Juo kelios dešimtys LGBTQ bendruomenės atstovų aplankys „Baltic Pride“ 2022 festivalio rėmėjus ir draugus, važiuos pro Europos valstybių ambasadas, Vilniaus miesto savivaldybę, kvies dalyvauti šeštadienį vyksiančiose eitynėse „Už lygybę ir taiką“.
„Tai yra dar vienas Vilniaus miesto gražus renginys, dovanojamas mūsų rėmėjų ir bendruomenės. Visą savaitę bus pakankamai daug renginių, kuriuos vainikuos eitynės. Taip pat noriu visus pakviesti į nemokamą koncertą prie Baltojo tilto, kuriame dalyvaus daug žvaigždžių, tikiuosi, šis koncertas taps tradiciniu“, – BNS sakė Lietuvos gėjų lygos (LGL) vadovas Vladimiras Simonko.
LGL komunikacijos vadovė Eglė Kuktoraitė sakė, kad festivalio renginiais norima priminti žmonėms, kad „LGBT problemos yra svarbios ir LGBT žmonių matomumas yra taip pat labai svarbus“.
„Dažnai kalbame apie partnerystę ir kitus bendruomenei svarbius dalykus, bet reikia pasidžiaugti ir tuo, kas esame kaip bendruomenė, apie save priminti miestiečiams ir miesto svečiams. Labai džiaugiuosi, kad „Baltic pride“ sugrįžta į Vilnių po pandemijos, sunkaus laiko, ir vėl galime dalyvauti festivalyje be suvaržymų ir apribojimų“, – BNS sakė E. Kuktoraitė.
Kalbėdamas apie Seime po pirmos stadijos pajudėjusį Civilinės sąjungos įstatymo projektą dėl nesusituokusių porų santykių įteisinimo, V. Simonko sakė, jog simboliška, kad pirmas pateikimas įvyko prieš „Baltic Pride“. Šį parlamento sprendimą jis vadino „geriausia dovana LGBT bendruomenei“.
„Mes visi suprantame, kad ne viskas taip, kaip turi būti (šiame įstatymo projekte), bet kito kelio nėra, iš pradžių reikia priimti tokį variantą, kurį siūlo dauguma Seimo narių. Manau, ateityje turėsim jį tobulinti“, – sakė LGL vadovas.
Vilniuje šią savaitę festivalio „Baltic Pride“ metu vyks įvairūs LGBTIQ bendruomenės renginiai: kūrybinės dirbtuvės, diskusijos, parodos bei kitos kultūrinės ir edukacinės veiklos. Šeštadienį šį renginių ciklą baigs eitynės „Už lygybę ir taiką“, prie Baltojo tilto vyks koncertas.
„Baltic Pride“ 2022 – tris Baltijos šalis jungiantis tarptautinis LGBT festivalis. Vilniuje jis rengiamas penktą kartą. Seimas gegužę ėmėsi nagrinėti du alternatyviai teikiamus projektus, kuriais siekiama reguliuoti kartu gyvenančių nesusituokusių asmenų santykius: civilinę sąjungą porai leidžiantį sudaryti Civilinės sąjungos įstatymo projektą ir konservatyvesnių politikų parengtas Civilinio kodekso pataisas dėl „artimo ryšio“.
Lietuvoje nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties porų partnerystė. Keli ankstesni liberalių politikų bandymai šalyje įteisinti civilinę partnerystę Seime buvo nesėkmingi. Parlamentas praėjusį pavasarį atmetė ir šios kadencijos liberalių politikų parengtą Partnerystės įstatymo projektą. Vėliau kaip kompromisinis valdančiųjų atstovų buvo parengtas Civilinės sąjungos įstatymo projektas.