Laidai „Karštai su tv3.lt“ mama Indrė sakė nesuprantanti vaikų skiepijimo nuo koronaviruso prasmės – esą beveik visi specialistai sako, kad vaikai sunkiai neserga.
„Kam tuos vaikus vakcinuoti? Jie ir taip tų vakcinų gauna labai daug“, – kalbėjo moteris.
Medikai, dirbantys vaikų ligoninėse, kraupsta nuo tokių prieš skiepus nusistačiusių tėvų argumentų. Vien Santaros klinikų vaikų ligoninėje gydoma 10 sudėtinga COVID-19 infekcijos forma sergančių vaikų, o keli iš jų – reanimacijoje.
„Kiekvieną mėnesį realiai po du vaikus, na ir visi dabar kaip ir pripratę, ir kovidas lengva liga vaikams. Didžiajai daliai gal ir taip, bet iš kur tau žinoti, kuris pateks į intensyvią terapiją?" – kalbėjo Santaros klinikų Pediatrijos centro Vaikų infekcinių ligų skyriaus vedėja Inga Ivaškevičienė.
Viena rimčiausių COVID-19 komplikacijų – multisisteminis šokas. Jo požymiai yra staigiai pablogėjusi vaiko būklė, aukštesnė nei 38 laipsnių temperatūra, gali sutrikti širdies veikla. Lietuvoje nuo šio šoko jau buvo gydytas ne vienas vaikas, o ateityje jų tik daugės.
„Tai yra labai sunki būklė, kuri atsiranda dažniausiai 4 savaitės po kovido. Tai yra būdinga jauniems žmonėms, ypač vaikams iki 10 metų amžiaus“, – aiškino Lietuvos pediatrų draugijos pirmininkas Vaidotas Urbonas.
Net iš pažiūros lengvai koronavirusu persirgęs vaikas ateityje gali turėti didelių sveikatos problemų – susidurti su miego sutrikimais, jausti nuovargį, sirgti depresija.
Skiepo nuo COVID-19 besibaiminantiems tėvams medikai pateikia už save kalbančią statistiką. Jungtinėse Valstijose iš 3 tūkstančių paskiepytų 5-11 metų vaikų visi iki vieno nepajuto jokių šalutinių poveikių.
Specialistai tikina, kad vaikai vienu metu gali užsikrėsti tiek koronavirusu, tiek gripu, o tokiu atveju mirties rizika išauga dvigubai.
„Vakcinos ir yra sukurtos tam, kad sukurtų organizme užkardą nuo natūralios infekcijos ir jos sukeltų padarinių <...> tai jeigu ir pediatrai, ir visi sako, kad vaikus reikia skiepyti nuo gripo, tai kodėl tada nereikia nuo COVID-19? Tai yra priemonė, kuri mums leis išvengti sunkių padarinių ir net mirties“, – sakė onkoimunologas Marius Strioga.
Visą reportažą žiūrėkite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.
VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:
Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 19:30 per TV3 televiziją.
Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt“.