Naujienų portalui tv3.lt Lina atskleidė, kad į Prancūzijos sostinę atvyko ne pramogauti – čia mergina keturis mėnesius studijuos pagal „Erasmus“ studijų programą.
„Aš Lietuvoje esu antro kurso studentė, studijuojanti verslo vadybą ir marketingą. Mano universitetas suteikia galimybę keliems mėnesiams savo studijų dalyko mokslus perkelti į kitą šalį, tad negalėjau nepasinaudoti proga mokslus krimsti visiškai kitoje aplinkoje“, – pasakojo Lina.
Nenorėjo į šiltus kraštus
„Instagram“ platformoje daugiau nei 60 tūkstančių gerbėjų burianti mergina teigė turėjusi galimybę išvykti mokytis į Ispaniją ar Italiją, tačiau dėl didelio šių krypčių populiarumo nusprendė pasirinkti Prancūziją.
„Mano pažįstamų rate nėra nė vieno žmogaus, kuris būtų keliavęs mokytis į Paryžių, be to, išvykti gyventi į tokį didelį miestą man atrodė nemažas ir įdomus iššūkis. Nors turėjau galimybę vykti į šiltus kraštus, man tai pasirodė pernelyg banalu. Norėjau patirti tą užsienietišką aplinką, kurioje nebūtų daug lietuvių, tad Prancūzijos sostinė tam buvo tinkamas pasirinkimas“, – komentavo L. Talžūnaitė.
Kadangi mergina apie studijas svetur svajojo seniai, Linos šeima nebuvo nustebusi išgirdusi dukros troškimus. Pasak jos, artimieji ne tik palaikė studentės sprendimą, bet ir padėjo nuspręsti, kokia vieta galėtų suteikti jai geriausias gyvenimo sąlygas.
Prisitaikė prie naujo gyvenimo
Lina Paryžiuje gyvena jau apie tris savaites, tačiau kaip pati pasakojo, vis dar jaučiasi tarytum atvykusi ne gyventi, o turistauti: „Kai atvyksti į tokį didelį ir žymų miestą, iškart norisi jame labai daug visko pamatyti. Tad kai čia atvykome, taip ir darėme: daug vaikščiojome, stengėmės kuo daugiau pamatyti ir išbandyti. Dar ir dabar jaučiuosi labiau kaip turistė, o ne šio miesto gyventoja.“
Nuomonės formuotoja tikino kultūrinio šoko nepatyrusi, o per kelias savaites jau spėjusi sėkmingai adaptuotis prie naujų gyvenimo sąlygų.
„Tikrai spėjome prisitaikyti, susiformuoti savo rutiną. Nors nelabai moku prancūzų kalbą, supratau, kad čia nesunkiai įmanoma susikalbėti angliškai“, – džiugesio neslėpė ji.
Pamatė kitokią realybę
Visgi Linos teigimu, studijos Lietuvoje ir Paryžiuje turi daug skirtumų. Kaip pastebėjo mergina, universitetai Prancūzijoje labiau primena mokyklą, o viena paskaita čia trunka net dvi su puse valandos. Be visa to, čia dirbantiems dėstytojams trūksta punktualumo ir konkretumo, todėl studentams kartais būna sunku gauti svarbią informaciją.
Nors Paryžius idealizuojamas kaip meilės ir mados miestas, čia atvykusiems turistams dažnai tenka tuo nusivilti. Tą patvirtino ir Lina: „Aš lygiai taip pat galvojau, kad čia visi labai gražūs ir stilingi, o patys prancūzai griežti ir savikritiški. Bet čia pagyvenusi suprantu, kad realybė kiek kitokia: mados nėra tiek daug, žmonės daug dirba ir turi savo rutiną, galima sutikti labai daug įvairių kultūrų ir rasių žmonių. Priešingai nei dauguma galvoja, visi jie labai malonūs.“
Paklausta, ar nenusivylė dažnai pernelyg romantizuojamu miestu, L. Talžūnaitė sakė esanti viskuo patenkinta. Anot merginos, nors Paryžius filmuose vaizduojamas kur kas gražiau, neįmanoma nesigrožėti šio miesto atmosfera.
„Kur tik benueisi, visur šiame mieste pamatysi grožį. Visi restoranai turi savitą prancūzišką stilių, tad labai įdomu apsilankyti juose ir pabendrauti su žmonėmis, suprasti, kaip jie gyvena. Man dar labai patinka prancūzų kalba, ji tokia meniška, labai gera klausytis ja kalbančių žmonių“, – įspūdžiai dalijosi studentė.
Atlydėjo mylimasis
Į svajingą Prancūzijos sostinę L. Talžūnaitė atvyko ne viena – ją atlydėjo ne tik kelios studijų draugės, bet ir širdies draugas Ignas Lelys (28 m.). Neseniai palikęs samdomą darbą ir susikoncentravęs į turinio kūrimą socialiniuose tinkluose, Ignas Paryžiuje taip pat turi planų.
„Čia jis kurs turinį savo „YouTube“ kanalui. Abu stengiamės susikurti tokį gyvenimą, kaip ir Lietuvoje bei pasinaudoti viskuo, ką mums pasiūlys Paryžius“, – teigė Lina.
Mergina atskleidė, jog laisvomis nuo mokslų dienomis ji taip pat kurs turinį apie kelionę socialiniams tinklams.
Kaip pati pasakojo, Linos sekėjams labai įdomu, kaip merginai sekasi studijuoti svetur, todėl ji kurs apie tai trumpus filmukus: „Man visada buvo smagu kurti tokį turinį, kuris turi išliekamąją vertę, o kelionės mane iškart įkvepia tuo dalintis su žmonėmis.“
Be to, naujienų portalui tv3.lt pora atskleidė, jog nors Linos studijos užsienyje truks keturis mėnesius, čia jie pasiliks kiek ilgiau.
„Kai mano mokslai pasibaigs, Paryžiuje liksime dar vienam mėnesiui. Mes tarsi iškart žinojome, kad mums čia patiks ir turėsime planų, kuriuos norėsime įgyvendinti pasibaigus studijoms. Labai norėtume aplankyti Pietų Prancūziją ir kitas žinomas vietas bei pažinti šią šalį iš arčiau“, – sakė L. Talžūnaitė.