Ekspertų skaičiavimais, vien per pirmus karo metus Rusija prarado 60-70 tūkst. karių, ukrainiečių skaičiavimais šis skaičius gali būti dvigubai didesnis. Tai yra didesnis skaičius negu visi rusų karo konfliktai, kuriuose jie dalyvavo nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos.
Vidutinis rusų karių netekčių skaičius per mėnesį yra mažiausiai 25 kartus didesnis negu Čečėnijoje ir 35 kartus didesnis negu nukautų rusų skaičius Afganistane.
Analitikai pažymi, kad šiame kare atsiskleidė Ukrainos gebėjimas pasipriešinti daug galingesniems priešininkams. Prieš pradėdama invaziją Rusija turėjo beveik 5 kartus didesnį karių skaičių, gynybos biudžetas buvo 11 kartų didesnis, o šalių ekonomikos skyrėsi 8 kartus. Maža to, pačios kariuomenės būklė Rusijoje buvo „nepalyginamai geresnė“.
„Pavyzdžiui, rusų (karines) galimybes stiprino naujos kartos naikintuvai (Su-34 ir Su-35), artilerijos pabūklai (tokie kaip 2S7 Pion, BM-21 Grad ir 2S4 Tulpan), naujos kartos tankai (tokie kaip T-72 ar T-90), branduoliniai ginklai ir pasaulį bauginusios kibernetinės kovos galimybės. Tačiau Rusijos galia „ant popieriaus“ nepadėjo pasiekti staigios pergalės mūšio lauke“, – rašoma ataskaitoje.
CSIS analitikai paskaičiavo, kad visuose kariniuose konfliktuose nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos iki 2022-ųjų Rusija prarado apie 50 tūkst. karių. Šiuo atveju įskaičiuojami ir abu karai Čečėnijoje, karas Afganistane, Vietname, Egipte ir kitose šalyse. Netgi laikotarpis nuo 2014 iki 2022-ųjų, kuomet rusai kariavo Ukrainos rytuose po „separatistų“ vėliava, nepadeda užgožti milžiniško netekčių skaičiaus plataus masto invazijos į Ukrainą metu.