Paklausta, kaip sumanė sukurti unikalius žaisliukus, Daina kuklinosi sakydama, kad nepavadintų savo žaisliukų „unikaliais“. Pasak jos, visos idėjos jau yra seniai sugalvotos, o mes jas tik adaptuojame.
Visgi, įkvėpimo šaltiniu kūrėja pasidalijo. Ji tikino, kad dar praėjusiais metais iš draugės dovanų gavo labai panašų žaisliuką, kuris patraukė jos akį.
„Idėja kilo tada, kai gavau tokį žaisliuką dovanų iš senos draugės. Artimieji žino, kad man geriausia dovana yra kalėdiniai žaisliukai, kuriuos aš renku. Tad aš gavau tokį žaisliuką ir man labai patiko jo idėja: tai antrinis daikto panaudojimas, iš kurio yra sukurta šis tas gražaus.
Šiuo metu mes su vyru labai daug keliaujame po Belgiją, tad taip gavosi, kad netoli yra austrių ūkis, į kurį mes kartas nuo karto mes važiuojame pavalgyti austrių. Tada susimąsčiau, kad po austrių lieka šitiek geldelių – kodėl man jų nepanaudojus? Taip ir sugalvojau“, – šyptelėjo Daina.
Kūrybinis procesas
Kaip tarė, taip ir padarė – šiemet Daina pradėjo gaminti pirmuosius savo kalėdinius žaisliukus iš austrių geldelių.
Dainos paklausus, kiek laiko jai užtrunka vieno žaisliuko gamyba, ji tikino, kad visai ne trumpai. „Iš tikrųjų, galėčiau pasakyti, kad pakankamai ilgas procesas“, – tvirtino ji.
Kūrėja sakė, kad daugeliui gali atrodyti, kad ji pasiima austrės geldelę ir tuomet iškart gali padaryti žaisliuką. Visgi, pasak Dainos, viskas nėra taip paprasta. Didžiąją darbo laiko dalį trunka geldelės paruošimas, apie kurį pagalvoja ne visi.
„Visų pirma, aš turiu užmerkti geldeles į vandenį su tam tikrais priedais, kad būtų galima nuimti visas kalkes ir apnašas. Taip geldeles reikia laikyti apie parą laiko, o po to nušveisti su šiurkščiais šepetėliais, kad nusiimtų kalkės.
Geldelės, kai guli vandenyje, apauga visokiais sukalkėjusiais dalykais, tad rūgštis nuėda juos, išskaido ir lieka tokie tarsi milteliai, kuriuos reikia nuvalyti.
Tada geldelę reikia dekupuoti, dėti ant jos sluoksniuotą tapetą. Aš turėjau labai gražaus klasikinio tapeto likučio, tad naudojau jį.
Susluoksniavus ir uždėjus tapetą yra dedama auksinė patina, o tada geldelė yra dažoma ir lakuojama. Tad pakankamai ilgas procesas“, – tikino ji, pridėdama, kad vienam žaisliukui skiria maždaug dvi valandas savo laiko.
Sulaukia susidomėjimo
Socialiniame tinkle „Facebook“ „Auksarankių TURGELIS/Rankų darbo gaminiai/Handmade“ grupėje Daina pasidalijo savo žaisliukais.
Prieraše prie nuotraukų ji rašė: „Eglutės žaisliukai iš austrių geldelių. Dekupažas, auksavimas. Kaina – 15 eur/vnt.“
Paklausta, kodėl pasirinko tokią vieno žaisliuko kainą, Daina pasakojo, kad pagalvojusi apie įdėtą darbo kiekį ir atsižvelgusi į kainas rinkoje ji priėmė tokį sprendimą.
Šioje grupėje kūrėja sulaukė didelio palaikymo ir šiltų komentarų. Pati kūrėja apie tai kalbėjo, kad buvo netikėta sulaukti tokio dėmesio, nes tai pirmas kartas, kuomet ji ryžosi užsiimti savo darbo pardavimu.
„Su rankdarbiais užsiimu kiekvienais metais, bet dažniausiai jie skirti dovanoms, tad pagalvojau, kad kadangi daug žaisliukų prigaminau, reikia pasidalinti“, – sakė ji.
Pasak jos, visos komentavusiųjų reakcijos buvo šiltos. Daugelis dalijosi gražiais žodžiais ir sakė, kad idėja – graži ir puikiai išpildyta.
Taip pat Daina tikino pastebėjusi, kad ne vienas žmogus šiais jos darbais dalijosi su kitais rankdarbiais užsiimančiais žmonėmis. Visa tai paskatino Dainą judėti pirmyn.
„Galvoju vystyti šį dalyką. Netikėjau, kad taip puikiai pasiseks, bet kitais metais galvoju ne tik žaisliukus iš geldelių daryti, bet ir padėkliukus bižuterijai, mat vakarais merginos eina praustis ir reikia susidėti auskarus ar kitus papuošalus“, – idėja pasidalijo ir baigė pokalbį pašnekovė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!