Seimo biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas tv3.lt naujienų portalo laidoje „Dienos pjūvis“ teigė, kad būtų skolinamasi iš Europos Sąjungos.
Jei mes nekeliame mokesčių, iš kur juos surinksime? Tai ekonomikos augimas ar skolinimasis?
Skola mažėja, nes skolos rodiklis, kurį skaičiuoja makroekonomistai, reitingų agentūros, bankai, jie skaičiuoja skolos santykį su bendru vidaus produktu. Kadangi bendras vidaus produktas sparčiai auga, tai skolos santykis mums darosi palankesnis.
Skola nuo 46 proc. krenta iki 45,6 proc. Skolos požiūriu, reitingų agentūrų požiūriu mes galime parodyti tikrai puikius skaičius.
Tai daryti mums leidžia sparčiau augančios pajamos. Pajamos auga todėl, nes sparčiai auga ekonomika. Jau ateinančiais metais mes planuoja 1,5 milijardo daugiau pajamų iš mūsų pagrindinių mokesčių. Didžiausias šuolis, apie 60 proc., yra numatomas iš pelno mokesčio, kurį sumoka juridiniai asmenys.
Pelno mokestį daugiausiai moka bankai, energetikos kompanijos, prekybos centrai, telekomunikacijos kompanijos, technologijų kompanijos. Iš tų kompanijų planuojame surinkti papildomas pajamas.
Ar turi Vyriausybė planą B, jei kas atsitiktų su ekonomika?
Mes esame euro zonos nariai, o tai ypatingomis, kritinėmis sąlygomis mums leidžia pasiskolinti reikiamą sumą. Praktiškai neribotą sumą už labai mažas palūkanas.
Esant kritinėms sąlygoms mes neturėsime jokio poreikio veržtis diržų, mažinti išlaidas, nes mažinant išlaidas mes mažintume ir visuomeninę paklausą, o tai galėtų daryti įtaką bendram ekonomikos augimui, ekonomikos atsigavimui.
Net ir sudėtingomis sąlygomis mes būtume labiau linkę skolintis ir padidinti dar šiek tiek skolą nei didinti mokesčius ar mažinti išlaidas.
Visą pokalbį laidoje „Dienos pjūvis“ žiūrėkite straipsnio pradžioje.