visos“, – pasakoja į nepavydėtiną situaciją patekęs aktorius ir priduria kur kas geriau supratęs, kaip filme jautėsi jo personažas Tomas.
Pirmą kartą savo gyvenime susidūręs su blokuotomis banko sąskaitomis, jis stengėsi užgniaužti tąsyk kilusias emocijas: „Norėjosi šaukti, rėkti, visiems pasakoti, o galiausiai išvažiuoti į kaimą kuo toliau nuo viso to sisteminio š... Esu polėkio ir laisvės žmogus, nenoriu niekam trukdyti, noriu, kad ir man netrukdytų.
Suprantu, kad gyventi turime pagal taisykles, tačiau juk galėtų paskambinti, perspėti. Elektroninis paštas man kelia siaubą, ten prikrinta visokio šlamšto. Ir kam taip reikia gąsdinti žmones – užblokuoti visas sąskaitas be jokio perspėjimo?!“
Leonardas sako labai laukiantis filmo premjeros, nori pamatyti, kaip režisieriui pavyko sumontuoti banko sceną.
„Šis filmas yra ir tam tikras manifestas – esame ne sistema, o gyvi žmonės. Pažįstu daugybę menininkų, kurie dirba pagal verslo liudijimą, individualios veiklos pažymą, bent kartą per metus, kai reikia deklaruoti pajamas, jie samdo finansininkus, kad šie sutvarkytų finansus ir mokesčius ar bent paaiškintų, kaip užpildyti deklaracijas, patiems nepavyksta, nors tu ką.
Sistema darosi tokia protinga ir išmani, kad žmogui ji pernelyg paini. Esame įtraukiami į aplinkybes, kuriose neįmanoma veikti pačiam, nebent specialius mokslus baigti. Atsiras daugybė žmonių, kurie susitapatins su mano personažu“, – neabejoja Leonardas.
Komedija „Aš gyvas“ Lietuvos kino teatruose – nuo rugsėjo 29 dienos.
Filmo režisierius R. Kuliūnas, pagrindinius vaidmenis atliko L. Pobedonoscevas, Milda Noreikaitė, Andrius Žiurauskas. Skiriama žiūrovams nuo 13 metų.
Filmo anonsas: