Galingi smūgiai naktį ima drebinti Kyjivą. Juos lydi šviesų pliūpsniai. Okupantai prieš Ukrainos sostinę surengė vieną intensyviausių pastarojo meto atakų, tačiau, kaip skelbia Ukrainos gynėjai – rezultatai V. Putino nenudžiugins.
Ukrainos oro gynyba virš Kyjivo numušė net šešias viršgarsines rusų raketas „Kinžal“, kurias ir V. Putinas, ir jo generolai iki karo Ukrainoje vadindavo nesunaikinamomis ir kuriomis gasdindavo Vakarų pasaulį. Viena tokia raketa kainuoja mažiausiai 10 milijonų eurų.
„Kyjivas ir vėl atsidūrė atakų epicentre. Kadangi mūsų sostinė visada buvo prioritetas rusams, todėl ji yra saugoma rimtomis priemonėmis. Bet šiandieninis darbas buvo sėkmingas, visi oro taikiniai sunaikinti, o šešios raketos „Kinžal“ įspūdingas laimikis, tokio dar neturėjome“, – tvirtina Ukrainos oro pajėgų atstovas Jurijus Ignatas.
Tiesa, okupantai taikėsi ne tik į Kyjivą. Iš viso į Ukrainą jie paleido 18 įvairaus tipo oro, jūros ir sausumos raketų. Ir visas jas ukrainiečiams pavyko numušti. Prie nesėkmingų rusų atakų neabejotinai prisideda pažangios Ukrainoje dislokuotos „Patriot“ oro gynybos sistemos. O nakties nuostoliai rusams siekia maždaug 120 milijonų eurų.
Meluoti apie savo pasiekimus įpratę rusai, nesėkmių nepripažįsta ir toliau. Savo nustekentai ir absurdiškos propagandos sužalotai tautai vakar gyrėsi, kad neva perėmė septynias britų ukrainiečiams perduotas ilgojo nuotolio raketas „Storm shadow“, o dabar aiškina, kad naktį sunaikino visus taikinius Ukrainoje, įskaitant „Patriot“ sistemą.
„Smūgio tikslas buvo pasiektas. Visi numatyti objektai sunaikinti. Didelio tikslumo viršgarsinės raketų sistemos „Kinžal smūgio dėka Kyjivo mieste smogta priešlėktuvinei raketų sistemai „Patriot“, pagamintai JAV“, – kalba Rusijos gynybos ministerijos atstovas Igoris Konashenkovas.
Savo ruožtu Ukrainos prezidentas, per tris dienas aplankęs Italiją, Vokietiją, Prancūziją ir Jungtinę Karalystę, traukiniu riedėdamas į Kyjivą, džiaugiasi diplomatinio maratono rezultatais.
„Grįžtame namo su naujais gynybos paketais: daugiau naujų ir galingų ginklų frontui, daugiau apsaugos mūsų žmonėms. Daugiau politinės paramos. Atsiranda daugiau paramos mūsų stojimui į ES, daugiau supratimo, kad Ukrainos įstojimas į NATO įvyks ir tai yra neišvengiama“, – sako Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.
Leidinys „Politico“ skelbia ir tai, kad V. Zelenskis sąjungininkams išsakė norą sulaukti iki pusšimčio modernių naikintuvų F-16, kad galėtų suformuoti tris ar keturias eskadriles Ukrainos padangei apsaugoti. Po susitikimų ir Londonas, ir Paryžius paskelbė, kad nedelsiant pradės Ukrainos pilotų apmokymus, tad galbūt naikintuvų perdavimas Ukrainai jau iš tiesų tėra laiko klausimas.
„Atvėrėme duris pilotų apmokymui su keliomis kitomis Europos šalimis. Taip pat vyksta diskusijos su amerikiečiais. Apmokymai gali prasidėti dabar“, – tikina Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.
Ukrainos sausumos pajėgų vadas, aplankęs Bachmutą ginančius Ukrainos karius, žodžių į vatą nevynioja. Sako, kad „Wagner“ kovotojai prie Bachmuto dabar kaip į spąstus pakliuvusios žiurkės.
Ir priduria, kad kai kuriomis kryptimis ukrainiečiai čia jau imasi kontrpuolimo veiksmų. Tai patvirtina ir britų žvalgyba, kuri skelbia, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos ne tik pasistūmėjo į pietus nuo miesto, bet ir nustūmė Rusijos fronto liniją į šiaurės vakarus. O tai, tikėtina, leido atkurti tiekimo liniją ukrainiečių pajėgoms.
Ukrainos Aukščiausiajame teisme – neregėtas skandalas. Pareigūnai sulaikė 43-ejų teismo pirmininką Vsevolodą Kniazevą, kuris įtariamas priėmęs net trijų milijonų dolerių kyšį. Kol kas pareigūnai detalėmis nesidalija, tačiau atskleidžia, dalį pinigų – beveik pusę milijono dolerių – aptiko teisėjo namuose.
„Galiu pasakyti neperdėdamas. Tai – didžiausias iki šiol išaiškinimas ir teisminėje sistemoje įkliuvęs aukščiausio rango asmuo“, – teigia antikorupcijos biuro vadovas Semen Kryvonos.
Antikorupcijos biuras teigia, kad už palankų sprendimą teisme kyšį V. Kniazevui sumokėjo ukrainiečių oligarchas, buvęs Rados narys Konstantinas Ževago, šiuo metu įtrauktas į tarptautinį ieškomų asmenų sąrašą. Anot pareigūnų, didelio masto korupcijos schemoje iš viso galėjo dalyvauti net 18 Aukščiausiojo teismo teisėjų.