• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje mirė dar 2 žmonės kuriems buvo nustatyta Covid-19 infekcija. Abu užsikrėtė besigydydami Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje Antakalnyje. Visuomenės Sveikatos centras dėl pažeidimų nustatytų šioje ligoninėje planuoja kreiptis į prokurorus. Esą ši ligoninė nesusitvarko su Covid-19 infekcija, paslaugas teikia nesaugiai.

Lietuvoje mirė dar 2 žmonės kuriems buvo nustatyta Covid-19 infekcija. Abu užsikrėtė besigydydami Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje Antakalnyje. Visuomenės Sveikatos centras dėl pažeidimų nustatytų šioje ligoninėje planuoja kreiptis į prokurorus. Esą ši ligoninė nesusitvarko su Covid-19 infekcija, paslaugas teikia nesaugiai.

REKLAMA

Vilniaus miesto klinikinę ligoninę Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, jau kuris laikas vadina didžiausiu likusiu koronaviruso židiniu Lietuvoje. Ketvirtadienį atlikus beveik 8000 testų Lietuvoje buvo patvirtina 12-a naujų Covid-19 atvejų, pusė jų susiję su Vilniaus miesto klinikine ligonine. Čia ne tik daugėja užsikrėtusiųjų, bet ir fiksuojami nauji mirčių atvejai. Penktadienį Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pranešė apie dar du mirusius žmones, kurie gulėjo Antakalnyje, buvo Covid-19 infekcijos nešiotojai.

„Penki atvejai patvirtinti Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje, visi jie pacientai, iš kurių vienas mirė. Šią informaciją gavome šiandieną. Buvo gydomas reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje. Kitas mirties atvejis – asmuo, vėlgi, buvo hospitalizuotas toje pačioje sveikatos priežiūros įstaigoje, Vidaus ligų skyriuje“, – sako NVSC atstovė Rolanda Lingienė.

REKLAMA
REKLAMA

Iš dviejų mirusiųjų tik vienas kol kas įrašytas į oficialią Covid-19 statistiką, mat kito asmens mirties aplinkybės dar tikslinamos. Abu asmenys priklausė rizikos grupei, buvo senyvo amžiaus, turėjo gretutinių ligų. Iš viso Antakalnio ligoninėje nustatytas 31-as koronaviruso atvejis, 11-ai medikų ir 20-iai pacientų. Visuomenės sveiktos centras pirmadienį planuoja kreiptis į prokurorus dėl prastos situacijos. Esą Vilniaus miesto klinikinė ligoninė nesusitvarko su Covid-19 infekcija.

REKLAMA

„Kreipiamasi bus dėl viešojo intereso gynimo, ar pacientams buvo suteiktos saugios paslaugos. Priėmimo skyriuje iki šiol netinkamai atskirti karščiuojančių ir nekarščiuojančiųjų srautai. Netinkamai naudojamos asmens apsaugos priemonės. Nėra sudarytų tinkamų sąlygų jų nusiėmimui ir užsidėjimui. Neišlaikomi pakankami atstumai tarp pacientų lovų kardiologijos, intensyvios terapijos ir reanimacijos skyriuje“, – pasakoja R. Lingienė. 

REKLAMA
REKLAMA

Visuomenės sveiktos centras sostinėje taip pat išskiria šį bendrabutį, stovintį Pargalės gatvėje, Naujojoje Vilnioje. Jame jau trečiam gyventojui nustatyta Covid-19 infekcija. Baiminamasi, kad užkratas gali plisti toliau.

Kitas koronaviruso atvejis nustatytas viename didžiausių sostinės prekybos centrų – Žirmūnuose įsikursios „Rimi“ virtuvės darbuotojui. Jokių infekcijos simptomų darbuotojas nejautė nei prieš tyrimą, nei dabar. Tik gavus žinią apie susirgusį darbuotoją, parduotuvės virtuvė buvo uždaryta, pradėta pilna patalpų dezinfekcija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kol sostinėje plečiasi viruso židiniai, Klaipėdoje situacija geresnė. Klaipėdos hospise liko septyni sergantys pacientai, jų būklė, anot specialistų, patenkinama. Hospisas koronaviruso židiniu tapo balandžio viduryje. Iš viso pranešta apie 33-is šia infekcine liga užsikrėtusius pacientus ir 12 darbuotojų. Trys iš užsikrėtusiųjų mirė.

„Septyniems nustatyta, kad dar turi virusą. Kitiems likusiems pacientams virusas nerastas, toliau priklausys, kokius sprendimus priims administracija. Buvo toksai jų noras, kad dalį pacientų, ar šeimos nariai pasiims, ar kitur kažkur bus išvežti“, – teigia NVSC atstovas Raimondas Grigaliūnas.

REKLAMA

Lietuvoje toliau švelnėjant karantino sąlygoms, Pasaulio sveiktos organizacija perspėja, kad atsipalaiduoti visiškai negalima. Tarptautinės organizacijos atstovai jau dabar kalba apie galimą antrą viruso bangą rudenį.

„Kaip valstybė, kaip Sveikatos ministerija mes tam ruošiamės, nes tikrai šiandien niekas negali pasakyti, nei kiek tų bangų bus, nei kada jos bus. Jų buvimas dar labai priklausys nuo to, kaip mes, visuomenė, elgsimės. Tada banga gali būti, kad ir po dviejų savaičių, jeigu mes visi staiga nustosime laikytis visų reikalavimų, pradėsim vaikščioti į bendrus didelius susibūrimus, gali nereikti laukti to rudens, gali jau birželio vidury būti kažkokios bangos“, – kalbėjo ministras Aurelijus Veryga.

REKLAMA

„Tos prevencinės priemonės, kurias mes išmokome, turi likti, kol kas ilgam. Tai yra, kiek įmanoma laikykim socialinę distanciją, trumpinkime bendravimo laiką, nešiokime kaukes, rankų higiena, dezinfekcija“, – sako Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius Saulius Čaplinskas.

Naujų koronaviruso atvejų Lietuvoje fiksuojama nedaug. Pastarųjų keturių dienų rezultatai svyruoja nuo 6 iki keliolikos naujų infekcijų per dieną. Iš viso Lietuvoje užfiksuota 1523 Covid-19 atvejai. Bendra atvejų kreivė išlieka plokščia, viruso plitimas Lietuvoje labai lėtas, palyginti su Vakarų Europos šalimis. Lietuvoje atlikta daugiau nei 200 tūkstančių testų, mirė 55, dar tikslinami vieno mirusiojo mirties priežastis, pasveiko 965 žmonės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų