• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Norėjo kaip geriau, o gavosi kaip visada. Taip sako Neringos valdžios atstovai, kurie Neringoje registruotiems verslininkams išimties tvarka buvo suteikę galimybę nemokėti ekologinio mokesčio, jei autobusas į Neringą grįžta tuščias. O kas tuščias, kas pilnas, niekas niekaip nekontroliavo.

Norėjo kaip geriau, o gavosi kaip visada. Taip sako Neringos valdžios atstovai, kurie Neringoje registruotiems verslininkams išimties tvarka buvo suteikę galimybę nemokėti ekologinio mokesčio, jei autobusas į Neringą grįžta tuščias. O kas tuščias, kas pilnas, niekas niekaip nekontroliavo.

REKLAMA

Kol nesąžiningi verslininkai nemokėdavo 70 eurų siekiančio ekologinio mokesčio, kurortas prarado dešimtis tūkstančių eurų.

Pro vieną ekologinį mokestį Neringoje renkantį postą pernai įvažiavo beveik 6000 autobusų. Paaiškėjo, kad net 4,5 tūkst. jų nemokėjo ekologinio mokesčio. Dalis tai padarė teisėtai – maršrutiniais reisais važiuojantys autobusai rinkliavos mokėti neprivalo. Tačiau Neringos savivaldybė buvo suteikusi išlygą ir dar vienai grupei vežėjų – turistus nuosavais autobusais vežiojančios ten registruotos įmonės ar gyventojai, grįždami tušti į Neringą ekologinio mokesčio poste mokėti neprivalėjo. 

Buvo pastebėta, kad dažnai vis dėlto tas grįžimas į bazę, ar namo yra su pilnais autobusais. <...> Na, praktiškai administruoti šito yra neįmanoma, nes yra automatinis nuskaitymas ir lieka tik įmonės sąžiningumo reikalas informuoti ir sumokėti“, – teigia Neringos meras Darius Jasaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Autobuso iki 30 vietų rinkliava sezono metu siekia 20 eurų, o nuo rudens iki vasaros – 15 eurų. Autobuso, kuriame yra daugiau kaip 30 vietų, rinkliava sezono metu siekia 70 eurų, o kitu laikotarpiu – 30 eurų. Tad tokie gudruoliai verslininkai į savivaldybės biudžetą nesumokėjo tūkstančių eurų. 

REKLAMA

Tai galėtų per sezoną sudaryti iki 30 tūkst., na, sakykim, neteisėtai suteiktos ar pasinaudota lengvata“, – pasakoja D. Jasaitis.

O turistus, kuriuos veždavo į Neringą, nesąžiningi verslininkai susirinkdavo prie į Klaipėdą atvykusių kruizinių laivų. Iš ten svečius į Neringą taip pat vežančios įmonės „Klaipėdos paslaugos“ vadovas Vaidas Ramanauskas sako, jog vieno jų autobusų kelionė į Nidą atsieina 65 eurus už keltą ir 70 eurų už įvažiavimą pro postą. O tokių reisų per dieną būna net dvylika. 

REKLAMA
REKLAMA

Tad mokesčio nemokantys neringiškiai verslininkai ne tik atima jų keleivius paslaugą siūlydami pigiau, o dar ir užsidirba sau į kišenę.

Mes nesame tokie laisvi, mes esam savivaldybės valdoma įmonė, turim registracijos vietą Klaipėdoje, todėl negalim manipuliuoti šiomis įstatymo spragom ir registruotis autobusus pagal jų atliekamą funkciją. Todėl mes nei atlyginimų negalim mokėti kažkaip kitaip, mokam viską, kas priklauso įstatyme, deja, yra tų spragų, kur kai kas piktnaudžiauja“, – teigia V. Ramanauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tad norėdama visiems sudaryti vienodas konkurencines sąlygas dabar jau Neringos taryba išlygą tuštiems įvažiuoti nemokamai panaikino. 

Taryba priėmė sprendimą panaikindama tiek fiziniam asmenims, tiek juridiniam asmenims lengvatinį įvažiavimą, nemokamą įvažiavimą į Kuršių neriją“, – sako D. Jasaitis.

O neringiškis Ervidas po Kuršių neriją klientus vežioja taksi jau daugybę metų. Vyras teigia, kad planavo paslaugas teikti ir dideliu autobusu, tačiau tada ėmė skaičiuoti, kiek jam atsieis vien ekologinis mokestis lakstant į Neringą bei iš jos ir savo svajonių atsisakė. 

REKLAMA

Galvojau irgi paleisti autobusus ir kai man pasakė, kad komerciniam autobusams reikės mokėti, aš iš karto jų nepirkau, kadangi tai yra nuostolinga. Bus sumokėti didelius įvažiavimo mokesčius ir viskas“, – sako E. Jakas.

Maža to, vyras baiminasi, jog gaudydama nesąžiningus verslininkus Nidos valdžia greit ekologinį mokestį užkraus ir ant taksi automobilių. Esą, juk ir jie vežioja turistus ne maršrutiniais reisais. 

REKLAMA

Tai dokumentuose yra lengvasis automobilis. M. Ne N, o M. Tai tada apmokestinkim visus lengvuosius automobilius kurie gyvena Nidoje. Aš juk esu Nidos gyventojas, registruotas čia“, – pasakoja taksi savininkas.

Vis tik kol kas ekologinio mokesčio neprivalo mokėti tik autobusai, kurie veža keleivius maršrutiniais reisais. Tiesa, valdininkai ir vėl paliko išlygą – jei autobuso savininkas kreipsis į savivaldybę ir įrodys, kad jam būtina grįžti namo tuščiam, administracijos direktoriaus įsakymu, išimties tvarka tokia transporto priemonė bus praleista nemokamai. 

Daugiau apie tai – vaizdo įraše straipsnio pradžioje.

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų