• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Protarpinis badavimas sulaukia vis daugiau dėmesio. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ gydytojas Alvydas Unikauskas papasakojo apie dar vieną, mažiau žinomą, protarpinio badavimo būdą.

Protarpinis badavimas sulaukia vis daugiau dėmesio. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ gydytojas Alvydas Unikauskas papasakojo apie dar vieną, mažiau žinomą, protarpinio badavimo būdą.

REKLAMA

Sausas protarpinis badavimas – tai protarpinio badavimo tipas, kai tam tikrą valandų skaičių ne tik nevalgoma, bet ir nevartojami skysčiai.

Visiems žmonėms įkalta į galvą, kad jeigu nori likti gyvas turi gerti vandenį, nors ne kartą esu minėjęs, jog visų pirma reikia orientuotis į troškulio jausmą“, – teigė A. Unikauskas.

Anot A. Unikausko, dauguma mokslinių tyrimų, kuriuose tiriamas poveikis žmogaus organizmui, kai ilgesnį laiko tarpą nevartojamas vanduo, atlikti musulmonams Ramadano metu. Per Ramadaną musulmonai tol, kol yra patekėjusi saulė, nevalgo jokio maisto ir negeria skysčių, o saulei nusileidus gali pasistiprinti. Tyrimų rezultatai rodė, jog poveikis žmogaus organizmui Ramadano metu buvo labai geras.

Kitame tyrime, apie kurį pasakojo A. Unikauskas, žmonės nevalgė ir negėrė vandens penkias dienas. Mokslininkų gauti rezultatai nustebino, nes tiriamųjų organizmuose pastebėtas antioksidantinis poveikis, priešuždegiminis, priešpabrinkiminis, priešišeminis, t. y., kai kemšasi širdies kraujagyslės.

REKLAMA
REKLAMA

Mokslininkai išskyrė tris punktus: pirmas, tai gilesnė vadinamoji autofagija, kai ląstelėje perdirbami ne tik atgyvenę baltymai, bet atnaujinama visa ląstelė, o tai yra nuostabu.

REKLAMA

Antras poveikis: stabilizuojami elektrolitai, nes jei pastoviai geriate daug vandens ir tuo metu nevalgote, atsiranda rizika, kad jūsų kraujyje sumažės natrio ir kalio kiekis, kas nėra gerai. Sauso protarpinio badavimo metu šis santykis išlieka stabilus.

Trečia – 20 proc. padidėja išskyrimas hormono vazopresino. Šis hormonas padidina kraujo kiekį. Atitinkamai pagerėja širdies ir smegenų aprūpinimas krauju, plius yra palaikoma tinkama kraujotaka“, – sauso protarpino badavimo naudas vardina gydytojas.

REKLAMA
REKLAMA

Gali kilti klausimas, iš kur organizmas gautų vandens. Daktaras turi atsakymą – iš riebalų ląstelių, nes mūsų riebalų ląstelėse yra vandens.

Tačiau sauso protarpinio badavimo reikia laikytis atsargiai, prieš tai geriau pasikonsultuoti su specialistu.

Tai nereiškia, kad aš asmeniškai jums patariu laikytis sauso protarpinio badavimo. Čia yra tiesiog informacijos suteikimas. Nes patarti ar nepatarti reikia žinoti žmogų, atlikti tyrimus ir sekti jo sveikatą. Bet jeigu kalbėčiau apie save – turiu planų pamėginti sausą protarpinį badvimą. Keliolika valandų per parą, kartą į dvi savaites ir pažiūrėti, kokia bus savijauta“, – teigė A. Unikauskas.

Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV3 laidą „Kviečiame daktarą“.

tv3.lt

Tik nereikia verkšlenti. Kuo labiau išpampusi bobikė, tuo labiau verkia. Mažiau ėsti reikia, sveikesni būsim.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų