• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kiekvieno senjoro pensija kitais metais vidutiniškai turėtų didėti ne 60, o beveik 100 eurų – taip garsiai skelbia kai kurie opozicijos atstovai. Jie ragina daugiau kaip 200 mln. eurų iš biudžeto skirti papildomam pensijų didinimui, užuot juos pumpavus į antrąją pensijų pakopą.

Kiekvieno senjoro pensija kitais metais vidutiniškai turėtų didėti ne 60, o beveik 100 eurų – taip garsiai skelbia kai kurie opozicijos atstovai. Jie ragina daugiau kaip 200 mln. eurų iš biudžeto skirti papildomam pensijų didinimui, užuot juos pumpavus į antrąją pensijų pakopą.

REKLAMA

O būsimų pensininkų santaupos antrojoje pakopoje šiemet drastiškai krenta, tačiau ministrė Monika Navickienė keisti privataus kaupimo neketina.

Buvusi kolūkio pirmininko pavaduotoja ir 20 metų išdirbusi mokytoja, panevėžietė senjorė Dalia 77-ąjį gimtadienį sutiko gaudama vos 330 eurų pensiją.

„Kas liečia maistą, labai norisi daržovių, žuvies be proto, visokių dalykų, bet labai reikia galvoti, žinai, kas ne tau, ko negali, ramiai eini pro šalį. Tai liūdnoka“, – kalba senjorė Dalia.

Siaučiant didžiulei infliacijai, moters neguodžia valdančiųjų pažadai nuo naujųjų metų jai padidinti pensiją pusšimčiu eurų.

REKLAMA
REKLAMA

„Galvoju, Dieve, nors 500 eurų per mėnesį gaučiau, pragyvenčiau, o dabar reikia labai spaustis“, – sako Dalia.

O kai kurie opozicijos atstovai tvirtina, kad senjorams kitąmet pensijos galėtų didėti daugiau – vidutiniškai beveik šimtu eurų.  Frakcijos „Vardan Lietuvos“ narė Laima Nagienė ragina stabdyti pervedimus iš valstybės biudžeto į antrosios pensijų pakopos sąskaitas. Anot jos, geriau daugiau kaip 200 milijonų eurų padalinti dabartiniams pensininkams.

REKLAMA

„Padalinus pinigus, kiekvienam senatvės pensininkui išeina po 30 eurų iš karto kiekvieną mėnesį. Paprastas aritmetinis skaičiavimas“, – teigia Seimo frakcijos „Vardan Lietuvos“ narė Laima Nagienė.

Laima Nagienė į šuns dienas deda 2 pakopos pensijų sistemą ir skaičiuoja, esą labiau apsimoka pensiją kaupti „Sodroje“.

„Nuo 2004 iki šios dienos, 2022 metų pirmo pusmečio grąža yra minusinė. Sukaupiu 10 tūkstančių, bet -7,67 proc. grąža yra. Reiškia mano 10 tūkstančių nuvertėjo per 18 metų. Infliaciją pridėjus 8,5 proc. gaunasi dar didesnė“, – aiškina L. Nagienė.

REKLAMA
REKLAMA

Kalbinti marijampoliečiai taip pat nusivylę privačiu pensijų kaupimu:

„Nežinomybė, akligatvis, kaupi ir nežinai dėl ko.“

„Prikaupta buvo, sakau, išeinu, atiduokit pinigus, ne, sako, negrąžinsim.“

„Infliacija, pinigas krenta, vertė maža, geriau investuoti. Prikaupta virš 5 tūkstančių, negrąžina iš karto.“

„Visiškai tirpsta, nuskaičiuoja kas mėnesį 50 eurų, o kur tie pinigai jau tiek metų?“

„Gal, jei ilgiau palaikysim, padaugės vėl kažkada.“

Senjorų sąjungos „Bočiai“ vadovai skaičiuoja, kad jie ir kiti, kurie nepaklausė bankininkų ir politikų raginimų kaupti antrojoje pakopoje, iš to tik išlošė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dalyvis, kuris dalyvavo 2 pakopos fonduose, finansiškai pralaimėjo. Išėjęs šiais metais į pensiją, yra sukaupęs 10 tūkstančių eurų 2 pakopoje, tai jam bus priskaičiuota 42 eurai. Jei jis būtų dalyvavęs „Sodroje“, 10 tūkstančių įnešęs, jis būtų sukaupęs 9 vienetus, būtų priskaičiuota pensija 45 eurai. 3 eurais daugiau“, – aiškina „Bočių“ pirmininko pavaduotojas Juozas Timas.

REKLAMA

„Mes gauname vieną mažiausių pensijų ES, pagalvokite, ar yra teisingumas valstybėje ir visuomenėje?“, – teigia Vilniaus „Bočių“ pirmininkė Vilija Tūrienė.

Lietuvoje veikiančią antrosios pakopos pensijų sistemą peikia ir ekonomistas Raimondas Kuodis.

„Sodra“ yra skandinama ne tik pensijų fondų lobistų, bet ir tų, kurie tvarko tą sistemą, blogai tvarko. Ignoruojami pamatiniai pensijų ekonomikos dalykai, kad „Sodra“ turi grąžą, kaupimas Sodroje irgi yra turto klasė“, – tvirtina R. Kuodis.

REKLAMA

Nuo 2 pakopos kritikų kliuvo ir buvusiam socialinės apsaugos ir darbo ministrui Linui Kukuraičiui, kad jis įvedė automatinį naujų dalyvių įtraukimą į antrąją pensijų pakopą. Kukuraitis visgi 2 pakopą gina ir sako negalėjęs numatyti pandemijos ir karo Ukrainoje neigiamos įtakos vertybinių popierių rinkoms.

„Jei palygintume nuo 2019 m. pabaigos, prieš kovidą, išgyvenome kovidą, karą, infliaciją, fondai teikė 17–20 proc. naudą“, – sako L. Kukuraitis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O dabartinė socialinės apsaugos ir darbo ministrė nieko keisti 2 pensijų pakopoje neketina.

„Kito, geresnio modelio, kaip žmogus susikurtų papildomą pagalvę, papildomą dalį prie pensijos tiesiog nėra. Reikia diskutuoti, ar veikia efektyviai, ar galima kažką keisti, kitaip reguliuoti, diskusijos visada yra, natūralu“, – tvirtina M. Navickienė.

Finansų ekspertai teigia, kad privati pensijų sistema šiuo metu išgyvena didžiulį nuosmukį dėl karo Ukrainoje kilusios krizės, tačiau ir toliau tvirtina, kad tai laikina ir esą ilgainiui kaupiančiųjų privačiai pensijos padidės.

Vagys!!!! 90 asiais metais reketininkai nereketavo tokiu mastu kaip dabar reketuoja valstybe, tiksliau valstybes klierkai kurie sedi seime siknas trina i kedes ir galvoja koki dar mokesti issimanyti, kaip ta vargsa zmogu dar apgauti.
Jei duotų visus sukauptus išėjus į pensiją pasiimti dar, dar gal ir vertą kaupti. Neduodant ir išdalinant sukauptą suma ant kokių 20 metų be infliacijos indeksavimo yra atvira vagystė.
Konservatoriai su Šimonyte engs ,melš to
Konservatoriai su Šimonyte engs ,melš to
Jiems svabu pašert storabambius bankininkus,greičiau į rinkimus ir visa viltis į socialdemokratus,greičiau iš šitos šūdinos duobės
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų