• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Liepsnose skendinčios Paryžiaus gatvės, deganti Bordo rotušė – tai didžiausios antrosios Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono kadencijos krizė. Prancūzus supykdė sprendimas ilginti pensinį amžių nuo 62 iki 64 metų.

Liepsnose skendinčios Paryžiaus gatvės, deganti Bordo rotušė – tai didžiausios antrosios Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono kadencijos krizė. Prancūzus supykdė sprendimas ilginti pensinį amžių nuo 62 iki 64 metų.

REKLAMA

Situacija aptarta naujienų portalo tv3.lt tinklalaidėje „Sukasi pasaulis“.

Jungtinės Karalystės karalius Karolis III turėjo apsilankyti Prancūzijoje, tačiau vizitą teko atšaukti. Paryžiaus gatvės, kuriomis turėjo važiuoti monarchas, liepsnojo, užsidegė ir Bordo miesto rotušė, kurioje turėjo apsilankyti Karolis III.

Nors prancūzai mėgsta protestuoti, tokia pasipiktinimo banga nematyta nuo „geltonųjų liemenių“ protestų.

Prancūzija turi vieną žemiausių pensinio amžiaus kartelių – 62 metai, bei daugybę išlygų ir skirtingų nuostatų skirtingoms profesijoms. Kadangi jau po trejų metų pensijų fonduose žiojės 17 mlrd. eurų skylė, E. Macronas ir jo Vyriausybė nusprendė pakelti pensinį amžių iki 64 metų ir suvienodinti visą pensijų sistemą.

REKLAMA
REKLAMA

Tai supykdė didžiąją dalį prancūzų, kurie išeis į pensiją vėliau ir gaus mažiau, nei būtų gavę prie dabartinės sistemos.

REKLAMA

Pyktį sukėlė ir valdžios gudravimas. Prancūzijos premjerė Elisabeth Borne nusimatė šalies Konstitucijoje numatyta išimtimi, kuri numato ministrui pirmininkui teisę, be parlamento balsavimo, teikti įstatymo projektą Nacionalinėje Asamblėjoje. Taip pasielgta, nes bijota, kad nepopuliari reforma nesurinks pakankamai politikų palaikymo.

Tačiau, atrodo, kad tai tik įpylė papildomą šliukšnį žibalo. Dalis prancūzų pikti ne tik dėl reformos, bet ir dėl E. Macrono arogancijos. Kituose Prancūzijos regionuose jis yra laikomas „Paryžiaus burbulo prezidentu“, neįsiklausančiu į likusios šalies gyventojų norus.

REKLAMA
REKLAMA

Paklaustas, ar laiko reformą klaida, E. Macronas žurnalistams atsakė, kad klaida buvo ne reforma, o tai, kad jis nesugebėjo įtikinti visuomenės dėl jos naudos.

Plačiau apie Prancūzijos protestus – vaizdo ištraukoje, kurią rasite teksto viršuje. O dar daugiau pasaulio įvykių ir procesų analizės – pilname „Sukasi pasaulis“ epizode, kurį rasite čia:

ARBA čia:

Kalbėjome apie:

00:00 Branduolinio užtaiso paleidimas į Lietuvą ir Lenkiją

14:44 Sankcijų pasiutpolkė ir Medvedevo raginimas vogti

24:32 Ar kas sutramdys Izraelio norą susilpninti teismus?

34:06 Degantis Paryžius: kodėl prancūzai taip pyksta ant Macrono?

43:38 Kuo panašūs „Ben and Jerry's“, „Viči“ ir „Volfas Engelman“?

Prancūzijoj tai žmonės ryžtingi, pilietiški, moka kovoti už save, tai ne pas mus - visi avinai esame...
Abu jūs visiškai vienodi: rusas dėl visko kaltina JAV, konservatnikui dėl visko kaltas Karbauskis.
Džiugu už prancūzus! Nors vieni parodo pasauliui, kad dar yra žmonių ir jie gyvi!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų