• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasirodo, kad ne tik prezidentas Gitanas Nausėda, bet ir pora dešimčių dabartinių Seimo narių savo biografijose nutylėjo, jog prieš ne vieną dešimtmetį buvo Komunistų partijos nariai. Seimūnai dabar teisinasi, esą iki šiol apie savo narystę nepranešė, nes anksčiau jokios prievolės tą sakyti nebuvo.

Pasirodo, kad ne tik prezidentas Gitanas Nausėda, bet ir pora dešimčių dabartinių Seimo narių savo biografijose nutylėjo, jog prieš ne vieną dešimtmetį buvo Komunistų partijos nariai. Seimūnai dabar teisinasi, esą iki šiol apie savo narystę nepranešė, nes anksčiau jokios prievolės tą sakyti nebuvo.

REKLAMA

Rinkėjams vis atsargiau žvelgiant į Komunistų partiją dėl Rusijos karo su Ukraina Seimas po svarstymo pritarė, kad rinkimuose kandidatai privalėtų nurodyti visas partijas, kuriose yra turėję narystę.

Po prezidento G. Nausėdos nuslėptos buvusios narystės Komunistų partijoje skandalo, valdantieji rengiasi įstatymu įpareigoti kandidatus į prezidentus, Seimo narius, europarlamentarus ar savivaldybių tarybų narius privalomai deklaruoti savo buvusias narystes visose partijose, taip pat ir komunistų. 

Likus paskutiniam balsavimui dėl Rinkimų kodekso pataisų paaiškėjo, kad savo narystę Komunistų partijoje nutylėjo beveik dvi dešimtys dabartinių parlamentarų iš 6 frakcijų. Keturi tokie – konservatorių frakcijoje.   

REKLAMA
REKLAMA

„Kažkur buvo privaloma, dėl gerbūvio, buto eilėj stovėjau“, – aiškino konservatorius Kazys Starkevičius.

„Man stoti į kompartiją reikėjo, norėjau patekti į doktorantūrą, norėjau rašyti apie filosofiją, ji buvo laikoma ideologiniu dalyku, o aš – fizikas, neleido. 3 metus ieškojau blato, kad patekčiau“, – pasakojo parlamentaras Kęstutis Masiulis.

REKLAMA

Konservatorių pirmininkas Gabrielius Landsbergis tvirtino apie savo partiečių buvusią narystę komunistų partijoje nežinojęs, o premjerė Ingrida Šimonytė ragino juos nebesiteisinti ir pripažinti klaidą.  

„Tokie klausimai turi būti deklaruoti tam, kad nebūtų siurprizo, nesvarbu, kurioje institucijoj asmuo yra“, – teigė TS-LKD pirmininkas G. Landsbergis.

REKLAMA
REKLAMA

„Žurnalistai atliko tyrimą, paviešino, visi dabar žino, tegu teisinasi tie, kam tenka pareiga teisintis. Manau, teisintis nereikia, reikia pripažinti klaidą ir tiek žinių“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

Net penki išaiškėję buvę komunistai – frakcijoje „Vardan Lietuvos“.    

„Nepaminėjau, maniau, kam reikia, tas žino“, – teisinosi Seimo narys Zigmantas Balčytis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Komunistų partijoje daug ką sutikau, buvom ridikėliai. Iš išorės raudoni, o viduje balti ir darėm darbus, kurie reikalingi Lietuvai“, – tikino parlamentarė Vilija Targamadzė.

Tarp socialdemokratų taip pat išaiškėjo 4 buvę komunistai.    

„Buvau eilinis, nebuvo reikalavimo ir nėra, kuo didžiuotis, todėl to nenurodžiau“, – aiškino socialdemokratas Algirdas Sysas.

REKLAMA

„Tai – mano biografijos faktas, kuriuo nesididžiuoju, man gėda, nenurodžiau, nes nebuvo reikalavimo“, – tvirtino socialdemokratė Rasa Budbergytė.

Komunistų partijoje buvo ir dabartinių valstiečių frakcijos narių.  

„Taip buvo, aš nurodžiau, niekada neneigiau, kad 2 metus priklausiau komunistų partijai“, – sakė valstietė Rimantė Šalaševičiūtė.

Buvusių komunistų Seime turi ir Liberalų sąjūdis.

„Nebuvo tokio klausimo, man teko dalyvauti 7 savivaldos ir 2 Seimo rinkimuose“, – teisinosi liberalas Ričardas Juška.

REKLAMA

Na, ir vienam laisviečiui Artūrui Žukauskui teko pripažinti dalyvavus komunistų partijos veikloje.

„Politinių sprendimų ir įpareigojimų nepamenu. Turėjau tik vykti į šefuojamą žemė sūkio bendrovę parvežti sodinukų“, – tikino „Laisvės frakcijos“ narys Artūras Žukauskas.

Mūsų kalbinti marijampoliečiai smerkia politikus, kurie nenurodė priklausę komunistų partijai, nes tai, kas prieš kelis dešimtmečius niekam nekėlė jokios nuostabos, dabar dėl Rusijos karo ir visuomenės pažiūrų pasikeitimo daliai žmonių ima atrodyti nepriimtina:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jei buvo komunistų partijoje, nenorėčiau kad į Seimą papultų.“   

„Bus reikšmė, ar jis priklausė komunistų partijai, ar nuslėpė ar ne.“    

„Neturi teisės slėpti, aš irgi buvęs partinis.“    

Na o kai kurie politologai prognozuoja, kad dalies rinkėjų pasirinkimą išties pakeis kandidatų anketose nurodyta narystė Komunistų partijoje, tačiau, vargu, ar tokių rinkėjų bus daug.    

REKLAMA

„Nemanau, kad realus poveikis plačioms rinkėjų masėms gali būti didelis. Nausėdos istorija tą parodė. Absoliuti dauguma jo rėmėjų jį teberemia“, – tikino „ELTA“ vyriausiasis redaktorius Vytautas Bruveris.

Kitąmet Lietuvoje numatyti net treji rinkimai – prezidento, Europarlamento ir Seimo.

Daugiau apie tai skaitykite aukščiau esančiame vaizdo įraše. 

tv3.lt

Jie bus kas tik nori kad tik prie lovio .
O dabar arbūzėliai. Koktu klausytis.
"nepranešė, nes anksčiau jokios prievolės tą sakyti nebuvo."
Ir vėl jie meluoja! Visada anketoje buvo klausiama apie priklausomybę partijai. Visada! „Nepaminėjau, maniau, kam reikia, tas žino“ - čia jau atsakymas virš įžūlumo. Anketos pildomos ne tam kad žinotų "tie kam reikia', bet tam kad apie kandidatą žinotų rinkėjai. Įdomu ką jis turėjo omenį tuo savo išsireiškimu "kam reikia tas žino"? Kas tie kurie yra aukščiau rinkėjo? Nes Konstitucija sako, kad per rinkimus aukščiau rinkėjo nieko nėra. Balčyčiui už tuos žodžius jau šiandien galima kelti apkaltą.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų