Suniokoto Mariupolio vaizdai ir įbaugintų gyventojų realybė – paskutiniai vaizdai, kuriuos įamžino lietuvių režisierius Mantas Kvedaravičius. Vaizdai, dėl kurių jis rizikavo gyvybe ir buvo sušaudytas rusų okupantų. Režisierius nespėjo pabaigti paskutinio savo filmo „Mariupolis 2“, tačiau net jo tragiška žūtis nesutrukdė kino juostai pasiekti žiūrovų akių. Kvedaravičiaus sužadėtinė iš siaubiamo Mariupolio sugebėjo išvežti ne tik kūrėjo kūną, bet ir medžiagą, kurią jam pavyko nufilmuoti.
O dabar įgyvendina mylimojo svajonę – pabaigė jo filmą ir pristatė Kanų kino festivalyje.
„Jo kūryba sukosi apie gyvenimą ir žmones. Apie jų gyvenimą. Mantas visada norėjo, kad jo kūrybą pamatytų kiti. Tad pagaliau jis turi pačią svarbiausią ir didžiausią auditoriją“, – kalba režisieriaus sužadėtinė Hanna Bilobrova.
Filmas – puikus būdas pasauliui parodyti, ką rusai vadina išlaisvinimu ir taika. Po žeme priverstiems gyventi žmonėms belieka tik viena – malda ir viltis. O Kvedaravičiaus sužadėtinė atskleidžia, kaip baigė kurti filmą, dėl kurio režisierius paaukojo gyvybę.
„Mes filmavome, gyvenome su žmonėmis. Mantas jiems padėjo ir buvo nužudytas. Aš jo ieškojau ir radau… Tada pasiėmiau filmuotą medžiagą, jo kūną ir kartu su komanda pabaigėme jo pradėtą darbą“, – pasakoja H. Bilobrova.
2015-aisiais režisierius Mariupolyje taip pat nufilmavo dokumentinę kino juostą „Mariupolis“.