• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiosios metų šventės jau čia pat, tad tautiečiai skuba jas atšvęsti iš širdies. Prie prekybos centrų ir turgaviečių jau nuo ryto rikiuojasi automobilių spūstys. O parduotuvėse lietuviai kraunasi pilnus krepšius ir vežimus maisto. Dažnas pasiguodžia, kad dėl infliacijos Kūčios ir Kalėdos šiemet bus brangesnės negu pernai. Tačiau vaišėms dauguma pinigų netaupo ir skuba susitikti su artimaisiais.

Didžiosios metų šventės jau čia pat, tad tautiečiai skuba jas atšvęsti iš širdies. Prie prekybos centrų ir turgaviečių jau nuo ryto rikiuojasi automobilių spūstys. O parduotuvėse lietuviai kraunasi pilnus krepšius ir vežimus maisto. Dažnas pasiguodžia, kad dėl infliacijos Kūčios ir Kalėdos šiemet bus brangesnės negu pernai. Tačiau vaišėms dauguma pinigų netaupo ir skuba susitikti su artimaisiais.

REKLAMA

Automobilių spūstys jau priešpiet Vilniuje rikiuojasi prie didžiųjų prekybos centrų. Kūčios jau rytoj, tad švęsti pasiryžę tautiečiai dar skuba prisipirkti dovanų ir kraunasi pilnus krepšius ir vežimėlius maisto. Pirkėjai pripažįsta, kad nors dėl infliacijos maistas apie trečdaliu šiemet pabrangęs, atšvęsti planuoja iš širdies ir daugumos stalai lūš nuo vaišių:

„Kūčioms silkė įvairių rūšių, Kalėdoms karbonadai, mėsytė.“

„Nusikraunam didelį, kad užtektų dviem šeimom, netaupom. Dovanom taupom, ne stalui.“

„Daug, Kalėdas tik švęsim, bet 400 eurų.“

„Kūčių stalui koks 100 eurų, daugiau negaliu paskirti. Aišku, kad mažesnis, viskas pabrango, o pensijas pakelia, ne tiek, kiek reikėtų pakelti, neišeina tiek.“

REKLAMA
REKLAMA

Prieš Kalėdas rengtose apklausose tautiečiai tvirtino planuojantys šiemet vaišėms išleisti daugiau pinigų, vidutiniškai pridėti apie 15 proc. Tad pilni vežimai prekybos centruose tik patvirtina, kad šventės bus riebios ir sočios, nesvarbu, kiek tai kainuos.

REKLAMA

„Pirkėjų srautas didelis, tam ruošėmės, turime asortimentą gausų, užtikrinsime, kad netrūktų produktų vaišėms. Didžiausias dėmesys šviežiai žuviai, silkei, mėsos gaminiams ir kitiems šviežiems produktams“, – sako „Maxima“ atstovas Tomas Bašarovas.

„Žmonės pradėjo anksčiau ruoštis šventėms, pirko ilgesnio galiojimo produktus, dekoracijas, dovanas. Paskutinėmis dienomis palieka šviežius pirkinius – mėsa, žuvis, vaisiai, daržovės“, – teigia „Lidl“ atstovė Lina Skersytė.

REKLAMA
REKLAMA

Kiek gyventojai planuoja išleisti šventiniam stalui? Štai, ką jie pasakoja:

„100 eurų, gal truputį daugiau. Tikrai nebus mažesnis, niekada per daug neprisidarom maisto, kad nebūtų persivalgymo. Kukliai, gražiai.“

„Tai nedaug, dviems šeimoms, nedaug. Išleidau 70 eurų. Šiandien ir Kalėdų 2 dienom.“

„200 pinigų. Kiaušinių, kumpio, gėrimų, mėsytės, vaisių. Kažkiek taupėm, kažkur netaupėm, stalą darysim tokį patį.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nedaug, kokių porą šimtų, šiemet bus gausesnis stalas, daugiau žmonių. Šventės yra šventės, reikia iš paskutiniųjų, viena šventė metuose.“

„Su praeitais metais palyginus, šie metai brangesni. Ten nieko nėra, bet jau 100 su viršum. 200 vien maistui, labai brangu šiemet.“

Prekybininkai sako kalėdinėmis pramoninėmis prekėmis ir Kalėdų stalui skirtais skanėstais pradėję prekiauti jau nuo lapkričio pradžios. Ir pirkėjai jais susidomėjo – pirkinius pradėjo kaupti jau prieš gerą mėnesį.

REKLAMA

Visgi šviežių produktų Kūčių ir Kalėdų stalui puolė pirkti jau nuo vakar: „Išleidom truputį, apie 200. Netaupom kol kas, kol yra galimybė, leidžiam. Truputį taupom, dovanų nebepirkom visiem, tik mažiausiems.“

Na, o Panevėžio turguje pirkėjai atskuba paukštienos, vienas griebia viščiuką, kitas antį ar net žąsį. Už žąsies kilogramą ūkininkai prašo po 10 ir daugiau eurų, tad už visą žąselę gali tekti apie pusšimtį eurų pakloti. Na, o kalakutai pigesni – po 6–7 eurus už kilogramą. Tačiau visas kalakutas irgi kainuoja iki pusšimčio eurų:

REKLAMA

„Kainuoja. O užauginti kiek reikia, pašarų? Kiek miežių, visko, kombikormo neįpirksi.“

„Nori, ančių, žąsų, pardavėm.“

„Šiemet kepsim vištas su kopūstais. Pripratę, kad būtų paukštis. Pernai apsigavom su kalakutu, pirkom gatavą, šiemet patys darysim.“

„Išsileis, didelė mūsų šeima, kokus 300 eurų išleisim. Su dovanom anūkams, kukliai.“

„Kalėdom bus žąsis. Vyro mama atsivežė, darysim su raugintais kopūstais. Kalėdom darau vieną patiekalą karštą, mišrainė balta. Viskas. Svarbiausia – šeima.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ančiuką nusipirkome parduotuvėje. Nereikia persivalgyti, visąlaik persivalgom, stengsimės normaliai pavalgyti. Reikia taupyti.“

Kainos nedžiugina, kaip pensininkams reikia labai apskaičiuoti. Infliacija ir visa kita. Kaip pensininko stalas nebus labai gausus, bet normalus.“

Pirkėjų antplūdis ir internetinėse parduotuvėse. Žmonės ir šiuo metu užsisakinėja prekes internetu, tačiau prekybininkai perspėja, kad dėl užsakymų gausos, Kalėdoms išsirinktos prekės galite ir negauti – kurjeriai tiesiog nebespės pristatyti.  

REKLAMA

„Antplūdį fiksuojame. Šiemet pardavėme ir supakavome daugiau dovanų nei bet kada istorijoj savo veiklos, per kalėdinį laikotarpį pardavėme 10 proc. daugiau, palyginti su pernai. O paskutines 2 savaites 30 proc. augimas“, – teigia „Pigu.lt“ atstovas Nerijus Mikalajūnas.

Na, o prekybininkai primena, kad rytoj dirbs trumpiau nei įprastai. Sekmadienį durų iš viso neatvers – leis darbuotojams Kalėdas švęsti artimųjų rate. Pirmadienį parduotuvės atsidarys valanda kita vėliau nei įprastai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų