Pasak VDU Žemės ūkio akademijos Agronomijos fakulteto dėstytojo Algirdo Amšiejaus, šiemet obuoliams labiausiai pakenkė obuolinis vaisėdis ir obuolinė kandis, tačiau žmonės darė klaidą ir dažnai nuo šių kenkėjų augalus purškė per anksti.
„Vaisėdžiams naktys ir dienos turi būti labai šiltos, tada jos masiškai dauginasi. Kandis – nebūtinai, bet vieną purškimą reikėtų padaryti. Purkšti reikia tada, kai obuoliukas yra graikiško riešuto dydžio. Vat tada reikia purkšti obuolius nuo obuolinės kandies, nuo vaisėdžio, bet ne prieš žydėjimą“, – teigė A. Amšiejus.
Pastaraisiais metais sodus apniko dar viena problema. Neseniai į Lietuvą atkeliavo šaltalankiams kenkianti muselė, o nuo jos apsisaugoti kol kas nėra jokių priemonių. Kita muselė atvežta iš Pietų šalių niokoja kaulavaisius – vyšnias ir trešnes.
„Ši vyšninė muselė į Lietuvą atkeliavo su tara, su dėžėm iš užsienio. Užsienyje šita problema seniai jau buvo, bet Lietuvoje jos neturėjome. Tas kenkėjas yra invazinis“, – pasakojo laidos pašnekovas.
Pasak jo, ši muselė nukritusi iš vaisiaus ant žemės gali įlįsti į žemę ir sėkmingai peržiemoti, o pavasarį sėkmingai išlįsti ir padėti kiaušinius.
Daugiau patarimų, kaip išnaikinti kenkėjus sode žiūrėkite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Svajonių sodai“ žiūrėkite sekmadieniais 11 val. per TV3.
VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE: