šlapimo nelaikymas
Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „šlapimo nelaikymas“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „šlapimo nelaikymas“.
Ragina kreiptis dėl nemokamų medicinos priemonių: štai kam tai aktualu
Šlapimo nelaikymas yra sveikatos problema, paveikianti milijonus žmonių visame pasaulyje. Ji ne tik blogina pacientų ir jų artimųjų gyvenimo kokybę, bet ir daro didelį poveikį ekonomikai bei sveikatos priežiūros ištekliams.
Naujausias Europos urologų asociacijos užsakymu parengtas tyrimas atskleidė, kad praeitais metais šlapimo nelaikymo priežiūros išlaidos Europoje siekė net 69 mlrd. eurų. Prognozuojama, kad iki 2030 m. šios išlaidos gali padidėti 25 proc., pasiekdamos beveik 87 mlrd. eurų.
Daug pacientų nežino, kad šias priemones gali gauti nemokamai: pasitikrinkite
Birželio 17–23 dienomis visame pasaulyje minima Tarptautinė inkontinencijos savaitė. Ligonių kasų specialistai ragina pacientus nesigėdijant kreiptis į gydytojus pagalbos dėl šlapimo ar išmatų nelaikymo problemų ir gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis kompensuojamas medicinos pagalbos priemones.
Dalis pacientų nežino, kad šias priemones gali gauti nemokamai: štai ką svarbu žinoti
Dėl onkologinių ligų gydomi ir slaugomi pacientai dažnai nežino apie galimybę jiems reikalingas medicinos pagalbos priemones gauti nemokamai, rodo naujausia Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) apklausa. Ligonių kasų specialistai primena, kokios priemonės šiems pacientams gali būti kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.
POLA šių metų vasarą atliko beveik 1000 pacientų apklausą dėl inkontinencijos ir žaizdų priežiūros.
Apie šlapimo nelaikymą neretai nutylima: gydytojai ragina nekentėti – greitų sprendimų yra
Viena iš „nepatogių“ moteriškų temų yra šlapimo nelaikymas, apie kurį dažniausiai nelinkstama niekam pasakotis. Pasak statistikos, šią problemą patiria net iki 25 proc. darbingo amžiaus ir iki 40 proc.
Šlapimo pūslės uždegimo simptomai, priežastys ir gydymas
Vargina nuolatinis noras šlapintis, tačiau tai darydami jaučiate skausmą, kankina pilvo skausmai, o galbūt šlapime pastebėjote kraujo arba jis pasidarė tamsus ir drumstas? Šie simptomai signalizuoja apie nemalonią ir gana sunkiai išgydomą ligą – šlapimo pūslės uždegimą (cistitą), kuri gali būti ūmi (pasireiškianti staiga) arba lėtinė (besikartojanti).
Šlapimo pūslės uždegimo atsiradimo priežastys
Šlapimo pūslės uždegimą sukelia bakterijos, kartais grybeliai, virusai ar pirmuonys.
Pasakė, kiek vandens reikėtų išgerti, jei nelaikote šlapimo: deja, elgiamasi priešingai
Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, su šlapimo nelaikymo problema susiduria bent viena iš penkių lietuvių moterų, tačiau nepaisant dažno ligos pasireiškimo, jos apie savo bėdas yra linkusios nutylėti. Gydytoja akušerė-ginekologė Didona Vilkinienė sako, kad gėdindamosi galimai jas užklupsiančių situacijų, pacientės neretai susitaiko su šia mintimi ir nesunkiai išgydomai ligai leidžia progresuoti.
Marijampoliečio guzelį medikai nurašė padidėjusiems limfmazgiams: dabar įspėja kitus
Marijampoliečio Vytauto Matusevičiaus dienos nuo pat vaikystės buvo pažymėtos daugybe diagnozių, it perkūnas iš giedro dangaus smogė žinia ir apie didžiojoje seilių liaukoje atsiradusį naviką.
33-ejų vyras kiekvieno mėnesio laukia su baime – ar užteks tik vaistams ir reikalingoms priemonėms, ar galės pasirūpinti ir kitomis, kasdienėmis išlaidomis. Tad, sukaupęs drąsą, jis kreipiasi pagalbos į visus neabejingus žmones.
Gydytojas atsakė, kiek kartų per parą šlapintis normalu: įspėja nepainioti dviejų būklių
Su šlapimo nelaikymo problema susiduria tiek moterys, tiek vyrai, bet apie tai atvirai kalbėti ryžtasi toli gražu ne kiekvienas. Dar didesnė problema, kad dėl to kitą kartą neskubama kreiptis į gydytojus. Šie savo ruožtu primena, kada tą daryti būtina ir kas gali padėti išvengti šlapimo nelaikymo.
Plačiau apie šlapimo nelaikymą papasakojo VUL Santaros klinikos gydytoja akušerė-ginekologė Jūratė Brazauskienė ir gydytojas urologas Aivaras Grybas.
Kankina šlapimo nelaikymas ar makšties sausumas? Ginekologas: ši procedūra – gelbėjimosi ratas
Neretai moterys, susiduriančios su šlapimo nelaikymu ar makšties išsausėjimu, nėra linkusios apie tai kalbėtis nei su artimaisiais, nei su gydytojais, nors iš tiesų jos labai nerimauja dėl šių simptomų.
TV8 laidoje „Sveikas rytojus“ gydytojas pasakojo, kad ankščiau šios problemos nebūdavo sprendžiamos, kol nebūdavo ryškaus lytinių organų iškritimo, šlapimo nelaikymo, kuriuos reikėjo operuoti.
„Tokios moterys tiesiog buvo paliekamos elgtis pagal savo nuožiūrą.
Lakstote į tualetą dažniau nei kas 3–4 valandas? Gali signalizuoti apie rimtą ligą
Daug nepatogumų kelianti ir viešai mažai aptariama problema – šlapimo nelaikymas – dažnam asocijuojasi tik su garbingo amžiaus žmonių iššūkiais. Tačiau su šlapimo nelaikymu susiduria ir vis daugiau jaunų žmonių, o to priežastys gali slypėti ir įprastuose dienos ritualuose. Jei laiku nesikreipiama pagalbos, šis sutrikimas rimtai paveikia gyvenimo kokybę – be tualeto pertraukų tampa sunku įveikti ilgesnį atstumą, atsiranda psichologinis diskomfortas.
REKLAMA
REKLAMA
Vargina šlapimo nelaikymas? Ši kompensacija priklauso jums
Birželio pabaigoje kartu su visu pasauliu minėdama Tarptautinę inkontinencijos savaitę, Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) kviečia visuomenę atkreipti dėmesį į šlapimo nelaikymo problemą. Ligonių kasų specialistai primena, kokios priemonės pacientams kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.
Nemalonioji šlapimo takų infekcija: kodėl vis kartojasi ir kaip to išvengti?
Šlapimo takų infekcija – uždegimas, kurio keliamą didelį diskomfortą ir nemalonius simptomus nemažai moterų ir vyrų patiria bent kartą gyvenime. Kaip išvengti šios ligos ir kodėl ji linkusi kartotis?
Šlapimo takų infekcija – uždegimas, galintis pasireikšti bet kurioje šlapimo šalinimo sistemos dalyje, pavyzdžiui, šlaplėje ar šlapimo pūslėje.
Naktį pabudote nuo noro šlapintis? Nekartokite 1 didelės klaidos
Daugelis žmonių gali sunkiai užmigti naktį, o kartais taip nutinka dėl to, kad naktį tenka dažnai keltis ir naudotis tualetu. Kai kuriems žmonėms gali kilti pagunda, tačiau yra keletas galimų sveikatos problemų, kurios gali kilti, jei žmonės nepasišlapina.
„NHS West Suffolk Trust“ teigia, kad dėl nikturijos dažnai pabundama naktį ir norima šlapintis. Teigiama, kad: „Dažnai problema dažnėja su amžiumi.
Prostatos vėžys dar buvo ne viskas: įveikęs ligą Rimvydas susidūrė su kita nemalonia bėda
Prieš beveik trejus metus vieno profilaktinio sveikatos patikrinimo metu Rimvydas sužinojo, kad serga prostatos vėžiu. Atlikus visus reikiamus sveikatos tyrimus, buvo nuspręsta vyrui atlikti operaciją. Nors klastingą ligą jis įveikė, tačiau atsirado kita problema – šlapimo nelaikymas.
Nenumokite ranka į šlapimo nelaikymą: pasakė, kaip jo išvengti
Nors šlapimo nelaikymas yra dažna problema, su kuria susiduria daugybė įvairaus amžiaus žmonių, daugelis ją vis dar yra linkę slėpti ir spręsti savarankiškai. Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ gydytojas urologas Vitalij Varygin perspėja, kad laiku neišsiaiškinus ligos priežasčių ir tinkamai nesigydant, gali atsirasti šlapimo pūslės uždegimas ir kilti infekcijos, kurias bus galima išgydyti tik operacijos metu.
Šlapimo nelaikymą kenčia ne tik vyresnės moterys: vaistininkė patarė, kas padėtų sumažinti riziką
Nors šlapimo nelaikymas kelia psichologinę įtampą ir stipriai riboja gyvenimo galimybes, pagalbos į specialistus žmonės kreipiasi problemai gerokai įsisenėjus. Tokiais atvejais uždegimai sunkiau ir ilgiau gydomi bei gali sukelti įvairių lytinių organų ar šlapimo pūslės uždegimų.
Šlapimo nelaikymo problema: patarė, kas gali padėti
Laidoje „Sveikata.lt“ kalbame diskretiškomis temomis, kuriomis prabyla ne kiekvienas. Šį kartą tema – šlapimo nelaikymas. Nors mitas, kad su šia problema susiduria tik vyresnio amžiaus žmonės, vis dar gyvas, skubame tai paneigti. Šlapimo nelaikymas gali pasireikšti bet kokiame amžiuje. Laimė, kad šiuo metu yra nemažai priemonių, kurios padeda grįžti į normalų, pilnavertį gyvenimą.
Su šlapimo nelaikymu susidurti galima nuo labai ankstyvo amžiaus.
Šlapimo nelaikymas – problema, apie kurią būtina kalbėti
Šlapimo nelaikymas – opi problema, su kuria Lietuvoje susiduria beveik 300 tūkst. gyventojų. Dėl nevalingo šlapimo tekėjimo kenčia kas ketvirta mūsų šalies moteris, rečiau šis negalavimas pasitaiko tarp vyrų. Pasaulio sveikatos organizacija šlapimo nelaikymą priskiria socialinėms ligoms ir sieja jį ne tik su sveikatos, bet ir psichologinėmis, socialinėmis bei ekonominėmis problemomis.
Šlapimo nelaikymas: priemonės, galinčios pagelbėti kiekvienam
Laidoje „Sveikata.lt“ kalbame temomis, apie kurias paprastai vengiama kalbėti. Viena iš tokių – šlapimo nelaikymas, kuriuo skundžiasi tiek jauni, tiek vyresnio amžiaus žmonės. Šį sekmadienį kviečiame jus paklausyti apie sprendimo būdus bei priemones, galinčias pagelbėti kiekvienam, susiduriančiam su šia problema.
Lietuvoje vis dar populiarus mitas, kad šlapimo nelaikymas yra vyresnio amžiaus žmonių problema.
Šlapimo nelaikymas – ne tik vyresnių žmonių problema: patarė, kaip ją spręsti
Daugeliui vis dar atrodo, kad šlapimo nelaikymas – vyresnio amžiaus žmonių problema. Deja, tai paliečia vis jaunesnius žmones. TV3 televizijos laidos „Sveikata.lt“ svečiai parodė, kokias priemones geriausia naudoti, norint maksimaliai sumažinti šio sutrikimo keliamą diskomfortą.
Specialistai Jono Vencpolio ir Tomo Jancevičiaus teigimu, šlapimo nelaikymo problema pasireiškia jau nuo 18-os metų. Dažniausiai su ja susiduria moterys, o vyrai – nuo 40-45 metų.
Šlapimo nelaikymas: specialistai patarė, kokios priemonės padės išvengti diskomforto
Šlapimo nelaikymas – ne liga, tačiau simptomas, informuojantis apie tam tikrus sutrikimus. Be sveikatos sutrikimų, tai gali sukelti ir socialines bei psichologines problemas. Laida „Sveikata.lt“ supažindina jus su šlapimo nelaikymu ir pristato būdą, kaip grįžti į normalų gyvenimo ritmą, esant tokioms sąlygoms.
Šlapimo nelaikymas dažnai klaidingai tapatinamas su vyresniu amžiumi. Deja, problema iš tiesų yra gana dažna ir taip jaunų žmonių, o amžiaus vidurkis vis jaunėja.
Šios ginekologinės ligos prasideda be simptomų: gydytoja patarė, kaip atpažinti laiku
Vienos ginekologinės ligos nepasireiškia jokiais simptomais, tačiau ilgainiui sukelia didelius sveikatos sutrikimus, kitos – iš karto signalizuoja, kad metas apsilankyti pas ginekologą. Kauno „Kardiolitos klinikų“ Akušerijos ir ginekologijos centro gydytoja akušerė-ginekologė Didona Vilkinienė pasakoja, kad dažniausiai pasitaikančios moteriškos ligos yra kiaušidžių cistos, gimdos miomos, endometriozė ir policistinių kiaušidžių sindromas.
Vyriškas būdas kontroliuoti šlapimo nelaikymą
Tyrimai rodo, kad šlapimo nelaikymą patiria kas 4-as vyresnis kaip 40 metų vyras. Ši problema daug dažnesnė, nei daugelis mano, ir paprastai vyrams pasireiškia skirtingai. Vis dėlto nesvarbu, ar tik retkarčiais išlaša keli lašeliai, ar pasireiškia gausesnis ir netikėtas šlapimo nelaikymas – kiekvienai situacijai yra sprendimas, apsaugantis nuo pratekėjimo.
Beje, šlapimo nelaikymas nėra vien senyvo amžiaus žmonių problema. Ją patiria milijonai vidutinio amžiaus vyrų visame pasaulyje.
Tūkstančiai gėdijasi kalbėti apie šią ligą: slepia net nuo šeimos
Savivertės sumažėjimas, gėdos jausmas, baimė viešoje vietoje atsidurti nemalonioje situacijoje, padidėjusios finansinės išlaidos dėl būtinybės pirkti slaugos priemones, trukdžiai karjeroje – problemos, su kuriomis susiduria šlapimo nelaikantys aktyvūs asmenys. Natūralu, kad apie šią gyvenimą apkartinančią bėdą vengiama kalbėti ir ji dažnai slepiama net nuo pačių artimiausių žmonių ar net gydytojų. Problema sena kaip pasaulis „Šlapimo nelaikymo problema yra tokia pat sena, kaip ir mūsų pasaulis.
Šlapimo nelaikymas: geros žinios apie kompensuojamas priemones
Slaugote šlapimo nelaikantį šeimos narį, kuris neišsiverčia be šlapimą sugeriančių priemonių? Šeimoje turite artimą vyrą, kuriam po prostatos operacijos praverstų įklotai? Galbūt tyliai kenčiate nevalingą šlapimo ištekėjimą ir bijote kreiptis pagalbos? Svarbu žinoti, kad tokiais atvejais gydytojui diagnozavus šlapimo nelaikymą, galima tikėtis kompensuojamų sauskelnių, įklotų, vienkartinių paklodžių.
Specialistai atsako: intymios problemos, apie kurias moterys nekalba
Dėl nevisaverčio intymaus gyvenimo metų metus, o kartais netgi dešimtmečius kenčia daugybė moterų. Kai kurios jų net nepagalvoja, kad daugelis problemų, tokių kaip makšties sausumas, per didelės ar per mažos lytinės lūpos, per „plati“ makštis, šlapimo nelaikymas šiandien yra lengvai išsprendžiamos. Svarbu tik išdrįsti pasikalbėti apie tai su savo gydytoju ginekologu ir kreiptis į estetinės ginekologijos specialistus.
Vyriškas būdas kontroliuoti šlapimo nelaikymą
Ar žinojote, kad kas 4-as vyresnis nei 40 metų vyras patiria šlapimo nelaikymą? Tyrimai rodo, kad tai pasitaiko daug dažniau, nei daugelis mano. Paprastai šlapimo nelaikymas vyrams pasireiškia skirtingai. Tačiau nesvarbu, ar tik retkarčiais išlaša keli lašeliai ar pasireiškia gausesnis ir netikėtas šlapimo nelaikymas – kiekvienai situacijai yra sprendimas, apsaugantis nuo pratekėjimo. „Kai pirmą kartą patyriau šlapimo pratekėjimą, pasijutau it praradęs kontrolę.
Naktinis šlapimo nelaikymas gali padėti išvengti tarnybos armijoje?
Kilus sąmyšiui dėl šaukimų į privalomąją karo tarnybą, medikai atkreipia visuomenės dėmesį į pastaruoju metu stebimą tendenciją – jauni vyrai, siekdami išvengti karinės tarnybos, pradeda skųstis naktiniu šlapimo nelaikymu. Pasak VšĮ „Inkocentras“ vadovės, atskirti simuliantus įmanoma, tereikia žinoti keletą dalykų.
Apie moterų šlapimo nelaikymą „be gėdos“
Neseniai bėgant į autobusą, kuris atvažiavo anksčiau nei turėjo, man nutiko bėda. Bebėgdama pajutau, kad nebegaliu sulaikyti šlapimo. Jis žinoma, pasruvo. Nedaug, bet pakako, kad matytųsi. Buvo be galo gėda. Dabar baisu, kad kai kitą kartą bėgsiu tai nepasikartotų. Ar po vieno tokio gėdingo karto turėčiau kreiptis į šeimos gydytoją?
Alina, 35 m.
Moterys šlapimo nelaiko dvigubai dažniau nei vyrai. Moterų šlapimo pūslė ir šlaplė remiasi į raumeninį sluoksnį, vadinamą dubens dugno raumenimis.
Vyrų ligos, apie kurias garsiai nekalbama
Specifinių tik vyrams būdingų ligų yra ne viena, tačiau apie jas kalbame itin mažai. Vyrai serga taip pat kaip ir moterys, bet ne visada išdrįsta tai pripažinti. Vyrų liga, apie kurią informacijos rasti kone sunkiausia, yra inkontinencija arba šlapimo nelaikymas. Inkontinencija – tai liga, kuri visapusiškai kenkia vyrų gyvenimui, todėl apie ją kalbėti yra būtina. Klaidingai manoma, kad ja sergama tik senatvėje arba ją galima ignoruoti.
Alternatyva šlapimo nelaikymui įveikti
Šlapimo nelaikymas – dažnas sveikatos sutrikimas, pasireiškiantis ne tik vyresnio amžiaus, bet ir jaunesnėms moterims. Statistikos duomenimis, su šlapimo nelaikymu vienu ar kitu amžiaus tarpsniu susiduria viena iš keturių Lietuvos moterų. Ilgėjant žmonių gyvenimo trukmei, tokioms ligoms gydyti skiriamas vis didesnis dėmesys, ieškomi ir randami nauji gydymo metodai.
Seksas, nėštumas, šlapinimosi sutrikimai: kaip suderinti nesuderinamą?
Sveikatos žurnalistų asociacija kartu su VšĮ Inkocentras rengia seminarą apie intymias temas, vadinamąsias moterų paslaptis, apie kurias labai nenoriai prasitariama net ir gydytojo kabinete. PSO duomenimis, šlapimo nelaikymas kamuoja 10 proc. visuomenės. Moteris šis sveikatos sutrikimas kamuoja dažniau nei vyrus: vidutiniškai viena iš keturių moterų nelaiko šlapimo ar skundžiasi šlapimo nelaikymo epizodu nors kartą gyvenime. Vyrų tarpe šlapimo nelaikymas pasitaiko vienam vyrui iš dešimties.
Šlapimo nelaikymas po gimdymo
Po gimdymo moterys susiduria su įvairiausiais ypatumais, kurie sunkina naujai iškeptos mamytės padėtį. Šlapimo nelaikymas po gimdymo gana dažna problema. Tačiau tikrai šią problemą išspręsti galima.
Priežastys
Taip jau atsitinka, kad po gimdymo moteris gali nelaikyti šlapimo ir šlapintis savaime po čiaudėjimo, kosėjimo arba vos pakėlusios kelius į viršų. Viso to priežastis – susilpnėję dubens dugno raumenys. Šis raumuo turi ašuonsienio formą aplink vaginą ir išangę.
Šlapimo nelaikymas po gimdymo
Po gimdymo moterys susiduria su įvairiausiais ypatumais, kurie sunkina naujai iškeptos mamytės padėtį. Šlapimo nelaikymas po gimdymo gana dažna problema. Tačiau tikrai šią problemą išspręsti galima.
Priežastys
Taip jau atsitinka, kad po gimdymo moteris gali nelaikyti šlapimo ir šlapintis savaime po čiaudėjimo, kosėjimo arba vos pakėlusios kelius į viršų. Viso to priežastis – susilpnėję dubens dugno raumenys. Šis raumuo turi ašuonsienio formą aplink vaginą ir išangę.