TV8 laidoje „Sveikas rytojus“ švedų psichologas, rūkymo metimo klinikos įkūrėjas Karlas Fagerstromas aiškino, kad dažnas pilietis galvoja, jog tik stiprieji nelegalūs narkotikai sukelia priklausomybę.
„Taip yra, nes jų pavartojęs žmogus atrodo kitaip, ant jo matosi, kad jis vartojo narkotiko. To nėra priklausantiems nuo nikotino, nes žmogus pavartojęs nikotino nepakeičia savo elgesio. Kadangi vizualiai nesimato jokio efekto, žmonės galvoja, kad mesti rūkyti gali būti labai lengva.
Priklausomybė nikotinui yra labai svarbi, daug narkomanų yra taip pat priklausomi ir nuo nikotino. Dažnai paklausus narkomano, ar jam lengva mesti rūkyti, jis tai palygintų su narkotikų metimu. Vadinasi atsisakyti nikotino yra labai sunku, bet visuomenė to nesupranta“, – teigė K. Fagerstrom.
Psichologas aiškino, kad žmonės naudodami tabako gaminius į organizmą pasisavina tūkstančius cheminių medžiagų.
„Kai žmogus rūko jis įkvepia maždaug 6–7 tūkstančius skirtingų cheminių medžiagų. Rūkymas – pasaulyje labiausiai užteršta priklausomybę sukelianti medžiaga, iš visų šių medžiagų bent 60 jų – kancerogeninės, pats nikotinas nėra kancerogeninis.
Žinoma, aš neneigiu, kad pats rūkymas yra ir psichologinis įprotis, kurį yra labai sunku išgyvendinti“,– aiškino rūkymo metimo klinikos įkūrėjas.
Kaip tą padaryti, sužinokite vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.
Laidą „Sveikas rytojus“ žiūrėkite kiekvieną sekmadienį 12 val. per TV8 televiziją.
VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:
Straipsnis parengtas pagal TV8 laidą „Sveikas rytojus“.