Šiaulietė Simona su vyru nusipirko hibridinį „Volvo V60" automobilį. Tačiau nespėjo įregistruoti jo iki liepos pirmos dienos ir nuvykę į „Regitrą" nustebo sužinoję, kad jiems už elektra ir dyzeliu varomą automobilį teks mokėti tiek pat, kaip už paprastą dyzelinį – 120 eurų.
Tokios modifikacijos automobilio nėra duomenų bazėje, tad „Regitros" darbuotojas pasiūlė kreiptis į oficialius „Volvo" atstovus, kad atsiųstų sertifikatą. Bėda, kad toks dokumentas kainuotų dar daugiau – 180 eurų.
„Biškį nesąžininga, jeigu valstybė sugalvojo apmokestinti už taršą, tai jie turėjo pasirūpinti, nėra tų automobilių tiek, kad jie nežinotų, toks modelis – ne vienintelis Lietuvoje“, – sako automobilio savininkė Simona Kalnikienė.
Važinėtis neregistruotu automobiliu moteris gali tik 15 dienų, o mokėti už tai, už ką nepriklauso, šiaulietė nenori.
„Taip, taip, pagal įstatymą, už tokius nereikėtų iš vis nieko mokėti, o mūsų paprašė kaip už dyzelį 120 eurų susimokėti. Manau, kad tai yra nesąžininga“, – pasakoja S. Kalnikienė.
„Regitros" atstovas kraipo pečiais ir sako, kad nors logikos šiuo atveju nėra daug, vis tik jų įstaiga tik vykdo įstatymus, ir jei automobilio savininkas nesutinka – teisybės reiktų ieškoti teismuose.
„Teisingumą Lietuvoje teismai vykdo, ne „Regitra", turbūt. Tai, kas čia teisinga, kas neteisinga, man labai sunku pasakyti. Taip, atrodo nelogiška. Bet aš pirkdamas automobilį įsivertinčiau tas rizikas“, – teigia „Regitros“ direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas.
„Regitros" generalinio direktoriaus pavaduotojas Saulius Šuminas sako, kad panašių atvejų gali pasitaikyti ir daugiau, nes yra šalių, iš kurių parvaromi automobiliai ir ten tokio mokesčio nėra ir automobilio parametruose jis nėra įrašomas.
„Iš Olandijos yra transporto priemonės, iš Danijos, tai hibridams jie nerašo šito parametro. Tai vėlgi, tam tikros šalys, iš kurių atvaryti automobiliai, jeigu nėra tokio mokesčio, tai jie ir to atributo ir nerašo. Reiškia duomenų kažkaip prieiti, gauti – nėra. O žmogus turi prievolę pateikti informaciją, ką jis turi pateikti“, – kalbėjo S. Šuminas.
Tad tikėtina, jei Simona vis tik nutars, kad reikia ieškoti teisybės ir nusipirks iš atstovų sertifikatą už 180 eurų, kad automobilis nėra taršus ir už jį mokėti taršos mokesčio nereikia, tai visiems kitiems įsigijusiems tokį pat automobilį mokėti jau nebereiks. Bet Simona klausia, kodėl vienas žmogus turi mokėti už visus kitus.
„Manau, čia viskas labai paprasta. Turėtų jie kreiptis į „Sosteną" Vilniaus, gauti tą oficialų sertifikatą, įvesti į sistemą, kad išmeta 48 g. CO, nes taip yra ir oficialiam gamintojo puslapyje nurodyta. Ir viskas būtų, taip paprastai ir išsprendžiama“, – sako S. Kalnikienė.
Bet kol kas registruojant hibridinius automobilius, apie kurių išmetamą CO kiekį „Regitra" neturi, tenka susitaikyti su galimai neteisingu mokesčiu, pirkti sertifikatą iš gamintojų atstovų arba bylinėtis teismuose.
Dėkojame! Medžiaga sėkmingai išsiųsta redaktoriui.
Peržiūrėjus, ji bus patalpinta į straipsnį.