kęstutis masiulis
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kęstutis masiulis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kęstutis masiulis“.
Riaušių byloje liudijęs Masiulis: protestas virto pasipriešinimu valstybei, abejone valdžios legitimumu
Vilniaus miesto apylinkės teismas trečiadienį tęsė 2021 m. riaušių prie Seimo bylos nagrinėjimą. Teisme liudijęs parlamentaras Kęstutis Masiulis tvirtino, kad prie Seimo rūmų vykęs protestas, kuris virto riaušėmis, jo manymu, tapo ir pasipriešinimu valstybei, abejone valdžios legitimumu.
Teisme liudijęs K. Masiulis tvirtino, kad 2021 m. rugpjūtį Seimo pastatas buvo užblokuotas prie jo protestavusių žmonių. Anot jo, parlamentarai išeiti saugiai iš pastato galėjo tik po vidurnakčio.
Riaušių prie Seimo byloje bus apklaustas parlamentaras Kęstutis Masiulis
Vilniaus miesto apylinkės teisme tęsiant 2021 m. riaušių prie Seimo bylos nagrinėjimą, joje liudys parlamento narys, konservatorius Kęstutis Masiulis.
Seimo nario apklausa planuoja trečiadienio rytą. Vėliau to paties teismo posėdžio metu planuojama apklausti dar penkis liudytojus.
Anksčiau šioje byloje buvo apklausti du Seimo nariai – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai priklausantys Sergejus Jovaiša ir Vytautas Kernagis.
Masiulis ir Matulas „pasitaškė“: artėjant Seimo nario kadencijos pabaigai įsigijo brangios įrangos
Aiškėja nauji Seimo kanceliarinių lėšų tratintojai. Dvi dešimtys politikų pasižymėjo tuo, kad už mokesčių mokėtojų pinigus besibaigiant kadencijai ir terminui prisipirko galingiausių žaidimams skirtų kompiuterių, naujausių telefonų. Net visko mačiusius čekiukų tyrėjus nustebino, kam reikia galingo žaidimų kompiuterio Antanui Matului ir kodėl Kęstutis Masiulis suskubo pirkti du brangius išmaniuosius telefonus.
Neeiliniame Seimo posėdyje šiandien nuo ryto tvyrojo įtampa.
Vytautas Gapšys nori dirbti Seimo nariu iš kalėjimo – kolegos tai vadina pasityčiojimu
Iš už Kauno kalėjimo sienų – netikėtas Vytauto Gapšio prašymas. „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje dėl kyšininkavimo nuteistas darbietis norėtų nuotoliu jungtis į Seimo komitetų posėdžius – tiesiai iš kalėjimo.
Mandatą Seimo narys vis dar turi, tad Darbo partija tokį kolegos pageidavimą palaiko. Tačiau kiti seimūnai atkerta, kad V. Gapšys šitaip tyčiojasi iš parlamento darbo.
Tiesa, panašu, kad Seimo nariui už grotų teks pasiieškoti kitos veiklos – Kalėjimų tarnyba prašymą atmetė.
Įtakingas konservatorius pratrūko pamatęs Nausėdos vizitą Kelmėje: vadina sovietine „pakazucha“
Seimo narys, konservatorius Kęstutis Masiulis viešai pasisakė apie prezidento Gitano Nausėdos vizitą Kelmės rajone. Parlamentarą nustebino, kad šalies vadovo viešnagė planuojama, politiko žodžiais, sovietiniais metodais.
Savo pastebėjimus Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) priklausantis K. Masiulis išsakė socialiniame tinkle „Facebook“. Parlamentaro tvirtinimu, į jį, kaip į iš Kelmės kilusį Seimo narį, kreipėsi gerai informuotas vietos gyventojas.
Seimo nariai aiškina, kodėl nutylėjo narystę Komunistų partijoje: „Mes buvom ridikėliai“
Pasirodo, kad ne tik prezidentas Gitanas Nausėda, bet ir pora dešimčių dabartinių Seimo narių savo biografijose nutylėjo, jog prieš ne vieną dešimtmetį buvo Komunistų partijos nariai. Seimūnai dabar teisinasi, esą iki šiol apie savo narystę nepranešė, nes anksčiau jokios prievolės tą sakyti nebuvo.
Aiškėja, kad Taivano pinigai nukreipti į dalį įmonių, kurių vadovai rėmė valdančiuosius
Taivanas į lietuviškas įmones investuoja dar kelioliką milijonų eurų. Nors Taivano skandalo įkarštyje politikai kalbėjo apie laukiančias 200 milijonų eurų investicijas, jų kol kas iš viso tik 17 milijonų. Nepaisant to, mūsų politikai atkerta, kad svarbiausia – ne pinigai.
Konservatoriai piktinasi Majausko gauta parama iš restoranų: „Tai aukščiausio lygio korupcija“
Tūkstančius eurų paramos iš restoranų atstovų gavęs Mykolas Majauskas bent kol kas institucijų pagrūmojimų nesulaukia. Buvę kolegos konservatoriai jį kaltina net korupcija, esą PVM lengvatą maitinimo įstaigoms prastūmęs Majauskas dabar mainais gauna verslo pinigų.
Opozicijos atstovai Seime iš tokių kaltinimų šaiposi.
Prie Seimo žadėję 30 tūkst. protestuotojų minią – mitingavo nuotoliniu būdu: viskas dėl sniego
Vilniuje prie Seimo šiandien turėjo susirinkti net 30-ies tūkstančių žmonių minia. Bent jau tokiam skaičiui žmonių leidimą prašė ir gavo protestuoti parlamento pašonėje grasinę įvairūs politikieriai.
Pagal žmonių skaičių tai būtų buvęs istorinis protestas, bet į istoriją greičiausiai jis įeis visai dėl kitos priežasties – dėl sniego valdžią nuolat keikiantys veikėjai prie Seimo su plakatais ar kartuvėmis neatėjo, o organizatoriai mitingavo internete nuotoliniu būdu.
Seimas nepripažįsta senovės baltų „Romuvos“ religine bendruomene, konservatorė juos siejo su Kremliumi
Seimas ir vėl į nokautą pasiuntė senovės baltų „Romuvos“ bendruomenę, vėl nesuteikė jai valstybės pripažintos religinės bendruomenės statuso. Šį kartą nepadėjo net tai, kad už statuso suteikimą pasisako ideologiniai priešininkai – valstiečiai ir Laisvės partija.
Maža to, „Romuvos“ nariai pasijuto įžeisti to, ką išgirdo Seimo salėje – konservatorė Abramikienė citavo Rusijos ideologą Duginą ir baltų bendruomenę siejo su Kremliumi.
REKLAMA
REKLAMA
Laisvės partija ruošia naujovę – šįkart dėl sekso: net vyrui ir žmonai reiks duoti sutikimą
Laisvės frakcijos narės Morgana Danielė ir Ieva Pakarklytė norėdamos pažaboti seksualinį smurtą brėžia partijai naują tikslą. Pasiekti, kad porose prieš sueitį asmenys vienas kitam duotų aiškiai išreikštą laisvanorišką sutikimą meilės aktui – priešingu atveju tai jau bus nusikaltimas ir negavusiam sutikimo galės būti taikoma baudžiamoji atsakomybė.
Tiesa, kokia forma tas aiškus sutikimas turi būti pateiktas – raštu ar žodžiu, Seimo narės atsakyti negali.
