• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Neretai moterys, susiduriančios su šlapimo nelaikymu ar makšties išsausėjimu, nėra linkusios apie tai kalbėtis nei su artimaisiais, nei su gydytojais, nors iš tiesų jos labai nerimauja dėl šių simptomų.

Neretai moterys, susiduriančios su šlapimo nelaikymu ar makšties išsausėjimu, nėra linkusios apie tai kalbėtis nei su artimaisiais, nei su gydytojais, nors iš tiesų jos labai nerimauja dėl šių simptomų.

REKLAMA

TV8 laidoje „Sveikas rytojus“ gydytojas pasakojo, kad ankščiau šios problemos nebūdavo sprendžiamos, kol nebūdavo ryškaus lytinių organų iškritimo, šlapimo nelaikymo, kuriuos reikėjo operuoti.

„Tokios moterys tiesiog buvo paliekamos elgtis pagal savo nuožiūrą. Joms buvo rekomenduoja daryti Kėgelio pratimus, kurie tikrai ne visais atvejais gali padėti.

Lazerio atėjimas į šią sritį tokioms moterims buvo kaip gelbėjimosi ratas. Tai padėjo ir toms, kurioms buvo seksualinio gyvenimo diskomfortas, kuris kartais virsta ir šeimų iširimo priežastimi“, – aiškino akušeris-ginekologas Artūras Šalaševičius.

Vis dar pastebima, kad ir šiandien, ypač jaunos moterys, per mažai skiria dėmesio savo sveikatai. Po gimdymo jos labiau linkusios rūpintis šeima, o savo fiziologinius poreikius atideda į šalį.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai yra ydinga praktika – gerai, kad aplinkiniai sveiki, bet mūsų sveikata nukenčia“, – teigė psichologė Ugnė Juodytė.

Kreiptis pagalbos dažniausiai vengiama dėl galimo gėdos jausmo, kuris, pasirodo, mums stipriai įdiegiamas dar vaikystėje.

REKLAMA

„Prisiminkime, kaip mes mokome savo mažus vaikus tuštintis ir šlapintis. Tada, kai mažylis nebedaro į sauskelnes, mes sakome, kad jis šaunuolis, o jei netyčia padaro į lovą, tėvai gali sakyti, jog tai gėdinga.

Šie dalykai suponuoja, kad jei kažko nekontroliuoju ar man nesiseka suvaldyti, su mano kūnu kažkas yra ne taip – tai yra gėda. Nuo mažų dienų mes įpratinti, kad tai gėdingi dalykai“ – sakė U. Juodytė. 

REKLAMA
REKLAMA

Moterims, patiriančioms psichologinį diskomfortą, psichologė rekomenduoja stabtelėti ir susimąstyti, ar tikrai reikia taikytis su pokyčiais, kurie trukdo gerai savijautai.

„Pirmas žingsnis – normalizavimas. Kiekvienas iš mūsų gali turėti ir turi įvairių iššūkių, todėl apie tai reikia kalbėti garsiai. Mes tai turime normalizuoti, nes tai ir yra normalu, mūsų kūno funkcijos kartais sutrinka, todėl reikia jam padėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Reikia pakeisti įsitikinimus, nes tai nėra nei gėdinga, nei blogai. Visa tai, kas su mumis vyksta, yra gerai, tai normalu tik kartais reikia pagalbos“, – teigė psichologė.

Tokias problemas kaip šlapimo nelaikymas ar makšties sausumas naudojant šiuolaikines medicinines technologijas galima išspręsti greitai, neskausmingai ir be chirurgo įsikišimo. 

„Kol šlapimo nelaikymo nėra išreikšto, junginio audinio sustiprėjimas, makšties fascijos sustorėjimas šlaplei sudaro hamaką fizinio krūvio metu. 

REKLAMA

Kai pilvo ertmėje padidėja spaudimas ir šlapimo pūslė su makštimi spaudžiama žemyn, ji gauna stipresnę atsvarą, nes sustiprėjusios fascijos tvirtesnės. Tada šlapimas neprateka“, – sakė A. Šalaševičius.

Kokiu būdu stangrinamos makšties sienelės, sužinokite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje. 

Laidą „Sveikas rytojus“ žiūrėkite kiekvieną sekmadienį 12 val. per TV8 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV8 laidą „Sveikas rytojus“. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų