elektriniai paspirtukai
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „elektriniai paspirtukai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „elektriniai paspirtukai“.
Įspėja dėl 1 populiaraus daikto lietuvių namuose: dėl jo kilo ne vienas gaisras
Paskutiniais metais elektriniai paspirtukai tapo tikru hitu. Tai itin patogi priemonė nukakti iš vieno taško į kitą, tačiau retai kalbama apie pavojus, kuriuos šis įrenginys gali sukelti.
Šiemet įvyko jau šeši gaisrai užsidegus elektriniams paspirtukams. Perspėjama, kad netinkamai kraunami elektriniai paspirtukai gali sukelti tikrą pavojų.
Baigėsi katino dienos paspirtukų vairuotojams: rašys baudas iki 180 eurų, paliktus bet kur – išveš
Vilniaus savivaldybė baudomis apdalys paspirtukų ir elektrinių dviračių vairuotojus, kurie viduryje šaligatvio ar pėsčiųjų perėjos paliks šias transporto priemones. Didžiausios baudos sieks net 180 eurų, jei paspirtuką asmenys paliks neįgaliųjų vietoje. Negana to, savivaldybė paspirtukus, kaip ir ne vietoje paliktus automobilius, nutempinės į saugomą aikštelę.
Leipsta juokais – užfiksavo neįprastoje vietoje priparkuotą paspirtuką: „Šitas atvejis keisčiausias kol kas“
Gyventojai socialiniuose tinkluose leipsta juokais, mat pastebi, kad kai kurie elektriniai paspirtukai parkuojami bet kur. Pavyzdžiui, susisiekimo paslaugų platformos „Bolt“ elektrinių paspirtukų atsiranda pritvirtintų net ir ant elektros stulpų. Žmonės spėja, kad tokį žmonių elgesį gali paskatinti ir tai, kad paspirtukų garsinis signalas kartais skamba labai ilgai ir trikdo gyventojus.
DIENOS PJŪVIS. Baisios paspirtukininkų traumos – ar reikia griežtinti tvarką?
Parlamente – siūlymas įpareigoti visus paspirtukų bei kito elektra varomo transporto vairuotojus visada dėvėti šalmus. Parlamentarai sako, kad lietuviai vis dar nemoka atsakingai vairuoti paspirtukų, riedžių, kito panašaus transporto – viršija greitį, trankosi į stulpus, mašinas, praeivius ir taip žaloja save bei kitus. Tai patvirtina medikai – jiems tenka gydyti ir ypač sunkias paspirtukininkų traumas – veido, žandikaulio ar atvirus kitų kaulų lūžius.
Seime – įpareigojimas drausti paspirtukų ir žoliapjovių savininkų civilinę atsakomybę
Seimas linkęs įpareigoti galingų, bet neprivalomų registruoti transporto priemonių, įskaitant elektrinius paspirtukus ir žoliapjoves, savininkus apsidrausti civilinę atsakomybę.
Seimas antradienį po svarstymo priėmė tokias Transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įstatymo pataisas. Už balsavo 63 parlamentarai, prieš buvo devyni, o 31 susilaikė.
Galutinis balsavimas dėl pakeitimų vyks iki Kalėdų.
Pirkėjas paprašė išbandyti elektrinį paspirtuką ir dingo su juo
Panevėžyje pirkėjas paprašė pardavėjo išbandyti elektrinį paspirtuką ir dingo su juo.
Kaip pranešė policija, šeštadienio vakarą, apie 18.20 val., Nemuno gatvėje, 48 metų vyras galimam elektrinio paspirtuko „Jue Shuai electric scooter X60“ pirkėjui, davė išbandyti paspirtuką.
Pirkėjas paspirtuko nebegrąžino. Nuostolis – 1000 eurų.
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl vagystės.
Nuomojami elektriniai paspirtukai traukiasi iš Paryžiaus gatvių
Paryžiečiai penktadienį galėjo pastebėti, kad gatvėse nebeliko nuomojamų elektrinių paspirtukų.
