• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dėl koronaviruso epidemijos svetur Lietuvoje daugėja gyventojų, kurie dirba arba iš namų, arba jiems išduoti nedarbingumo pažymėjimai. Sveiki, tačiau su ligos biuleteniais dienas namie jau leidžia du šimtai lietuvių. Tarp tokių ir Riešės gimnazijos pedagogai, kurie per mokinių atostogas poilsiavo viruso apimtoje Šiaurės Italijoje.

Dėl koronaviruso epidemijos svetur Lietuvoje daugėja gyventojų, kurie dirba arba iš namų, arba jiems išduoti nedarbingumo pažymėjimai. Sveiki, tačiau su ligos biuleteniais dienas namie jau leidžia du šimtai lietuvių. Tarp tokių ir Riešės gimnazijos pedagogai, kurie per mokinių atostogas poilsiavo viruso apimtoje Šiaurės Italijoje.

REKLAMA

Mažiausiai penkis kartus per dieną šluostę ir dezinfekcinį skystį į rankas pastarosiomis dienomis ima Vilniaus rajono Riešės gimnazijos valytojos.

Antradienį paaiškėjo, kad per mokinių atostogas Šiaurės Italijoje svečiavosi aštuoni šios gimnazijos pedagogai. Administracija tuoj pat priėmė sprendimą dezinfekuoti gimnazijos patalpas, o pas italus pabuvoję pedagogai nedelsiant gerai savaitei išsiųsti namo.

„Ir jiems lygiai taip pat buvo rekomenduota pasiimti nedarbingumą. Antradienį jie dar buvo darbe, bet tik pusę dienos. Kai pasiekė mokyklą šitos rekomendacijos, jie iš karto išvyko į namus, ir dabar jų darbe nėra. Su jais kontaktuojame, nusiskundimų kol kas nėra“, – sako gimnazijos direktorė Lina Miliuvienė.

REKLAMA
REKLAMA

Per atostogas, direktorės žiniomis, Italijoje lankėsi ir viena šios gimnazijos mokinė. Jai rekomenduota mokytis nuotoliniu būdu. Gimnazijos vadovė neslepia, kad mokyklos bendruomenėje kyla panika. Kai kurie tėvai tiesiog neleidžia vaikų į mokyklą.

REKLAMA

„Vienoje klasėje, kurioje mokytoja buvo pirmadienį ir antradienį, dalį tos dienos, tai nėra keturiolikos vaikučių. Tai manau, kad patys tėvai, pergyvena ir į mokyklą neleidžia tų vaikų ir dėl tos priežasties, kad mokykloje mokytoja buvo pirmadienį ir dalį antradienio dienos“, – pasakoja L. Miliuvienė.

Gimnazijos vadovė ramina, čia laikomasi visų Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacijų. Patalpos dezinfekuojamos, vėdinamos. Dėl saugumo atšaukti visi iš anksto planuoti renginiai, nebus ir tradicinės Kaziuko mugės.

REKLAMA
REKLAMA

Nedarbingumą gavusius pedagogus keičia jų kolegos, tad ugdymo procesas vyksta įprasta tvarka. Nedarbingumą gavę Riešės pedagogai pakliūva tarp dviejų šimtų Lietuvos gyventojų, kuriems nedarbingumas išduotas nuotoliniu būdu būtent dėl to, kad jie lankėsi viruso apimtuose kraštuose ar turėjo kontaktą su užsieniečiais iš pavojingų kraštų.

Iš viso į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą kreipėsi apie du tūkstančius žmonių, kurie informavo keliavę po Kiniją ar Italiją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dar norėčiau pabrėžti, kad tai susiję tik su koronavirusu. Ir tik su regionais, tai yra Kinija, visa žemyninė dalis, ir šiaurės Italijos keturi regionai. Tai yra būtent šiai dienai, tokia yra apibrėžtis, būtent šiai dienai. Ir kiekvieną keleivį, kuris grįžta ar autobusu ar lėktuvu, ar kitomis priemonėmis, ar savais automobiliais. Jie turi užpildyti anketą“, – teigia gydytoja epidemiologė Daiva Razmuvienė.

REKLAMA

Anketos pasiekia Visuomenės sveikatos centrą, ir tik tokie žmonės gali pasinaudoti galimybe dirbti iš namų ar gauti nedarbingumą. Visi kiti, sergantys įprastais peršalimais ar kitomis kvėpavimo takų ligomis, privalo kreiptis niekur kitur, tik į savo šeimos gydytoją. Mat greitosios medikai apgailestauja, kad nors šalyje nėra nė vieno patvirtinto koronaviruso atvejo, dalis paprasto peršalimo kamuojamų gyventojų apimti panikos sau nepagrįstai įtarinėja blogiausią, tad puola skambinėti.

REKLAMA

„Dirbam įprastu režimu, jeigu turim į parą iškvietimų keturis šimtus, tai dešimt iš jų, trylika praeitą parą buvo dėl įtariamo koronaviruso. Tai nedidelis skaičius, bet jų tikrai daugiau. Jeigu anksčiau jų buvo vienas du, tai dabar daugiau“, – kalbėjo direktorius Zdislavas Skvarciany.

Skambučiai netyla ir Bendrajame pagalbos centre. Viršininkas sako, kol kas padėtis valdoma. Bet pasiruošta ir ekstra atvejams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Per parą sulaukiame apie septyniasdešimt tokių skambučių. Tai dar nesakyčiau, kad tai yra kažkoks ypatingas kiekis. Darbuotojus informuojam, ir jau pradedam žiūrėti, kad poreikiui esant, ir jeigu matytume, kad reikia, tada jau sukviestumėm papildomai į budėjimus, kad būtų užtikrintas nenutrūkstamas skambučių priėmimas“, – sako viršininkas Audrius Čiuplys.

Tačiau visų institucijų atstovai ramina. Esą net ir sunegalavus nereikia pulti į paniką. Jeigu niekur nekeliavote, nekontaktavote su žmonėmis, keliavusiais po epidemijos apimtas šalis, nereikia skambinti nei į Bendrąjį pagalbos centrą, nei į greitąją.

REKLAMA

Užtenka telefonu pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju. Ir tik jis gali patarti, eiti į polikliniką ar ne. Svarbiausia, kaip pabrėžia medikai, laikytis higienos – kuo dažniau plauti ir dezinfekuoti rankas, laikytis atstumo bendraujant su žmonėmis bei stiprinti imunitetą. Santaros klinikos paskelbė svarstančios galimybę riboti pacientų lankymą, galvojama riboti ir planines operacijas. Žmonės į ligoninę būtų guldomi tik tais atvejais, kai būtina tęsti gydymą, ar jei neatlikus operacijų pacientams grėstų pavojus sveikatai ir gyvybei.

REKLAMA

Pamatykite, kaip buvo pranešta apie pirmąjį koronaviruso atvejį Lietuvoje:

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų