• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Istorinė diena Ukrainai. Laukusi aštuonerius metus, Ukraina žingsniu arčiau narystės Europos Sąjungoje. Europos Komisija pasiūlė suteikti Ukrainai, taip pat ir Moldovai, oficialų kandidatės statusą. Tiesa, tai dar turės palaiminti visos Bendrijos šalys. Ir tai – ne vienintelė geria žinia Ukrainai. Vis tik ir Putinas nesnaudžia ir pasinaudojo proga įgelti Vokietijai.

Istorinė diena Ukrainai. Laukusi aštuonerius metus, Ukraina žingsniu arčiau narystės Europos Sąjungoje. Europos Komisija pasiūlė suteikti Ukrainai, taip pat ir Moldovai, oficialų kandidatės statusą. Tiesa, tai dar turės palaiminti visos Bendrijos šalys. Ir tai – ne vienintelė geria žinia Ukrainai. Vis tik ir Putinas nesnaudžia ir pasinaudojo proga įgelti Vokietijai.

REKLAMA

Ukrainos gynėjai skelbia paskui kreiserį „Maskva“ į Juodosios jūros dugną pasiuntę ginklus, šaudmenis ir personalą gabenusi laivą vilkiką „Vasilij Bech“.

Tuo metu, kai Vokietijos, Prancūzijos, Italijos ir Rumunijos lyderiai lankėsi Kyjive, Ukrainos rytuose esantį Lysyčianską drebino siaubingi rusų okupantų smūgiai.

Viena iš dviejų atskriejusių raketų pataikė į pastatą, kuriame nuo mieste verdančių mūšių slėpėsi civiliai. Kariai ir savanoriai iš pastato vieną po kito į greitosios automobilius neša sužeistuosius ir griuvėsiuose ieško gyvųjų. Tačiau mirtinai sužalotų – mažiausiai keturi.

REKLAMA
REKLAMA

Rusija dar kartą įrodo, kad pagrindinis jos tikslas – tiesiog naikinti viską ir visus. Tiesa, Rusija apie save priminė ir Ukrainoje apsilankiusiems lyderiams. Vakar Kyjive juos pasitiko oro pavojaus sirenos. V. Zelenskis sako, kad tai – ne atsitiktinumas.

REKLAMA

„Rusija sukūrė foną, kad visi girdėtų šias sirenas, kad sukurtų įtemptą atmosferą. Bet niekas neišsigando Tai tik įkvėpė būti kuo konkretesniems ir derėtis dėl savo interesų – dėl visų ukrainiečių ir dėl visų Europoje“, – kalba V. Zelenskis.

Ukrainos prezidentas šių lyderių vizitą į karo draskomą šalį vadina istoriniu bent dėl dviejų priežasčių.

„Ukraina pajuto iš karto keturių galingų Europos valstybių paramą. Paramą mūsų judėjimui į Europos Sąjungą. Man taip pat buvo svarbu išgirsti iš lyderių kitą esminį dalyką – jie sutinka, kad karo pabaiga ir taika Ukrainoje turi būti būtent tokia, kaip tai mato Ukraina. Kaip tai mato mūsų žmonės“, – sako V. Zelenskis.

REKLAMA
REKLAMA

Beje, vakar apie Europos ir Ukrainos brolystę kalbėjęs Prancūzijos prezidentas, į Ukrainą iškart pasiuntė šešias haubicas „Caesar“, tačiau jis ir toliau laikosi savo. Šiandien E. Macronas jau nežinia kelintą kartą, pakartojo, kad ignoruoti karą pradėjusio V. Putino neketina.

„Prancūzijos vaidmuo, padedant Ukrainai, yra ir toliau palaikyti ryšius ir galimas diskusijas su Rusija. Kai tai bus naudinga, kalbėsiu“, – teigia E. Macronas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Putinas keršija vokiečiams

Tačiau V. Putinas, akivaizdu, kerštingas. Kaip tik tuo metu, kai lyderiai viešėjo Ukrainoje, o Vokietijos kancleris sakė, kad kare su agresore ją rems, kiek tik reikės, Rusija prisuko vokiečiams dujas. Tai pavadino „Nord Stream“ dujotiekio remontu.

Dėl to tiekiamų dujų kiekis iš Rusijos į Vokietiją iškart sumažėjo net 60 procentų. Beje, gamtinių dujų kaina Europoje šią savaitę šoktelėjo kone 50 proc., o bendras dujų srautas iš Rusijos į Europą šiuo metu yra sumažėjęs net 70 procentų.

REKLAMA

Savo ruožtu Europos Komisija suteikė Rusijai dar vieną priežastį graužtis nagus – pagaliau uždegė žalią šviesą Ukrainos narystei Europos Sąjungoje ir ragina suteikti jai kandidatės į Europos Sąjungą statusą, kurio ji siekia jau aštuonerius metus ir yra įgyvendinusi apie 70 procentų Bendrijos reikalavimų.

„Žinoma, suprantame, kad kol šalyje siaučia karas, ne viską galima pasiekti. Tačiau daugelį šių problemų vis dėlto galima išspręsti. Taigi, turime vieną aiškią žinią: taip, Ukraina nusipelnė europinės perspektyvos. Taip, Ukraina turėtų būti sveikinama kaip šalis kandidatė“, – tvirtina Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.

REKLAMA

Ukraina į Europos Sąjungą žygiuos kartu su Moldova. O Sakartvelui kandidatės statuso dar teks palūkėti. Tiesa, dabar viskas priklauso nuo visų 27-ių bloko šalių, kurios vienbalsiai dar turės palaimnti Ukrainos ir Moldovos kandidačių statusą. Rezultatas paaiškėti turėtų po savaitės, kai lyderiai rinksis į Europos Vadovų Tarybą. Tad šie U. Von der Leyen žodžiai apie Ukrainą skamba kaip paraginimas priimti teisingą sprendimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Visi žinome, kad ukrainiečiai yra pasirengę mirti dėl europinės perspektyvos. Norime, kad jie gyventų su mumis – Europos svajone“, – kalba U. von der Leyen.

Kandidatės statusas – ne vienintelė gera naujiena Ukrainai šiandien. Ukrainos ginkluotosios pajėgos smogė Rusijos Juodosios jūros flotilės laivui-vilkikui „Vasilyj Bech“. Ir ne tik smogė, bet ir paragino perduoti linkėjimus nuskandinto kreiserio „Moskva“ įgulai jūros dugne.

„Vasilyj Bech“ ukrainiečiai smogė iš Danijos gautomis raketomis „Harpoon“. Skelbiama, kad  „Vasilyj Bech“, kuris drąsiai plaukiojo, nes buvo apginkluotas zenitinių raketų kompleksu TOR, gabeno šaudmenis, ginklus ir Rusijos Juodosios jūros flotilės personalą į legenda tapusią Gyvačių salą. Būtent jos gynėjai „ant trijų raidžių“ dar karo pradžioje pasiuntė rusų okupantus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų