TV3 žinių „Dienos komentare“ apklausą vykdžiusios įmonės „Vilmorus“ vadovas ir sociologas Vladas Gaidys teigė, kad labai sunku paaiškinti tokį kritimą.
Naujausia bendrovės „Vilmorus“ apklausa rodo labai smarkiai šoktelėjusius naujos Saulius Skvernelio partijos reitingą ir smarkiai smuktelėjusius TS-LKD reitingus, kurie yra rekordinėse žemumose. Kaip paaiškintumėte, kodėl valdančiųjų reitingai dabar tokie prasti?
Tai yra valdanti partija ir visos problemos, kurios dabar atsirado, buvo ar vyksta, siejamos su TS-LKD. Tame tarpe ir šildymo kainų kilimas, infliacija ir visi kiti nemalonūs dalykai, kurie yra, atsispindi TS-LKD reitinge.
Galbūt ir užsienio politikos dalykai. Buvo skelbta apklausa, kad ir dėl Kinijos žmonės norėjo atsargesnių žingsnių ir visa tai atsispindi reitinguose.
Bet juk gyvenimas nėra blogas, ekonomika nežlunga, nėra krizės, aplink valdančius nėra ir korupcijos istorijų, nėra ir meilės istorijų, kas buvo praėjusios kadencijos pradžioje. Prisiminkite ir tai, kai socialdemokratai laimėjo rinkimus 2012 metais, tai jie ilgai buvo apklausose pirmaujantys, o dabartiniai jau ritasi į trečią vietą.
Prisipažinsiu, kad man tas nėra labai aišku, jūs visiškai teisus – objektyvūs ekonominiai rodikliai yra labai neblogi, o reitingai – blogi.
Dar daugiau pasakysiu apie reitingus, tas liečia ne tik valdančiąją daugumą. Jei pažiūrėti į politikus, kurie yra reitinguojami, o tokių yra 25, tai iš jų tik 4 turi teigiamą balansą. Aš manyčiau, čia tokia laiko dvasia – ne tik nepasitenkinimas valdančiąja dauguma, bet yra ir nepasitenkinimas elitu.
Kai kurie TS-LKD politikai numoja į reitingus ir teigia, kad „Vilmorus“ jiems visada rodo prastesnius reitingus nei vėliau būna rinkimų rezultatai. Ar gali būti, kad „Vilmorus“ nepasiekia dalies TS-LKD rinkėjų?
Aš manau, kad mes pasiekiame tuos rinkėjus, tačiau tų kitų partijų rinkėjai ne taip sparčiai ateina į rinkimus. Turiu galvoje ir socialdemokratų, ir Darbo partijos, dabar ir Skvernelio partijos „Vardan Lietuvos“ – vargu, ar jie bus tokie aktyvūs kaip TS-LKD rinkėjai.
Jie tikrai mobilizuojasi, šiuo metu ir jaunimas gana sparčiai ateina, o nuo to ir priklauso. Rinkiminis aktyvumas skiriasi ne procento dalimis ar procentais, o keliais kartais.
Lenkų rinkimų akcijos rinkėjai labai noriai ateina ir jie visada gauna daugiau nei mes nurodome.
Visą pokalbį žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.