O socialiniuose tinkluose plinta įrašai, kur žmonės piktinasi pareigūnų slepiamais trikojais ir net ragina juos naikinti.
Trikojus grasina deginti
Socialiniuose tinkluose plinta vaizdo įrašas. Jame vienas tautietis piktinasi, kad trikojį policija pastatė daugiabučio kieme. Fone keikiasi ir ką tik nufotografuoto automobilio vairuotojas.
„Bet kur pastato tuos trikojus, žinokit“, – kalbėjo daugiabučio kiemą filmavęs vyras.
Tačiau tai ne vienintelis vaizdo įrašas socialiniuose tinkluose, kur vairuotojai lieja pyktį dėl paslėptų trikojų.
„Taip jie slepia tuos trikojus, šitą savaitę jau trečią kartą nufotkino“, – tikino automobilio vairuotojas.
Vairuotojai pikti, kad trikojai slepiami miesto centre, krūmuose, daugiabučių kiemuose.
„Aš sudeginsiu tą trikojį, bet vyrai, surenkame dvi štukas laikų ir pamatysite, pridarysiu aš jiems nesąmonių“, – gąsdino vaizdo įrašo autorius.
Taip pat socialiniuose tinkluose plinta ir vaizdo įrašas, kuriame vyras, pakeitęs savo balsą, griebia trikojį, atjungia laidus ir įdeda jį į mašiną.
Šis vaizdo įrašas socialiniuose tinkluose išplito maždaug prieš metus, tačiau tąkart Kauno apskrities policija aiškino, kad joks trikojis nebuvo nei sugadintas, nei pavogtas. Esą toks vaizdo įrašas yra tik provokacija.
Vien tik provokacijomis per pastaruosius kelerius metus neapsieita. Policija skaičiuoja, kad per dvejus metus chuliganai sugadino mažiausiai 3 jų trikojus.
Policija iš viso turi 36 mobiliuosius greičio matuoklius visoje Lietuvoje. Panevėžyje – keturi. Tiesa, per dvejus metus vandalai sugadino pusę iš jų.
Viename vaizdo įraše užfiksuota, kaip girtas pilietis važiuodamas su dviračiu koja užkabino šalikelėje stovinį trikojį ir jį nuvertė. Šis vaizdo įrašas darytas Biržuose.
Vieno tokio trikojo kaina apie 100 tūkst. eurų. Todėl chuliganams už jų sugadinimą reikės padengti remonto išlaidas.
„Įsivaizduojama, kad sugadinus trikojį dings jo duomenys, ar dar kas nors. Kažkada mašinas darbuotojai laužė, galvodami, kad taip nepraras darbo vietų“, – teigė Viešosios tvarkos biuro vadovas Vytautas Grašys.
Trikojus slepia tarp akmenų
Kalbinti žmonės labiausiai piktinosi, kad policija trikojus stato šalikelėje, krūmuose, o vairuotojai užsidirba baudą. Kai kurie žmonės pasakojo, kad trikojus pareigūnai slepia net akmenų krūvoje:
„Akmenys prie nuosavo namo, tai iš tolo taip atrodo, kad akmenys... Ir tarp akmenų pastatytas. Paskui pravažiuoji keliskart, tai matai, kad mašina stovi, kuri prižiūri tą trikojį.“
„Už baldų parduotuvės trikojis buvo nepastatytas, o už stulpo padėtas. Tai gerai, kad važiavau, kiek priklauso. Kai paguldytas, tai visai nematyti jo.“
O australai visai neseniai prieš mobiliuosius greičio matuoklius pradėjo statyti ženklus, kuriais iš tolo įspėja vairuotojus, jog viršijus greitį juos nufotografuos greičio matuoklis.
„Manau, kad tai būtų sąžiningiau visuomenės atžvilgiu ir nesiųstų tos klaidingos žinutės, kad mes čia slapta pinigus surinkinėjame“, – tvirtino saugaus eismo ekspertas Saulius Šuminas.
Gyventojai į tokį siūlymą reagavo teigiamai:
„Nesu, bet kad perspėtų, būtų gerai.“
„Tam, kad būtų parašyta prie visų stacionarų, kad stebima kamera, tikrai pritarčiau.“
Policija sako, kad leistinu greičiu važiuoti privaloma visiems vairuotojams, nesvarbu, ar yra greičio matuoklis, ar ne. Todėl įspėjamųjų ženklų prieš trikojus nereikia.
„Asmens, įtariamo vagyste, prieš darant kratą policija neįspėja, kad atvažiuosime daryti kratos. Tai lygiai tas pats ir su greičio matavimo prietaisais“, – įsitikinęs V. Grašys.
Gavo baudų už 2,6 milijonus
Tačiau įspės policija apie greičio matuoklius ar ne, kai kuriems vairuotojams tai nė motais – didelė dalis jų apskritai baudų nemoka.
Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, šiemet iki lapkričio 1 d. vairuotojams už itin šiurkščius kelių eismo taisyklių pažeidimus buvo skirta baudų už daugiau nei pustrečio milijono eurų. Susimokėjo vairuotojai tik 16 proc. jiems paskirtų baudų.
Panaši situacija ir pernai. Už šiurkščius pažeidimus vairuotojai susimokėjo tik 28 proc. jiems paskirtų baudų.
Vidaus reikalų ministerija tokiems vairuotojams ruošia staigmeną – siūlys riboti galimybę gauti ar pasikeisti vairuotojo pažymėjimą, pasą, už nesumokėtą baudą valdininkai siūlo net panaikinti automobilio techninę apžiūrą.
Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.
požiūrio į saugumą jie neturi,
Saugumas tai apšviesti perėjas,
geras gatvių žemėjimas,
gera kelio danga,
nuvalyti keliai ir t.t. ..
bet tai neatneša pelno