O vaikai išvydę Kalėdų Senelį kaipmat užsimano pas jį ir nueiti. Tačiau toli gražu ne kiekvienas gali atseikėti tokią pinigų sumą. O pramogos sumanytojai aiškina, kad labdara užsiimti negali ir sako nesitikėję sulaukti tiek pasipiktinimo ir net agresijos. Yra buvę net taip, kad vietoj 10 eurų Kalėdų senelis išvydo vidurinį pirštą.
Pasišnekučiavęs su septynmete Milita, Kalėdų Senelis iš maišo traukia ir dovanėlę – mažutį ryšulėlį saldainių. Ir toks pasibuvimas pas Kalėdų Senelį Militos mamai kainuos 10 eurų.
„Neturėtumėm, neitumėm. Kadangi galim sau leist, tai ir einam“, – sako Militos mama Kristina.
Kalėdų Senelio ir jo padėjėjos draugija džiaugiasi ir Paulina.
Už pasimatytą su Kalėdų Seneliu Paulinai taip pats teks sumokėti 10 eurų, o jei norėtų nuotraukos su seneliu, tektų sumokėti dar 3 eurus.
„Nu, manau, vieną kartą per metus negaila ir 10 eurų, ir 20 mokėt seneliui. Čia nėra prievarta, nori eini, nori ne, gali fotkinti mane iš lauko ir džiaugtis“, – sako Kalėdų Senelis.
Ko gero, dalis taip ir darys:
„Sakė, bent jau labai nori. – Matėt kainą? – Dar nemačiau. – Vienam vaikui 10 eurų. – Tada pasvarstysim.“
„Du vaikai jau 20, tai geriau jau tikro Kalėdų Senelio palauksim.“
„Aš suprantu, kad gyvent reikia, bet ne tokiom kainom.“
Kalėdų Senelio padėjėja čia pat ir paaiškina, kodėl už pasimatymą su Kalėdų Seneliu tenka susimokėti.
„Vien kupolų nuoma, plius valstybės mokesčiai, plius saldainiukai ir mūsų darbas, aš manau, kad ir tai mums nieko neliks čia“, – sako verslininkė Lijana.
Verslininkė stebisi, kodėl pramoga, už kurią dažnai tenka susimokėti ir kituose šalies miestuose, Panevėžyje sulaukė tiek nepasitenkinimo ir net agresijos.
„Spardė mūsų kupolus, šaukė ir metė vidurinį pirštą. – Kaip galvojat, kodėl? – Dar taip parodydamas vidurinį pirštą sako, va, jums 10 eurų. Ir su mažu vaiku atėjo ir rėkė, kad čia netikras Kalėdų Senelis“, – kalba Lijana.
Dalis panevėžiečių sumaniai bando atkalbėti vaikus nuo apsilankymo pas Kalėdų Senelį. Kiti skaičiuoja, kad palepinti kelis anūkus ar vaikus – prabanga:
„Man pasirodė truputį brangokai, lyginant pagal praeitus metus. – Bet ir vėl vaikai nori pas Kalėdų senį? – Ne, jau buvo vieną kartą. – Aš dar noriu. – Jau namuose sulauksim Kalėdų Senelio.“
„Trys anūkiai, nors dar ne pensininkė, bet vis tiek yra sudėtinga šiais laikais, algą gaunu tik minimumą, „Rimi“ pardavėja. – Neužsuksit šiandien pas Kalėdų senį? – Nebent aplink apžiūrėsim ir tiek.“
„Ne, neisiu, kaip pensininkui per brangu truputėlį.“
„Aišku daug, bet vienąsyk metuose galim tuos anūkus ir palepint.“
„Komercija. Nepritariu. – Kalėdos juk. – Čia jau turėtų būti be pinigėlių.“
Panevėžio savivaldybė aiškina, kad mokamas Kalėdų Senelis prie centrinės miesto eglės – verslininkų sumanymas. Savivaldybė esą rūpinasi miesto puošyba, kuri šiemet atsiėjo per 117 tūkstančių eurų. Edukacijų ar pramogų savivaldybė neorganizuoja.
„O kas nekainuoja šiandien. Jeigu ateina privatus verslas, jis turi gauti pelną kažkokį. Reikia džiaugtis, kad dar atėjo kažkoks judėjimas prie eglės, ankščiau net nebūdavo prekybos jokios, niekas nenorėdavo ateiti“, – kalba Panevėžio savivaldybės atstovas Arvydas Narkevičius.
Kalėdų Senelio rezidencija Panevėžyje veiks iki sausio 2-osios. O dabar Kalėdų Senelis sako turintis daug darbo iki švenčių, išpildyti gausybę mažųjų norų.
Ir kas čia komentuoja jog vaikui gaila, tai labai klysta, gaila tiek mokėt seneliuj praktiškai už nieką!
Ir dar aš geriau pati vaikams nupirksiu saldainių po egle, ir tai bus daugiau ir pigiau, ir vaikam smagiau.