• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimui artėjant prie sprendimo, kad elektriniai paspirtukai būtų išvaryti nuo šaligatvių ir perkelti į gatves, saugaus eismo specialistai tikina, kad tai sukels dar daugiau chaoso ir grės sunkiomis traumomis.

Seimui artėjant prie sprendimo, kad elektriniai paspirtukai būtų išvaryti nuo šaligatvių ir perkelti į gatves, saugaus eismo specialistai tikina, kad tai sukels dar daugiau chaoso ir grės sunkiomis traumomis.

REKLAMA

Ką elektrinių paspirtukų atsiradimas gatvėse reikštų automobilių vairuotojams, TV3 Žinių „Dienos komentare“ kalbėjo vairavimo instruktorė Olga Židovlenkova.

Ką tai reikštų vairuotojams? Ar tikrai sumažėtų traumų, ko ir siekia Seimas?

Galbūt traumų sumažėtų pėstiesiems, bet tikrai ne patiems paspirtukininkams. Vis tiek atsiranda iššūkis vairuotojams stebėti ne tik kitus eismo dalyvius, kaip dviračius, motociklus, kitas transporto priemones, bet dar ir papildomą kliūtį – paspirtukininkus.

Turbūt daugiausiai klausimų ir kyla vairuotojams, nes įsivaizduokime – elektrinis paspirtukas važiuoja 20 km/h greičiu, o iš paskos – automobilis, važiuojantis 50 km/h greičiu. Jeigu yra viena juosta su ištisine linija, tai net aplenkti to paspirtuko vairuotojas realiai nebegalėtų?

REKLAMA
REKLAMA

Taip, pagal kelių eismo taisykles turi būti saugus atstumas nuo dviračio, nuo paspirtuko – maždaug apie 1,5-2 metrus. Tai jei jau mes norime kirsti ištisinę liniją, tai ir vairuotojo pažymėjimą turime palikti kažkuriam laikui.

REKLAMA

Kaip jūs įsivaizduojate tokias situacijas? Jų gali būti daugybė.

Tiesą pasakius, jei paspirtukai tikrai būtų tokie drausmingi ir važiuotų 20 km/h greičiu, tai gal būtų kita bėda, bet jie dažniausiai važiuoja kelyje panašiai, kaip automobiliai. Pavyzdžiui, motociklas atvažiuoja gana garsiai, mes jį girdime ir jis užima didesnę veidrodėlio ploto dalį nei paspirtukininkas, kurio transporto priemonė yra žymiai mažesnė ir važiuoja tyliai.

REKLAMA
REKLAMA

Gerai, jei vairuotojas bus sąmoningas ir prieš atlikdamas kažkokį manevrą kelis kartus pasižiūrės į veidrodėlį. O jei jis aklai pasitikės tuo, kad ką tik važiavo ir nieko šalia nebuvo, todėl gali pasukti vairą ir pasukęs supranta, kad šalia jo jau yra paspirtukas ir jį užkabins – pasekmės gali būti labai skaudžios.

Jūs daug laiko praleidžiate eisme, mokote būsimus vairuotojus, tai kokių jums pasitaiko situacijų dėl paspirtukininkų? O gal visai ne jie yra didžiausia problema?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jie yra viena iš problemų ir ganėtinai grubi, nes būna daugybė avarinių situacijų, kur jie bando prašokti dėka to, kad yra maži ir greiti, ir galvoja, kad automobilis negali greitai pajudėti, nors tie patys elektromobiliai labai staigiai šauna iš vietos. Taip pat jie tikrai nesitiki, kad automobilis gali staigiai pasisukti, kažko nepastebėti ir nepraleisti.

Visą pokalbį žiūrėkite straipsnio pradžioje.

tv3.lt

reikia uždrausti paspirtukų nuomos biznį visokiems boltams ir kitokiekiems chujoltams. Tada žmonės važinės tik nuosavais paspirtukais (bet kuris neprageriantis algos laisvai nusipirks), nemėtys jų ant šaligatvių, nevažinės privėpę, nevažinės dviese, trise.
Jeigu į gatves tai privalo ir vairuotojo teises turėti.
Jūs suprantat, Kad pasirtukus vairuoja vaikai, moterys, kurie apie eismą nežino nieko, tiesiog moku ir važiuoju, supras, kad labau paspausiu gaza išoksiu ir nuvažiuosiu kur man reikia. Negalios dešinės pusės taisyklės, bus važiavimų per raudoną, gi raudonas tai automobiams ne jiems. Chaosų, chaosas, mesmalę bus kelyje.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų