Anot Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pranešimo, tokį skaičių būsimųjų medikų kaip būtiną prašė paruošti Nacionalinės sveikatos sistemos specialistų rengimo valstybinio užsakymo formavimo komitetas.
Daugiausiai – 80 – valstybės finansuojamų rezidentūros studijų vietų 2023–2024 mokslo metais skirta šeimos medicinai, planuojantiems specializuotis vidaus ligų gydyme skirtos 26, skubiosios medicinos – 22 rezidentūros studijų vietos.
Taip pat peržiūrėtas valstybės finansuojamų vietų skaičius endokrinologijos, klinikinės toksikologijos, neurologijos, ortopedijos ir traumatologijos, plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos, radioterapinės onkologijos, skubiosios medicinos, urologijos, vaikų ligų ir vaikų onkohematologijos, veido ir žandikaulių chirurgijos, burnos chirurgijos bei vaikų odontologijos rezidentūros studijų programose.
Anot sveikatos apsaugos viceministro Aurimo Pečkausko, pastaruosius kelerius metus bendras valstybės finansuojamų vietų skaičius yra stabilus ir traktuojamas kaip pakankamas, tačiau svarbus yra jų persiskirstymas pagal specializacijas, užsakant vietų labiausiai trūkstamiems specialistams.
Minėtas komitetas nustatė ir rekomenduotiną valstybės nefinansuojamų rezidentūros studijų vietų skaičių. Į mokamas medicinos rezidentūros studijos ketinama priimti 110 rezidentų ir 12 – į odontologijos rezidentūrą.
Ministerija primena, kad nuo sausio 1-osios atlygis gydytojams rezidentams ir gydytojams odontologams rezidentams bus skaičiuojamas ne pagal statusą, kaip buvo iki šiol, tačiau pagal rezidentūros studijų metus. Pirmaisiais rezidentūros studijų metais gydytojų rezidentų darbo užmokestis didės apie 280 eurų, o septintaisiais – apie 576 eurus.
Taip pat nuo rugpjūčio planuojama pradėti taikyti pakopinį rezidentūros studijų modelį.
Anot SAM, pakopinės kompetencijos įgalins gydytojus rezidentus palaipsniui prisiimti atsakomybę už įgytų įgūdžių taikymą ir panaudojimą praktikoje, užtikrinant nuoseklesnį perėjimą į savarankišką gydytojo specialisto praktiką.
Tikimasi, kad tai suteiks gydytojams rezidentams savarankiškumo, padės padidinti rezidentūros studijų kokybę, sumažinti specialistų trūkumą ir pagerinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą.
Galutinį sprendimą dėl rezidentų skaičiaus priims Vyriausybė.