Kęstutis Masiulis. Rusijos karai – ginkluotas Ukrainoje, energetinis Europoje
Rusija žingsnis po žingsnio, dešimtmečiais didino savo energetinių išteklių tiekimą į Europos Sąjungą. Taip ji gaudavo milžinišką pelną, kurį naudojo ginklavimuisi, bet nešykštėjo lėšų ir Vakarų politikų kyšiams. Tokia korupcinė „šrioderizacija“, lyg koks vėžys apėmė valstybių politinį elitą, kuris tapo strategiškai trumparegis, nustojo rūpintis savo šalių energetiniu saugumu, prarado bet kokius, ne tik energetinio bet ir karinio saugumo instinktus, rašoma politiko atsiųstame komentare spaudai.
Kęstutis Masiulis. Ekonominė nepriklausomybė – didesni atlyginimai nei Vokietijoje
Lietuva per 30 metų pasiekė labai daug. Laisvė, sąjunga su pažangiausiomis pasaulio šalimis, narystė saugumo organizacijose, politinis stabilumas (ketvirta Vyriausybė, kuri valdo visą kadenciją!), energetinė nepriklausomybė, bet šalis vis dar ekonomiškai atsilieka nuo Vakarų Europos.
Ekonomika veikia vienu varikliu
Lietuva pasirinko būdą auginti savo ekonomiką per orientaciją į eksportą. Tai sėkmingas ir išbandytas kelias. Pavyzdžiu laikoma Airija.
Seimo salėje – vėl pašaipos: „Seimo pirmininkė ir ministrė pirmininkė guli moterų pliaže“
Premjerė ir Seimo pirmininkė pasiekė savo – jos laisvalaikiu nebus saugomos. Nors iki šiol tiek Ingrida Šimonytė, tiek ir Viktorija Čmilytė-Nielsen aiškina, kad tai nėra konkrečiai joms sukurtas įstatymas, bet konservatorius Stasys Šedbaras nevynioja į vatą – tai personalinis įstatymas, o pasikeitus valdžioms, galbūt jis būtų pakeistas. Kritiką žerti ėmė opozicija. Ir paleido tokių frazių, kad vėl kilo pasipiktinimas dėl patyčių.
Pasipiktino skandalingais Jedinskio siūlymais ir blogų žodžių negailėjo: „Šokiruojantis pasisakymas“
Seimo nario Česlovo Olševskio patarėjui Zbignevui Jedinskiui pasidalinus siūlymu Lenkijai išstoti iš ES ir NATO bei atsigręžti į Rusiją, parlamentarai tokį pasisakymą vadina tiesiog šokiruojančiu. Parlamentarai reikalavo Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atsakymų, tačiau gavę komentarą liko nesupratę.
Kęstučio Masiulio šeima atvėrė namų duris: priglaustų ukrainiečių vaikas atsidūrė ligoninėje, teko miegoti laiptinėse
Seimo nario Kęstučio Masiulio šeima atvėrė savo namų duris pabėgėliams iš Ukrainos – parlamentaro jauniausios dukros Liepos namuose apsigyveno mama su dviem vaikais. Du mažamečius auginančios šeimos kelionė buvo nepaprastai sunki.
„Čia mano jauniausia dukra taip sugalvojo. Jos brolis E. Jakilaičio užsakymu kūrė portalą „Stiprūs kartu“ ir vienas pirmųjų užsirašė, kad priims pabėgėlių šeimą – ir ji taip pat tą padarė iškart.
Oficialu: nepaprastoji padėtis dalyje Lietuvos įvedama nuo vidurnakčio
Seimo sprendimu dalyje Lietuvos dėl migrantų antplūdžio nuo trečiadienio mėnesiui įvedama nepaprastoji padėtis. Ji galios Lietuvos pasienio ruože ir penkis kilometrus į šalies gilumą nuo jo, taip pat migrantų apgyvendinimo vietose Kybartuose, Medininkuose, Pabradėje, Rukloje ir Vilniuje.
Kęstutis Masiulis. Populistai politikai šaukia, kad reikia pinigų naujoms trinkelėms
Verslininkai, statantys jau antrą gamyklą Naujoje Akmenėje, paskelbė apie planus mieste vystyti naują daugiabučių namų kvartalą su 500 butų.
Tai yra tikroji regionų politika. Nykstantis mažas miestelis pritraukė investicijų, atsirado naujos darbo vietos, perspektyvos, galimybės, o tada jau prireikė naujų butų, reikės naujų paslaugų ir prekių. Tokioje perspektyvoje nebereikia kalbėti apie mokyklų uždarymą ir vietos pašto skyriaus išsaugojimą.
Masiulis pažėrė kritikos Širinskienei: jos elgesys gali paskatinti žmones nesiskiepyti
Lietuvą purto vienu metu net kelios krizės – pandemija, migrantų antplūdis, mitingai, peraugantys ir riaušes. Tokiame kontekste vis dažniau pasigirsta opozicijos priekaištai valdžiai. Seimo nariai Agnė Širinskienė ir Kęstutis Masiulis aptarė, ar kritika – pagrįsta, o gal taip bandoma užsidirbti politinius dividendus.
Kęstutis Masiulis. Ar Regionų frakcija išgelbės regionus?
Lietuvos Seime susikūrė nauja Regionų frakcija. Ilgai dvejoję ir mindžikavę skirtingų pažiūrų parlamentarai pagaliau atrodo bendrą vardiklį – visi išrinkti vienmandatėse apygardose, todėl juos vienija lobistinis siekis „išmušti“ pinigų savo rinkėjų naudai.
„Regionų“ frakcija veikė visada
Dar nebuvo išrinktas toks Seimas, kad neveiktų lobistiniais principais grįsta Regionų frakcija, kurios narių tikslas gauti pinigų savo rinkimų apygardai.
Pusnuogis Kęstutis Masiulis kėlė nerimą kolegoms: šie bijojo, kad pamatys daugiau, nei norėtų
Nuotoliniai Seimo narių posėdžiai ir vėl pažėrė netikėtumų. Konservatorius Kęstutis Masiulis viename iš jų šiandien pasirodė pusnuogis. Politikas nepastebėjo, kad telefono kamera transliuoja vaizdą iš vonios kambario, tačiau tą pamatę kolegos nesulaikė šypsenų. Vėliau valstietė net prisipažino, kad nerimavo, jog telefonui nukritus, konservatorius parodys daugiau, nei derėtų.
Seimo komiteto posėdyje ir vėl pusnuogis vyras.
Nuotoliniame posėdyje Kęstutis Masiulis pasirodė pusnuogis: tvarkėsi reikalus vonioje
Plinta kuriozinė akimirka iš Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių reikalų komiteto nuotolinio posėdžio, kuriame pasirodė pusnuogis parlamentaras Kęstutis Masiulis. Vyras į posėdį pasijungė iš vonios, o Seimo nario kolegos negalėjo sulaikyti juoko.
Nors Rita Tamašunienė K. Masiuliui pasakė, kad jo kolegos viską mato, K. Masiulis toliau tvarkėsi reikalus vonioje.
Savo akimis pamatyti vaizdelį galite siužete, esančiame straipsnio pradžioje.
Subliuško Gražulio idėja dėl „Didžiojo šeimos gynimo maršo“: išgirdo siūlymų atgailauti
Seime subliuško Seimo nario Petro Gražulio bandymas priimti rezoliuciją dėl „Didžiojo šeimos gynimo maršo 2021“. Joje siūlyta Seimui įsipareigoti neratifikuoti Stambulo konvencijos, saugoti „tradicinę šeimą“. Vis dėlto Seimas šį klausimą iš darbotvarkės išbraukė.
Pasakė, kuriai Seimo komisijai vadovaus konservatorius Masiulis
Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijai vadovaus konservatorius Kęstutis Masiulis.
Kaip antradienį pranešė Seimas, jis komisijos posėdyje išrinktas balsų dauguma.
Pagal Seimo statutą, komisijos pirmininko kandidatūrai dar turi pritarti Seimas.
Kęstutis Masiulis. Ar Seimas tik kaip gamykla?
Apklausus praeivius gatvėje, ką veikia Seimas, tai dauguma pasakytų, kad leidžia įstatymus. Tokios pat nuomonės laikosi ir visuomenės veikėjai bei žurnalistai. Taigi apie įstatymų leidybą ir Seimo vietą valstybėje reikėtų daugiau kalbėti, nes per 30 metų jau pribrendome reformoms.
Biurokratizacija ir reglamentarizacija
Angliškos tradicijos šalyse įstatymų leidyba yra tik viena iš parlamento veiklų ir net ne svarbiausia.
Covid-19 privertė imtis pokyčių Seimo rinkimuose
Dėl koronaviruso grėsmės šiųmečiai Seimo rinkimai bus kiek kitokie nei praėję. Parlamentarai pritarė, kad šiemet išankstinis balsavimas vyktų dvigubai ilgiau nei įprastai, taip pat būtų įkurta daugiau balsavimo vietų. Be to, užsienyje gyvenantys lietuviai galės balsuoti elektroniniu būdu.
Seimas penktadienį palaimino pataisas, kuriomis numatoma šalyje esant ekstremaliai situacijai dviem dienomis prailginti balsavimą iš anksto ir įrengti daugiau balsavimo vietų Seimo rinkimuose.
Nauja idėja dėl taromatų: supirktų ir pieno, kefyro, aliejaus butelius
Seime gimė dar viena idėja plėsti butelius ir skardines surenkančių taromatų galimybes. Konservatorius Kęstutis Masiulis norėtų, kad taromatai priimtų ne tik alaus ar limonado, bet ir pieno, kefyro, aliejaus, pomidorų padažo ar kitų maisto produktų butelius. Kaip tokias Seimo nario idėjas vertina Aplinkos ministerija ir kada taromatuose galėsime palikti daugiau atliekų?
Kitoje pusėje taromato pats darbymetis. Į surinkimo taškus vis dar plūsta po švenčių užsilikę buteliai, skardinės.
Seime – siūlymas keisti merų atlyginimus pagal gyventojų pajamas
Seimo narys Kęstutis Masiulis siūlo, kad Lietuvos merų ir jų pavaduotojų atlyginimus lemtų ne tik savivaldybės gyventojų skaičius, kaip yra dabar, bet ir savivaldybės gyventojų vidutinės pajamos.
Parlamentaras ketvirtadienį registravo tai numatančias Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo pataisas.
Seimas nustatė algas merams
Paskutiniame šių metų plenariniame posėdyje Seimas nustatė darbo užmokesčio koeficientus merams ir vicemeras.
Jeigu to nebūtų spėta padaryti, sausį būtų kilę problemų savivaldybių vadovams mokėti atlyginimus, nes Konstitucinis Teismas dabartinę merų ir vicemerų algų skaičiavimo tvarką pripažino prieštaraujančia Konstitucijai.
Šis teismo sprendimas įsigalios sausio 2 dieną, o jam įsigaliojus, Konstitucijai prieštaraujantis teisės aktas nustoja veikti.
Tai, kas liko už plikų galvų: svarbiausias tikslas – paliktas užkulisiuose
Konservatorius Kęstutis Masiulis anksčiau kritikavęs Aurelijų Verygą, kad šis dėl Sauliaus Skvernelio nusiskuto plaukus, ėmė ir pats šiandien Seime pasirodė plika galva. Ne gana to K. Masiulis atskleidė, kad pats turi sveikatos problemų. Tiek Seimo nariai, tiek onkoliginius ligonius vienijančios organizacijos K. Masiulio elgesį vadina neadekvačiu.
Aurelijus Veryga savo šukuoseną pakeitė praėjusią savaitę.