Vieni dėl to džiaugiasi, nes paspirtukininkai trukdo pėstiesiems, o kitiems dėl to gaila.
Prancūzijos sostinė yra pirmoji Europoje, visiškai uždraudusi nuomojamus paspirtukus savo gatvėse po to, kai balandį vykusiame balsavime rinkėjai didžiule balsų persvara nusprendė jų atsisakyti, nors rinkėjų aktyvumas buvo nedidelis – tik 7,5 procento.
15-metis Mantas kenčia tragiškas kelionės pasekmes: negali patikėti, kas nutiko
Vasaros pramogos gali baigtis sunkiomis traumomis. Kai kurie moksleiviai rugsėjo pirmąją sutiks ne mokykloje, o ligoninės lovoje. Vien sostinės medikai kasdien gelbsti po keliolika vaikų, kurie smarkiai susižalojo važinėdami dviračiais ar paspirtukais, – jie pakliūna net į reanimaciją.
Penkiolikmetis Mantas į Santaros klinikų Vaikų ligoninę papuolė po to, kai važiuodamas šaligatviu rėžėsi į netikėtai po ratais pasipainiojusią moterį.
Medikai pasakoja, kokius paspirtukininkus atveža – kai kuriems tokia kelionė tampa paskutine
Kasmet pajūryje vasarą susižaloja ir įvairias traumas patiria vis daugiau paspirtukininkų. Vien nuo šių metų pradžios greitosios atvežė jau šimtą susižalojusių suaugusiųjų ir tiek pat vaikų. Dalis jų – iš Palangos.
Policininkai pastebi, jog pusė traumas patyrusių suaugusiųjų vairavo girti, o vaikai – be tėvų priežiūros. Kai kurie nelaimių pasekmes jaus visą likusį gyvenimą, pasitaiko ir atvejų, kai kelionė paspirtuku tampa paskutine gyvenime.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Vilniuje žymimos stovėjimo vietos nuomotiems paspirtukams, prievolė juos statyti – rudenį
Vilniuje nuo antradienio pradedamos žymėti specialiai elektriniams paspirtukams skirtos stovėjimo vietos, kuriose dalijimosi platformų paslaugomis besinaudojantys paspirtukų vairuotojai nuo rugsėjo 1-osios privalės palikti nuomojamus paspirtukus.
Pasak savivaldybės, tikimasi, jog stovėjimo vietų įrengimas padės griežčiau reguliuoti elektrinių paspirtukų eismą bei panaikinti nepavyzdingą jų statymą.
„Netinkamai pastatyti el.
REKLAMA
REKLAMA
Įsidėmėkite naujus ribojimus paspirtukams – savivaldybės spręs dėl draudimo važiuoti šaligatviais
Seimas nusprendė uždrausti elektriniams paspirtukams dardėti šaligatviais kartu su pėsčiaisiais. Dabar elektriniai paspirtukai galės važiuoti tik važiuojamąja kelio dalimi su automobiliais.
Tiesa, tokia tvarka galios tik galingiems paspirtukams, kurie išvysto didesnį nei 20 kilometrų per valandą greitį. Negalingi paspirtukai ir toliau galės važinėti šaligatviais, nebent savivaldybė nuspręs kitaip.
Įsigalioja: nuo birželio 1 d. Vilniuje kai kur negalima važiuoti paspirtukais ir dviračiais
Kai kurie paspirtukininkai stebina ne tik eismo taisyklių neišmanymu – gyventojai piktinasi bet kur ir bet kaip paliktomis transporto priemonėmis. Paspirtukai atsiduria ant viadukų atbrailų, medžiuose, o kartais lieka be ratų. Nuo šiandien įsigalioja ir nauji pakeitimai.
Savivaldybės administracijos direktorius Adomas Bužinskas sako, kad elektriniais paspirtukais ir dviračiais bus draudžiama važiuoti Vilniaus, Pilies ir Savičiaus gatvėse.
Vilniečiai pritaria elektrinių paspirtukų draudimui: „Palangoje neleidžia važiuoti, o kodėl čia leisti?“
Vilniaus miesto savivaldybė jau nuo birželio pirmosios uždraudžia elektrinius paspirtukus, tiesa, ne visur, o tik dalyje miesto gatvių. Sostinės širdyje atsiras kelio ženklai, kurie draus eismą. Į numatytas gatves gyventojai su išsinuomotais elektriniais paspirtukais iš viso negalės įvažiuoti, nes transporto priemonė tiesiog pati sustos, o nuosavų paspirtukų savininkai įvažiavę rizikuos gauti baudą.
Vilnius draus paspirtukų eismą: vardijamos gatvės
Kai kurie paspirtukininkai stebina ne tik eismo taisyklių neišmanymu – gyventojai piktinasi bet kur ir bet kaip paliktomis transporto priemonėmis. Paspirtukai atsiduria ant viadukų atbrailų, medžiuose, o kartais lieka be ratų. Nuo birželio 1 dienos įsigalioja ir nauji pakeitimai.
Savivaldybės administracijos direktorius Adomas Bužinskas sako, kad nuo birželio 1 dienos elektriniais paspirtukais ir dviračiais bus draudžiama važiuoti Vilniaus, Pilies ir Savičiaus gatvėse.
Pribloškė pamatytas vaizdas Vilniaus mieste: koks chaosas čia vyksta?
Kai kurie paspirtukininkai stebina ne tik eismo taisyklių neišmanymu – gyventojai piktinasi bet kur ir bet kaip paliktomis transporto priemonėmis. Paspirtukai atsiduria ant viadukų atbrailų, medžiuose, o kartais lieka be ratų.
Socialiniame tinkle gyventojas pasidalijo įrašu, kuriame matyti ant Ukmergės g. viaduko atbrailos sukelti paspirtukai.
„Saugus parkavimas, maištas ar taisyklių pažeidimas?“ – klausia feisbuko vartotojas.
Vairuotojai – prieš elektrinių paspirtukų perkėlimą į gatves: „Jie yra viena iš problemų“
Seimui artėjant prie sprendimo, kad elektriniai paspirtukai būtų išvaryti nuo šaligatvių ir perkelti į gatves, saugaus eismo specialistai tikina, kad tai sukels dar daugiau chaoso ir grės sunkiomis traumomis.
Ką elektrinių paspirtukų atsiradimas gatvėse reikštų automobilių vairuotojams, TV3 Žinių „Dienos komentare“ kalbėjo vairavimo instruktorė Olga Židovlenkova.
Paspirtukininkų gyvenimas apkars: ruošia naujų draudimų, o vairuotojai reikalauja juos uždrausti
Seimas ruošiasi dar labiau pažaboti paspirtukininkus. Dalis parlamentarų ruošiasi uždrausti paspirtukams važiuoti ten, kur vaikšto pėstieji – šaligatviais.
Paspirtukininkai galės dardėti važiuojamąja kelio dalimi kartu su automobiliais arba dviračių takais. Socialdemokratai aiškina, jog daugiau nei pusė paspirtukininkų paspirtuko apskritai nelaiko transporto priemone ir galvoja, kad tai pramoga, kuriai eismo taisyklės negalioja.
Elektriniais paspirtukais susižaloja šimtai žmonių: štai, ko imsis valdžia
Kasmet dėl elektrinių paspirtukų žandikaulius susitrupina ir susižaloja veidus, susilaužo kaulus bei kitas traumas patiria šimtai Lietuvos gyventojų. Įsibėgėjant pavasariui valdžia bando situaciją keisti ir už 107 tūkstančius eurų ketina šviesti paspirtukininkus specialia informacine kampanija. Pasirodo, kas septintas paspirtukininkas tiki, kad jam kelių eismo taisyklės negalioja.
Medikas skubiai įspėja dėl pavojingos priemonės: „Neturime veido dalies, nes ji lieka kažkur gatvėje“
Jau kelerius metus iš eilės elektriniai paspirtukai nepraranda savo populiarumo. Vis dėlto, vis dažniau prabylama ir apie liūdnąją šios transporto priemonės pusę – pastebima, kad paspirtukų vairuotojai yra linkę elgtis neapdairiai, dažnai sužeidžia praeivius ar save.
Paspirtukų sezonas įsibėgėja: neblaivūs vairuotojai skrieja tiesiai į ligoninę
Jau kelerius metus iš eilės elektriniai paspirtukai nepraranda savo populiarumo. Vis dėlto, vis dažniau prabylama ir apie liūdnąją šios transporto priemonės pusę – pastebima, kad paspirtukų vairuotojai yra linkę elgtis neapdairiai, dažnai sužeidžia praeivius ar save.
Nepraleiskite progos: gyventojams duoda nuo 1 iki 5 tūkst. eurų
Gyventojai gali pildyti paraiškas ir gauti nuo 1 iki 5 tūkst. eurų kompensaciją naujam ar naudotam mažai taršiam automobiliui, viešojo transporto bilietams, elektriniam paspirtukui ar dviračiui. Pinigai skiriami tiems, kurie sunaikina seną taršų automobilį. Jei kai kurie sprendimai gali palaukti dar kelerius metus, tai dalies kompensacijų norintys gyventojai turėtų paskubėti, kadangi jų pildymui liko paskutiniai mėnesiai.
Jei turite seną automobilį, nebūtinai už jo sunaikinimą gausite išmoką.
Paryžiečiai balsuoja dėl nuomojamų elektrinių paspirtukų uždraudimo
Paryžiaus rinkėjai sekmadienį balsuoja, ar uždrausti nuomoti elektrinius paspirtukus Prancūzijos sostinės, kuri buvo viena iš pirmųjų, pradėjusių naudoti šią prieštaringai vertinamą miesto transporto rūšį, gatvėse.
Miestas prieš kelerius metus įsileido tokių bendrovių kaip „Lime“, „Dott“ ar „Tier“ nuomojamus paspirtukus, kurie populiarūs tarp jaunų žmonių trumpiems atstumams įveikti.
Ketvirtadienį ryte Vilniuje – du eismo įvykiai su paspirtukininkais
Vilniaus policijai ketvirtadienį ryte pranešta apie du eismo įvykius su paspirtukininkais. Vieną įvykį sukėlęs ir praeivį sužalojęs paspirtukininkas paspruko, o per kitą avariją nukentėjo automobilio partrenktas paspirtukininkas.
Apie 8.30 val. Pamėnkalnio gatvėje paspirtukininkas partrenkė 57-erių metų vyrą. Paspirtuku važiavęs jaunuolis nusprendė policijos nelaukti, pasakė, kad skuba mokyklon ir nuvažiavo. Kliudytas vyras nevažiuotą paspirtukininką vijosi, tačiau nepavijo.
Pėsčiųjų asociacija surinko besimėtančius paspirtukus, o „Bolt“ kreipėsi į policiją
Kai kuriems pėstiesiems taip įgriso išmėtyti ir takus užstojantys žmonių palikti elektriniai paspirtukai, kad jie ėmėsi iniciatyvos. Lietuvos pėsčiųjų asociacija apvažiavo sostinės gatves ir nuo jų nurinko besimėtančius elektrinius paspirtukus. O paspirtukus nuomojanti bendrovė piktinasi – žmonės kilnoja ne savo turtą.
Aktyvistai jiems rėžia atgal, kad grąžino paspirtukus jų savininkams.
Kauniečiai nebeapsikenčia gatvėse išmėtytų paspirtukų: stoja į kovą ir net turi pasiūlymų
Ant dviračių ir pėsčiųjų takų, o ypač įkalnėse palikti ir net grioviuose gulintys elektriniai paspirtukai vis labiau erzina kauniečius. Aktyvesni gyventojai bando kovoti su šiuo reiškiniu ir net turi pasiūlymų, rašo portalas „Kas vyksta Kaune“.
Elektrinius paspirtukus nuomotis ir jais važinėti po miestą siūlanti bendrovė „Bolt“ Kaune savo veiklą pradėjo 2019 metais. Ši paslauga sparčiai išpopuliarėjo.
