Dalis skuba ir rezervuoti eglutes, kad jos į namus atkeliautų norimu laiku, o kiti naudojasi eglių nuomos paslauga, kuri vis labiau populiarėja. Prekybininkai aiškina, kad šiemet eglučių kainų beveik nekėlė.
Nors iki Kalėdų dar beveik pusantro mėnesio, prekybininkai jau lauke rikiuoja gyvas eglutes vazonuose. Šiemet pagrindiniu Kalėdų simboliu prekiauti pradeda kaip niekad anksti – net dviem savaitėm anksčiau.
Jie atvirauja, kad eglės ir kėniai traukia ne tik smalsuolių žvilgsnius. Pirmieji pirkėjai jau atvėrė ir pinigines, įsigijo vieną kitą žaliaskarę.
Eglutes labiau perka gruodį
Tiesa, tokių ankstyvuolių, skubančių pasipuošti gyvomis eglutėmis savo namus – vienetai. Daugiausia spygliuočius ir šviečiančias dekoracijas dabar renkasi įvairios įstaigos, įmonės ar kalėdinių fotosesijų rengėjai.
Tą patvirtina ir gyventojai, pasakojantys, kad eglutę namie puošia tik gruodį arba prieš pat šventes:
„Dar ne tikrai, gruodžio vidury.“
„Norisi pasimėgauti tom lietuviškom tradicijom ir prieš Kūčias atrodo labai gražus laikotarpis tam.“
„Prapuola šventė, kasdienybe tampa, aš tai prieš – geriau savaitė prieš, tada pats tas – tada jauti šventę.“
„Gruodžio mėnesį mes pradedam, prieš kokias 3 savaites eglutę puošti. Laisvė žmonėm, kaip norim, taip ir darom. – Ne per anksti? – Ne, jei jiems patinka, jie laimingi, taip ir turi būti.“
Eglučių augintojai pakaunėje, Neveronyse, jau kasa spygliuočius ir ruošiasi intensyviai kalėdinei prekybai. Įmonės esą jau išsivežė pirmąsias eglutes, o gyventojai Kalėdų viešnias suskubo rezervuoti – pirmųjų užsakymų verslininkai sako sulaukę dar spalį, o po Vėlinių jie pasipylė it iš gausybės rago.
„Rezervacijos aktyviai pradėjo eiti gal jau pora savaičių, daugmaž po lapkričio 1, po Helovino žmonėms į galvas jau Kalėdos ateina“, – pasakoja ūkio „Sodo rožė“ projektų vadovas Justinas Virbickas.
Eglučių kainų pokyčio nepajus
Ypač populiarėja eglučių nuomos paslauga, mat nebereikia sukti galvos kaip eglutę parsivežti ar po švenčių išgabenti.
„Pas mus išsirenka eglutę, rezervuojasi datą, kada atvežam ir išvežam – žmogus iš anksto susiorganizuoja, nes tuo periodu gruodžio mėnesį labai visi užimti, tai norisi iš anksto susidėlioti planą, kada eglutė bus namuose“, – sako ūkio „Sodo rožė“ projektų vadovas Justinas Virbickas.
Nors įvairių prekių ir paslaugų kainos gerokai šoktelėjo, eglučių pardavėjai sako jų nekėlę arba vos vieną kitą eurą pridėjo, tad klientai esą nė nepajus.
„Kaina nuo praeitų metų visiškai nesikeitė, vazone eglutes galime nusipirkti nuo 10 eurų pagal dydį, iki 20, 30 eurų, o didesnių dar ne – kol kas standartinio dydžio nuo 1 iki 1,50 metrų, bet turėsime vėliau ir didesnių ir kirstinių“, – teigia „Žalios stotelės“ skyriaus vadovė Agnė Rasalienė.
Ir visi it susitarę tikina, kad didžiosios dalies gyventojų simpatijas susižeria kėniai, nes jie švelnesni ir nebyra jų spygliai, o štai paprastąsias ar sidabrines eglutes renkasi pasiilgę tikro eglės kvapo. Prekybininkai pastebi ir tendenciją, kad eglučių pardavimai šokteli miestams įžiebus pagrindines egles.
Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.