Moteris pasakoja, kad prieš keletą dienų namuose rado ant žemės gulintį ir sąmonę praradusį senelį. Artimieji greitai reagavo į šią situaciją – suteikė pirmąją pagalbą, paguldė jį ant šono ir paskambino bendrosios pagalbos centro telefonu 112.
„Viską paaiškinus, operatyviai sujungė su Panevėžio greitosios medicinos pagalba. Viską dar kartą paaiškinus, jie greitai išsiunčia automobilį. Greitoji atvyko per 15 min, nors nuo Panevėžio gyvename 25 km. Atvyko dvi moterys ir vyras. Ateina apžiūrėti ir pirmiausi klausimai ar niekas nebuvo užsienyje ar pamatavau temperatūrą? Žmogus buvo be sąmonės ir dar ieškoti termometro turėjome? Tikrai ne tas galvoje“, – sako Danguolė.
Pasakė anūkams nuvesti į automobilį
Išsiaiškinę, kad paskutiniu metu niekas iš šeimos narių užsienyje nebuvo, paramedikai bandė pamatuoti vyriškio kraujo spaudimą, tačiau to nepavyko padaryti iki galo – senolis nustūmė medikų rankas, nes atgavęs sąmonę nesiorientavo ir nesuprato, kas vyksta.
Paramedikai užsirašė duomenis, davė tabletę raminančiųjų, tačiau senolis jos nenurijo.
„Leidžiamų raminančių nesuleido. Ir paklausė ar vežti į priimamąjį. Žmogus elgiasi neadekvačiai vis dar nesiorientuoja aplinkoje, o jie net nesivargina patys vesti iki greitosios automobilio, o liepė anūkams, kuriems 13, 14 ir 15 metų, nešti.
Senelis keikiasi, nes dar vis nesupranta kas vyksta tai jam dar pasiūlo ir policiją iškviesti. Kartu važiuoti negalima, nes dėl naujos covid-19 tvarkos į priėmimą yra įleidžiamas tik pacientas“, – pasakoja moteris.
Basą išleido namo
Greitosios pagalbos paramedikė nurodžiusi, kad kartu važiuoti negalima, patarė įdėti telefoną, kad apžiūrėjus vyriškį jis galėtų susisiekti su namiškiais. Tačiau 69-erių senolis nesinaudoja telefonu, tad paramedikė patarė užrašyti kontaktinį numerį ir įdėti jam.
„Įdėjome kontaktinį telefoną, kad paskambintų, jei išleis. Ir ką jūs galvojate? Dukra skambina į priėmimo skyrių ir sako, kad jį jau išleido. O jis be kojinių su tapkėmis. Lauke šalta, plius jis nesiorientuoja mieste, sunkiai vaikšto.
Ačiū sakau ne gydytojams, o Dievui, kad senelis vėžlio greičiu nuėjo iki dukros namų. O jei būtų neradęs, kur dukra gyvena ir kur nuklydęs, kas tada atsakytų? Ar jau tiek nebeturi gydytojai paprasto žmogiškumo, ar tikrai taip sunku buvo paskambinti, kad išleidžia?
Gydytoja sako, kad neturėjo telefono numerio, nors dukra tą lapelį rado, jeigu jis prasčiau apsirengęs ir neprisižiūrėjęs, tai reikia elgtis kaip su šiukšle? Nesirkite, mielieji, nei infarktu, nei epilepsija, tegu nelūžta kaulai, nes šiuo metu tik ta koronė gydytojų mylimiausia, jei sirgsi ja tai tave ne tik nuglostys, bet ir ant rankų nešios. Aišku, taikau ne visiems gydytojams tikrai yra puikiai atliekančių savo pareigą ir dėkoju jiems, bet ne šiandien dirbusiems“, – sako moteris.
Vyksta tarnybinis patikrinimas
Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su Respublikinės Panevėžio ligoninės atstovu Vytautu Riaubiškiu jis teigė, kad ligoninė yra gavusi šių asmenų skundą, bet situacijos komentuoti plačiau negali.
„Dėl šio įvykio vyksta tarnybinis patikrinimas, renkama informacija, tikslinamos aplinkybės, todėl šiuo metu nieko komentuoti negalime. Gavus tarnybinio patikrinimo išvadas – informuosime“, – atsakyme rašė atstovas.