Lietuvoje ruošiamasi griežtinti paspirtukų eismą: pasiūlymai, kas keisis
Vyriausybė uždegė žalią šviesą – pritarė griežtesnėms naudojimosi elektriniais paspirtukais taisyklėms. Pagal siūlomas taisykles, elektriniais paspirtukais gatvėmis, dviračių juostomis ar takais būtų leidžiama važiuoti ne jaunesniems kaip 16 metų asmenims.
Kaip tiksliai reguliuos paspirtukininkus ir kitų vadinamųjų mikromobilumo priemonių vairuotojus, Seimas spręs komitetuose, vėliau balsuos visi parlamentarai.
Per specialų paspirtukininkų reidą neįkliuvo nė vieno girto pažeidėjo
Ketvirtadienį vakare Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai kartu su „Bolt“ atstovais surengė specialų paspirtukininkų reidą. Buvo tikrinami dviračiais, el. paspirtukais važiuojantys žmonės.
Reidas apie 18 val. surengtas Upės gatvėje, netoli Baltojo tilto. Prie dviračių tako išsirikiavę pareigūnai stabdė juo važiuojančius dviratininkus ir paspirtukininkus.
Daug dviratininkų važinėja su šalmais, o štai paspirtukininkai buvo beveik visi be šalmų.
Ispėja elektrinių paspirtukų savininkus: užsidegti savaime gali ir pervažiavus balą
Elektrinių paspirtukų paklausa ir pasiūla kasmet didėja, o tai sukuria naujų – patikimumo – iššūkių. Priešgaisrinės tarnybos per šiuos metus jau registravo keturis savaiminius šių transporto priemonių užsidegimų atvejus. Maža to, gaisro metu nukenčia ne tik pati elektrinė transporto priemonė, bet ir aplinkui esantis turtas, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Ar žinojote, kad elektrinis paspirtukas gali netikėtai užsiliepsnoti? Specialistai paaiškino, kaip to išvengti
Ne vienam paspirtuko vairuotojui teko susigurinti nosį ar patirti rimtesnių traumų, tačiau ar žinojote, kad paspirtukas gali pridaryti ir kitokios žalios, pavyzdžiui, netikėtai užsiliepsnoti? Tokį degančio paspirtuko vaizdą užfiksavo praeiviai Lukiškių aikštėje. Kodėl jis užsidegė ir kuo pavojingos ličio jonų baterijos bei ar gali paspirtukas užsiliepsnoti tiesiog jūsų namų garaže, balkone ar koridoriuje?
Dega, o vėliau ir sprogsta „Bolt“ įmonės paspirtukas.
Ši populiari pramoga į ligoninę guldo tūkstančius: perspėja visus
Pastaraisiais metais vasara nebeįsivaizduojama be pasivažinėjimų elektriniais paspirtukais. Tačiau pasirodo, kad ši pramoga – viena dažniausių priežasčių, kodėl žmonės vyksta į skubiosios medicinos pagalbos skyrius. To išvengti padėtų vos keli dalykai – šalmai, saugus greitis bei atidumas.
Elektriniai paspirtukai: kaip netapti grėsme sau ir kitiems
Vasariniam vėjeliui plaikstant plaukus, važiuoti elektriniu paspirtuku gali būti tikras malonumas. Vis dėlto, vis dažniau prabylama ir apie liūdnąją šios transporto priemonės pusę – pastebima, kad paspirtukų vairuotojai yra linkę elgtis neapdairiai, dažnai sužeidžia praeivius ar netgi save.
Nidoje uždrausti elektriniai paspirtukai – gyventojai nustebę: „Kodėl šalinti ekologišką transporto priemonę“
Nida šią vasarą nelaukia paspirtukininkų. Vietos valdžia uždraudė šias bei kitas elektra varomas transporto priemones daugumoje viešų vietų. Esą taip siekia užkirsti kelią nelaimėms. Policininkai tokius draudimus sveikina, o kurorto svečiai gerokai nustebę. Liūdna vasara laukia ir verslininkų.
Neringos valdžia aiškina, kad tokių priemonių ėmėsi dėl saugumo vardan.
Socialdemokratas siūlo elektriniu paspirtuku leisti naudotis nuo 16 metų
Socialdemokratas Julius Sabatauskas siūlo elektriniu paspirtuku leisti naudotis nuo 16 metų, o išklausius specialų kursą – nuo 14 metų.
J. Sabatauskas su grupe parlamentarų užregistravo Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūlo apibrėžti elektrinių paspirtukų sąvoką, nustatyti aiškius reikalavimus judėjimui šiomis transporto priemonėmis, pranešė parlamentaro biuras.
„Bolt“ paspirtukai Latvijoje bus kraunami atsinaujinančiųjų šaltinių energija
Pavėžėjimo platforma „Bolt“ bendradarbiaus su energijos sprendimų tiekėja „Ignitis Latvija“ ir savo elektrinių paspirtukų krovimui naudos iš atsinaujinančių energijos išteklių pagamintą elektrą, pranešė estų startuolis.
„Bolt“ atstovybės Latvijoje vadovas Karlis Kezberis pareiškė, jog bendrovė džiaugiasi, kad dėl „Ignitis Latvija“ gaminamos žaliosios energijos kiekvienas žmogus, nusprendęs pasinaudoti paspirtuku, prisidės prie aplinkos taršos mažinimo.
TOP maršrutai Vilniuje, patogūs šeimoms važiuojant elektriniais paspirtukais
Gerai praleisti laiką mieste ir papramogauti su vaikais – puikus pasirinkimas elektrinis paspirtukas. Įsivaizduokite, čiumpate visa šeima šias patogias transporto priemones ir grožitės nuostabiais miesto vaizdais. Žinoma, neužmirškite pasirūpinti ir saugiu važiavimu. Apie rekomendacijas, kaip saugiai važiuoti elektriniu paspirtuku galite rasti čia.
Taigi, dalinamės dėmesio vertais maršrutais Vilniuje.
Neatrastos Vilniaus vietos: kaip taupant laiką pažinti sostinę
Lietuvos sostinėje nebus kada nuobodžiauti: Vilnius žavi meno kūriniais, turtinga istorija, nusėtomis gėlėmis grakščiomis gatvelėmis, besidriekiančiomis tarp neįtikėtino grožio architektūrinių pastatų, žaliais ir dideliais parkais, pakrante palei upę, ežerais, įvairiais renginiais, kavinėmis ir restoranais.
Tai – miestas, su kuriuo plačiau susipažinę, tikrai praturtėsite žiniomis, atgaivinsite sielą ir akis, patirsite išskirtinių akimirkų.
Molėtų gražiausios vietos: kaip taupant laiką pamatyti viską?
Molėtai traukia daugelį lietuvių jau ne vienerius metus nuostabiais ežerais ir miškais, sodybomis ir kempingais jų apsuptyje. Tačiau, ką daryti tiems, kas turi laisvą pusdienį, bet nori pamatyti kuo daugiau gražiausių lankytinų vietų Molėtuose: čiupti elektrinį paspirtuką, dviratį, o gal važiuoti per miestą ir jo apylinkes automobiliu? Pateikiame sąrašą, nuostabiausių objektų ir takelių, esančių Molėtų mieste, bei patarimus, kaip, taupant laiko, galima planuotis kelionę.
Vaizdingiausi maršrutai prie jūros: čia riedėti su elektriniu paspirtuku bus itin malonu
Kelionės elektriniu paspirtuku tinkamos visiems: didelėms draugų kompanijoms, šeimoms, poroms, pavieniams keliautojams. O kur geriau keliauti nei vaizdingais maršrutais prie jūros? Vienas žinomiausių Lietuvoje esančių pažintinių takų yra pajūrio dviračių trasa, kuri nusitęsusi net 200 kilometrų, tinkanti ir elektrinių paspirtukų vairuotojams. Smagiausia tai, kad išvyką elektriniu paspirtuku galite pradėti praktiškai iš bet kurios pajūrio kurortinio miestelio ar didmiesčio – Klaipėdos.
Įsimintinam laisvalaikiui: lengvi maršrutai elektriniu paspirtuku Vilniuje
Mėgstantiems grožėtis miesto vaizdais, važiuojant elektriniu paspirtuku, Vilniuje kartais gali kilti tam tikrų sunkumų: dideli pėsčiųjų ir automobilių srautai (pastarieji kertant gatvę), lakstantys vaikai ir augintiniai, konkuruojantys dviratininkai dėl vietos kelyje, gali trukdyti atsipalaiduoti ir mėgautis kelione.
Patarimai, kaip saugiai važiuoti elektriniu paspirtuku
Elektriniams paspirtukams tampant viena populiariausių judėjimo mieste priemonių, svarbu prisiminti, kaip saugiai jais važinėtis, apsaugant nuo nelaimių save ir kitus. Dalijamės patarimais, ką privalo žinoti kiekvienas paspirtuko vairuotojas, kad kelionė būtų saugi tiek jam, tiek aplinkiniams.
1. Veskitės paspirtuką per perėją. Privažiavę perėją, nesvarbu, ji reguliuojama ar ne, nulipkite nuo paspirtuko ir pereikite gatvę stumdamiesi paspirtuką.
Vaizdingi maršrutai Druskininkuose elektriniu paspirtuku: pažink miestą greitai ir lengvai
Turbūt visus didžiuosius Lietuvos miestus užkariavęs elektrinis paspirtukas, jau kurį laiką nėra vien priemonė išvengti automobilių spūsčių, padėsianti greičiau pasiekti darbo vietą.
Važinėjimas elektriniu paspirtuku – puiki pramoga šeimai, porai, draugų kompanijai ar solo išvykas mėgstantiems entuziastams. Inovatyvi transporto priemonė naudojama ir mažesniuose miesteliuose, kaip laisvalaikio praleidimo būdas, važinėjant parkuose, centro gatvelėse, grožintis aplinka ir vėdinant galvą.
Planuojate pirkti elektrinį paspirtuką? Štai į ką būtina atkreipti dėmesį
Važinėjimas elektriniu paspirtuku, tai – ekologiška, smagi ir neeilinė pramoga, kurią rekomenduojame išmėginti kiekvienam. Elektriniai paspirtukai yra jau sulaukusi nemažo populiarumo transporto priemonė, kurią vairuodamas, žmogus turi galimybę pamatyti apylinkes kitu kampu. Jį pigiau ir lengviau valdyti, palyginti su motoroleriu, dviračiu ar automobiliu.
TOP priežastys, kodėl verta rinktis elektrinį paspirtuką
Vis labiau populiarėjant elektriniams paspirtukams, galime pastebėti, kaip miestas vis sparčiau užsipildo šia transporto priemone. Visgi, nepaisant to, atsiranda ir abejojančių šios transporto priemonės nauda. Taigi, dalinamės privalumais, kodėl verta rinktis elektrinius paspirtukus keliavimui mieste.
1. Daugiau laiko gryname ore.
Elektriniu paspirtuku aplink Kauną: 3 dėmesio verti maršrutai
Vis ieškant naujų pramogų gryname ore, siūlome vieną iš idėjų – pasivažinėjimą elektriniais paspirtukais Kauno mieste. Sutiksite, kad riedant su paspirtuku galima kur kas greičiau susipažinti su miestu, atrasti dar nematytų vietų bei pasigrožėti vasariškais vaizdai.
Dalinamės maršrutais Kaune, puikiai tiksiančiais riedėti su elektriniais paspirtukais ir net neabejojame, kad laikas bus išties įsimintinas.
Žmonės Lietuvoje brutaliai niokoja nuomai skirtus paspirtukus: policija perspėja – vandalai bus nubausti
Miestuose – bent jau didesniuose – zujantys nuomojami elektriniai paspirtukai jau nieko nestebina. Bet, panašu, kad šios dviratės transporto priemonės atskleidė kai kurių žmonių ne patį maloniausią bruožą – dažnas visiškai nesirūpina svetimu turtu ar net užsiima vandalizmu.
Socialiniuose tinkluose atsiranda vis daugiau vaizdų, kaip žmonės tiesiog laužo nuomai skirtus paspirtukus arba per liūtį jais važiuoja per užtvindytas gatves.
Dėl elektrinių paspirtukų gatvėse pasipylė traumos: laukia skaudžios didelio greičio pasekmės
Kasmet vis labiau populiarėjančių elektrinių paspirtukų vairuotojai vis dažniau patiria traumas. Be nubrozdinimų neišvengiama ir kaulų lūžių, vidinių organų pažeidimų. Skaičiuojama, kad per pandemiją į draudimo agentūras dėl patirtų traumų važiuojant elektriniu paspirtuku kreipiamasi net 5 kartus dažniau.
Ligoninių ir draudimo agentūrų atstovai pasakoja, kad atšilus orams jau susilaukia kreipimųsi dėl patiriamų traumų.
Šiaulių policija aiškinasi, kas niokoja paspirtukus
Šiaulių policija aiškinasi, kas niokoja paspirtukus. Stebėjimo kameros užfiksavo vaikiną ir merginą, jie parvertė paspirtukus ir pridarė nemažai nuostolių.
Nuomojami paspirtukai didesniuose miestuose mėtosi bet kur, dažnai jie paliekami net gatvėse važiuojamoje dalyje ar užtveria praėjimą. Tačiau vandalai gadina ir tvarkingai sustatytus paspirtukus. Į policiją kreipėsi paspirtukus nuomojanti bendrovė, ji skundžiasi per kelis išpuolius patyrusi 600 eurų nuostolį.
Kompensacijos sunaikinus taršų automobilį: greitai gali nebelikti nei lėšų, nei dviračių
Gegužės viduryje Aplinkos ministerijai patvirtinus sąlygas kompensacijai už seno ir taršaus automobilio sunaikinimą, vietoje jo įsigyjant aplinkai naudingesnę transporto priemonę, nemažai Lietuvos gyventojų suskubo pasinaudoti šia galimybe. To dar nepadariusiems ilgiau laukti jau tikrai nėra ko – kompensacijoms skirtų lėšų išnaudota daugiau nei pusė, o dviračius bei paspirtukus pardavinėjantys verslininkai sako, kad greitu metu jie gali iš viso nebeturėti, ką pasiūlyti.
5 mln.
1000 eurų siūlo ne tik perkantiems automobilius: juos žada ir dviratininkams ar paspirtukininkams
Valdžia su klimato kaita kovos ne tik botagais, bet ir saldainiais, bent jau taip žada aplinkos ministras Kęstutis Mažeika. Saldainių asortimentą valdžia žada gausinti – siūlys tūkstantines kompensacijas elektromobilių, elektrinių paspirtukų, dviračių ir net transporto bilietų įsigijimui.
Dabar gyventojai, atsisakantys seno taršaus automobilio ir perkantys ekologišką transporto priemonę, gali kreiptis į Aplinkos projektų valdymo agentūrą ir gauti 1 tūkst. eurų kompensaciją.
Kiemo kamera atskleidė vyro nusikaltimus: jo ieškota 6 mėnesius
Floridoje stebėjimo kameros užfiksavo vyro atliktą nusikaltimą. Atėjęs į kitų žmonių kiemą jis sumanė nupjauti gyventojų elektrinių paspirtukų stabdžius.
Policija jau atpažino vyrą ir jis kaltinamas dėl vandalizmo. Per pastaruosius šešis mėnesius gauta 140 pranešimų dėl sugadintų paspirtukų. Jis tapo pagrindiniu įtariamuoju dėl šių nusikaltimų. Taip pat kaltinamas dėl persekiojimo, pasipriešinimo pareigūnams ir plėšimo.
Po nufilmuoto įrašo apylinkėse rasta dar 20 sugadintų paspirtukų.