Pliką Verygą kritikuojantis Masiulis nusprendė nusiskusti plaukus
Konservatorius Kęstutis Masiulis kritikuoja Aurelijaus Verygos poelgį nusiskusti galvą plikai ir toliau vadina viešųjų ryšių akcija. Tačiau, panašu, kad pats K. Masiulis seks A. Verygos pėdomis.
A. Veryga, palaikydamas neseniai apie vėžį prabilusį premjerą Saulių Skvernelį, ketvirtadienį pranešė taip pat nusiskutęs savo galvą plikai.
Pats nusiskus plaukus
Seimo narys K. Masiulis „Žinių radijo“ eteryje tvirtino, kad neabejoja, kad A. Veryga tokiu žingsniu tik siekia populiarumo.
Netikėtas Verygos žingsnis sulaukė kritikos iš seimūnų – išvadino beždžioniavimu
Plaukus nusiskutęs ir savo nuotrauką socialiniame tinkle paviešinęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sulaukė ne tik palaikymo žodžių, bet ir piktų replikų.
A. Veryga, palaikydamas neseniai apie vėžį prabilusį premjerą Saulių Skvernelį, ketvirtadienį pranešė taip pat nusiskutęs savo galvą plikai.
„Nesolidu“
Seimo narys konservatorius Kęstutis Masiulis, reaguodamas į ministro gestą, tai pavadino beždžioniavimu.
Lietuvos atstovai ETPA sukilo – paliko posėdį, kai į asamblėją grąžino Rusiją
Lietuvos atstovai Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje (ETPA) trečiadienį drauge su dar šešių šalių atstovais paliko posėdžių salę, taip protestuodami prieš sprendimą sugrąžinti į asamblėją Rusiją. „Emocingai elgdamiesi, susirinkome į salės vidurį. Pirmininkaujantys kažką šnekėjo, o mes perskaitėme, kad protestuojame prieš agresyvios Rusijos sugrąžinimą į ETPA darbą“, – BNS pasakojo konservatorius Kęstutis Masiulis.
Lietuviams pasienyje pagalbą teiks ir latvių medikai
Seimas šią savaitę ratifikavo susitarimą su Latvija dėl greitosios medicinos pagalbos pasienyje. Susitarimas numato galimybę, kad pagalbą netoli nuo valstybės sienos Lietuvos teritorijoje galėtų teikti Latvijos medikai ir atvirkščiai. Susitarimas ratifikuotas vienbalsiai, už balsavus 103 Seimo nariams. „Tai pozityvus ir reikalinga sprendimas.
Eros pabaiga: jaučiantiems neteisybę sužibo viltis
Piliečių teises nuo šiol Lietuvoje gins dar vienas teismas – Konstitucinis. Iki šiol išaiškinimo į jį galėjo kreiptis tik valdžios atstovai ar teismai. Kol didžioji dalis Seimo narių džiūgauja, kad lietuviams nebereikės varstyti Strasbūro teismo durų, pataisos priešininkai, daugiausiai iš jų konservatoriai, baiminasi, kad šios pataisos atvers kelią gėjų ir lesbiečių santuokoms Lietuvoje.
Seimas žengė pirmą žingsnį užkirsti laiko persukimą
Mažiausiai dukart per metus kylančiam gyventojų nepasitenkinimui dėl laikrodžių persukimo ketinama padėti tašką – Seimas pradės konsultacijas su Europos Komisija dėl galimybės atsisakyti šios prievolės. Ketvirtadienį Seimas diskutavo, ar pritarti siūlymui pradėti konsultacijas su Europos Komisija dėl galimybės kiekvienai Europos Sąjungos narėms savarankiškai apsispręsti dėl vasaros laiko taikymo.
Siūlo neatlikti techninės apžiūros automobiliams su suklastota rida
Seimo narys Kęstutis Masiulis siūlo koreguoti techninės apžiūros atlikimo taisykles. Automobiliams, kurių rida sumažėjo po paskutinio patikrinimo, siūloma atlikti privalomą ekspertizę, kuri paaiškintų, kodėl pasikeitė automobilio duomenys.
„Į techninės apžiūros stotis pristatomos transporto priemonės, kurių rida būna sumažinta lyginant su paskutiniu apsilankymu.
Kęstutis Masiulis. Pensijas padidino net 60 eurų ar tik 60?
Premjeras ir valdantys politikai mielai giriasi, kad Lietuvos ūkis auga, atlyginimai kyla, pensijos didėja, nors apie didėjančią emigraciją ir degraduojančius regionus diskusijos vengia. Visi Lietuvos makroekonominiai rodikliai teigiami, tačiau Rytų Europoje Lietuva ne tik neatrodo kaip lyderė, bet žymiai arčiau autsaiderių.
Siunčia tragišką žinią lietuviams: netekome dešimčių tūkstančių žmonių
Regioninės politikos ateitį gali tekti planuoti pakeistame šalies administracinio suskirstymo žemėlapyje. Dykros plečiasi Naujausias Lietuvos tuštėjimo kronikos įrašas, deja, nestebina: lapkričio 1 d. šalyje suskaičiuota 2 812 713 nuolatinių gyventojų.
Politikas užfiksavo „akciją“: kainą pakėlė dienai, o po to pasiūlė nuolaidą
Viešojoje erdvėje ne kartą yra pasirodžiusios nuotraukos, kuomet prekybininkai skelbiasi taikydami didžiules nuolaidas, tačiau nulupę kainų lipdukus pirkėjai pastebi, kad anksčiau ji buvo dar mažesnė. Seimo narys Kęstutis Masiulis sako, kad prekybininkai manipuliuoja akcijomis, nes lietuviai linkę pirkti tas prekes, kurios pažymėtos su nuolaida.
Ruošiasi pažaboti kelių erelius: siūlomos priemonės skiriasi
Lietuva – tikras kelių erelių kraštas. Šalies gatvėmis vos teises išsilaikę jaunuoliai laksto ir daugiau nei 200 kilometrų per valanda greičiu. Kai kurie parlamentarai siūlo dar smarkiai didintų baudas už greičio viršijimą, nors nuobaudos pastarąjį kartą didintos vos prieš keletą metų. Tačiau ar sutramdyti neklaužadas vairuotojus užteks didesnių nuobodų, abejoja net ir pati kelių policija. Bausmės girtiems vairuotojams didinamos nuolat, o jų tik daugėja.
Parlamente įstrigo pradėta svarbi VTEK reforma
Seime pradėta Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pertvarka susidūrė su kliūtimis. Šią savaitę Seimas po svarstymo nepritarė grupės parlamentarų inicijuotam projektui, kuriuo būtų keičiama VTEK sudarymo tvarka. Už projektą balsavo 43 Seimo nariai, prieš buvo keturi, susilaikė 42 parlamentarai. Nuspręsta projektą grąžinti iš naujo svarstyti Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetui.
Ar daug yra 56 Seimo nariai?
Rinkimų laimėtojai Valstiečių ir žaliųjų sąjunga gavo 56 mandatus (kitais skaičiavimais 54) naujajame Seime. Partijos lyderiai nesitikėjo tokio palaikymo, tačiau dabar prieš rinkėjus bei kitas partijas jaučiasi labai užtikrintai. Ką iš tikrųjų reiškia tokio dydžio frakcija ir ką tiek parlamentarų gali nuveikti vardan Lietuvos? Kas vienija frakciją, interesai ar vertybės? Iš pirmo žvilgsnio 56 narių frakcija yra labai didelė. Tokio dydžio frakcijos Lietuvos parlamente yra retas reiškinys.
Kęstutis Masiulis: kam tie politikai ir valdančiosios koalicijos, jeigu valdys profesionalai?
Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis reikalauja, kad Vyriausybė būtų sudaroma iš „profesionalų“, o partijų lyderiai, taip pat ir Gabrielius Landsbergis, vykdomojoje valdžioje neturėtų jokių pareigų.
Kęstutis Masiulis: neužteks pakeisti Valstybinės maisto ir veterinarijos direktorių
Pastaruoju metu labai padidėjo dėmesys Maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriui Jonui Miliui ir su juo siejamiems skandalams. Visgi direktoriai ateina ir išeina, o valstybinės organizacijos ir jų teikiamos paslaugos išlieka. Neužteks atstatydinti p. Milių, būtina ir rimtai peržiūrėti Maisto ir veterinarijos tarnybos darbą. Matau kelias pagrindines šios tarnybos problemas, o kartu ir uždavinius būsimai reformai.
Milijonus iš valstybės gaunanti LRT už rinkimines laidas nori tūkstančių
Jau daugiau nei metus visuomeninio transliuotojo LRT veikla yra finansuojama tik iš valstybės biudžeto. Televizijai ir radijui skirima dešimtys milijonų eurų. Tačiau ir to pasirodo negana, nes už priešrinkiminių debatų transliavimą LRT užsiprašė solidžios pinigų sumos ir nori valstybei nudirti dar vieną kailį. Nuo 2015 metų sausio mėnesio LRT atsisakius reklamos, visos biudžeto įplaukos padengiamos iš valstybės biudžeto.
Kurie ministrai dirbo gerai, o kurie nepateisino vilčių
Kęstutis Masiulis, Seimo narys Jau suformavus Vyriausybę 2012 m. buvo matyti, kad rezultatai po 4 metų bus kuklūs. Lenkų rinkimų akcija rūpinosi tik siaurais bendruomenės klausimais, Tvarka ir teisingumas bei Darbo partija savo asmeniniais ar net korupciniais reikalais, o socialdemokratai buvo nepasiruošę valdžiai. Premjeras Algirdas Butkevičius gavo Ministro Pirmininko postą nelabai žinodamas ką nori pasiekti, todėl trūko strateginio proveržio idėjų.
Kęstutis Masiulis. Vyriausybė naikina darbo vietas regionuose
Valstybinė mokesčių inspekcija pranešė apie uždaromus padalinius regionuose ir darbuotojų perkėlimą į Vilnių. Ši valstybinė institucija ketina atsisakyti penkių padalinių apskričių centruose, o funkcijas perkelti į Vilnių, nors ir taip regionuose dirba apie 590 tarnautojų, o tik sostinėje net 620. Neseniai darbuotojų regionuose mažino Valstybės kontrolė, teismai, prokuratūra, policija ir kitos valstybinės institucijos.
Konservatorius nori griežtinti pabėgėlių išsiuntimo tvarką
Konservatorius Kęstutis Masiulis registravo pataisas, kurios įpareigotų greičiau išsiųsti iš šalies čia gyvenančius užsieniečius bei pabėgėlius, jei tarnybos turėtų duomenų, kad jie kelia grėsmę šalies saugumui, viešajai tvarkai.
Seimas: Lietuvos oro uostus galės valdyti koncesininkas
Seimas leido koncesininkui plėtoti tris šalies oro uostus - Vilniaus, Kauno ir Palangos. Kiekvieno jų valdymas ir plėtra bus reguliuojama atskirai, o koncesijos pabaigoje valstybė perims turtą. 66 Seimo narių balsavo už, 6 - prieš, o susilaikė 31. „Pats rimčiausias sprendimas, gerinant Lietuvos pasiekiamumą oro transportu“, - pareiškė socialdemokratas Artūras Skardžius. „Darbietis“ Mečislovas Zaščiurinskas pasigedo savivaldybių, kuriose bus oro uostai, dalyvavimo koncesininko parinkimo procese.