A. Veryga pažymėjo, kad kol kas buvo kalbėta tik apie rodiklius.
„Kiek paskaičiau tas priemones, tai, man atrodo, tai daugiau ne priemonės, o rodikliai, kuriuos reikia pasiekti ir stebėti. Nes pasiekti 200 atvejų 100 tūkst. gyventojų – tai yra rodiklis. (...) Tai nežinau, kas tai yra. Kai sužinosim, matyt, tada galėsime spręsti, ar ką nors komentuoti“, – kalbėjo jis.
Visgi jis teigė, kad tie 200 atvejų nėra realu, jei kalbama apie artimąjį laikotarpį.
„Tai ir nulį yra realu kažkada pasiekti. Bet nežinau apie kokį laikotarpį yra kalbama. Šiaip reikės pasiekti, kad kažkada nebebūtų visai. Arba virusas liks tik sezoniškai – kaip gripo infekcija kartojasi. Bet jei čia kalbama apie Naujuosius metus, nulis šansų“, – sakė A. Veryga.
Priminė, kad naujos priemonės ką tik įvestos
Paprašytas įvertinti A. Dulkio įvardytą siekį peržiūrėti NVSC veiklą ir atvejus garantuoti ištirti per 48 val., A. Veryga atsargiai vertino to realumą ir sakė tik galintis pasakyti, ką darė jie:
„Priminsiu tik, kad buvo 100 kariškių pasitelkta, daugiau nei 400 visuomenės sveikatos biurų darbuotojų, tai beveik kelis kartus daugiau nei pačių NVSC darbuotojų dirba šiuo klausimu. Tai gerai, jei dar sugalvos, kaip padaryti, dar geriau ir efektyviau.“
Paklaustas, ar imtųsi ir kokių naujų ribojimų šiuo metu būdamas A. Dulkio vietoje, laikinasis sveikatos apsaugos ministras priminė, kad tik trečiadienį įsigaliojo naujos priemonės.
„Tam, kad įvertintume, ar tos priemonės veikia, reikia minimaliai dviejų savaičių. Jei yra daroma prielaida, kad to neužteks, tai tada taip. Bet tų prielaidų negalima patikrinti, kol nesulauksime tam tikro laiko“, – teigė A. Veryga.
Portalas tv3.lt primena, kad penktadienį būsimasis sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys pristatė pagrindinius tikslus, kaip turėtų būti valdoma Covid-19 pandemija.
Ar žmonės naktį vaikšto ir užsikrečia?
A. Dulkys taip pat konstatavo, kad jau esama arti ribos blogiausio scenarijaus, kuris vienas reikštų ir nepaprastosios padėties įvedimą. Visgi komentuodamas būtinybę įvesti nepaprastąją padėtį A. Veryga visų prima ragino suvokti, ko tuo būtų siekiama.
„Jeigu norima riboti judėjimą tarp miestų, tą galima daryti ir be nepaprastosios padėties, kaip tai buvo daroma per Velykas. Jei norima suvaržyti politines partijas ar informacijos teikimą. Jei skaitėte nepaprastosios padėties visą tvarką ir turinį, tai jums gali būti nebeleista šnekėti kažko, kas nepatiks valdžiai. Gali būti žiniasklaida ribojama ir daug kitų dalykų. (...)
Jei jie turi duomenis, kad žmonės kažkur naktį vaikšto ir tuo metu būtent vyksta veiksmas ir užsikrečiama, gal tada ir reikia. Bet priminsiu, kad mes gerokai anksčiau uždraudėme barų, klubų veiklą, tai nebe labai yra kur naktį eiti“, – sakė jis.