Prancūzijos valdžia persigalvojo. Prieš pora savaičių žmonėms žadėjusi nuo gruodžio 15-osios atverti teatrus, muziejus, bibliotekas ir kitas kultūros erdves bei ne tokius griežtus apribojimus per didžiąsias metų šventes, dabar jau keičia retoriką. Prancūzijai nepavyko pasiekti 5000-ių užsikrėtimų per parą ribos. Dabar šis skaičius kone trigubai didesnis, tad viešosios erdvės neatsidarys dar mažiausiai tris savaites. Be to, net ir per šventes galios komendanto valanda – iš namų prancūzai išeiti negalės nuo 20 valandos vakaro iki 6 valandos ryto.
„Mes dar nesusitvarkėme su antrąją viruso banga. Tad keičiame planus. Net ir Naujųjų naktį galios komendanto valanda. Tradiciškai tai – vakarėlių naktis, dėl to ji mums ir patinka, bet suprantame, kad po jos kiltų dar viena atvejų šuolių banga“, – sako Prancūzijos premjeras Jean Castex.
Vokietijos ligų kontrolės centras praneša, kad per pastarąją parą šalyje patvirtinta beveik 30 tūkstančių naujų koronaviruso atvejų. Ir tai yra didžiausias skaičius per visą epidemijos laikotarpį. Rekordinis ir paros mirčių skaičius – 598-ios. Ligoninės jau perkrautos, tad valdžios atstovai ragina dar labiau griežtinti ir taip griežtus suvaržymus. Vokietijoje jau nuo lapkričio uždaryti restoranai, barai, laisvalaikio ir sporto įstaigos, viešbučiai, tiesa, toliau dirba mokyklos ir nebūtinų prekių parduotuvės.
„Užsikrėtimų tendencijos kol kas negerėja. Priešingai. Kai kuriuose regionuose ligoninės jau pasiekė ribą. Šiuo metu daugiau nei 4200 yra intensyvios terapijos skyriuose ir šis skaičius gerokai didesnis nei pavasarį“, – pasakoja vyriausybės atstovė Martina Fietz.
Niujorko ligoninė yra visiškai pasiruošusi saugiai, 70-ies laipsnių šaltyje laikyti „Pfizer“ ir „BioNTech“ sukurtą vakciną.
„Pats svarbiausias dalykas yra tai, kad mes turėsime tik apie 90 sekundžių įdėti vakciną į šaldytuvą. Tuomet turės praeiti dar 20 minučių, kad vėl galėtume jį atidaryti. Turėsime būti labai atsargūs ir apgalvoti kiekvieną žingsnį“, – teigia ligoninės atstovė Susan Mashni.
Ligoninės darbuotojai praktikuojasi, kaip sparčiai dirbti su gyvybes gelbstinčia vakcina, juos pasiekia gera naujiena – šalies Maisto ir vaistų administracijos ekspertų komitetas rekomendavo patvirtinti „Pfizer“ vakciną. Tad neilgai trukus Jungtinėse Valstijose, kaip ir Jungtinėje Karalystėje, turėtų prasidėti masinis žmonių skiepijimas.
Europos Sąjungos šalys vis dar nekantriai laukia, kol bloko farmacijos priežiūros tarnyba uždegs žalią šviesą vakcinoms. Visgi Vokietijos kanclerė Angela Merkel žada, kad vakcina visas šalis nares pasieks vienu metu.
„Ar tai nutiks lygiai tą pačią valandą visose 27 šalyse narėse ir ar skiepai bus pradėti tą pačią sekundę, – nesu tikra. Bet norime vakciną pristatyti labai koordinuotai, kad visos šalys turėtų prie jos vienodą prieigą“, – kalbėjo Vokietijos kanclerė Angela Merkel.
Prancūzų farmacijos kompanija „Sanofi“ vakciną kurianti kartu su britų GSK pranešė, kad kuriam laikui stabdo savo vakcinos nuo koronaviruso kūrimo programą ir tvirtina, kad jų skiepai bus parengti tik kitų metų pabaigoje. Vakciną reikia tobulinti, nes ji kol kas nesukelia pakankamo imuninio atsako virusui vyresnių žmonių organizme. Beje, su „Sanofi-GSK“ sutartį dėl vakcinos įsigijimo yra įsigijusi ir Europos Sąjunga, taigi ir Lietuva.
Australija išvis nutraukė savo vakcinos kūrimą. Mokslininkai nustatė, kad nepaisant to, jog rimtų šalutinių poveikių nepasireiškė, vakcinuotųjų organizmuose sukurti antikūnai trukdo diagnozuoti ŽIV ir lemia klaidingus kai kurių ŽIV testų rezultatus.