Gerai nusiteikę, trys astronautai iš amerikos ir vienas iš Japonijos, traukia kompanijos „SpaceX“ sukurto erdvėlaivio „Resilience“ link. Tai pirmas kartas, kai privati amerikiečių kompanija pradeda reguliariai skraidinti astronautus į Tarptautinę kosmoso stotį. Bandomasis skrydis sėkmingai įvyko gegužę.
Milijardieriaus Elono Musko įkurtos kompanijos „SpaceX“ sėkmė kuriant erdvėlaivius ir juos į kosmosą skraidinančius raketas amerikiečiams leido po daugiau nei 10-ties metų atsisakyti itin brangių kelionių į kosmosą rusiškomis „Sojuz“ raketomis. Neskaitant kitų išlaidų, vieno astronauto skrydis į kosmosą jomis kainavo per 70 mln. eurų.
Dabar erdvėlaivį su keturiais astronautais į kosmosą kelia ši daugkartinio naudojimo nešančioji raketa „Falcon 9“. Jos pakilimas vidutiniškai nekainuoja nė 50 mln eurų.
Astronautai ja kyla iš Floridoje esančio Kennedy kosminio centro. Praėjus maždaug 12 minučių nuo pakilimo, skriejant 27 tūkstančių kilometrų per valanda greičiu, pilotuojama kapsulė sėkmingai atsiskiria nuo raketos. Kol ji ant specialios platformos leidžiasi iš daugiau nei 200 km aukščio, keturi astronautai pradeda 27-nių valandų skrydį Tarptautinės kosminės stoties link. Kartu su joje jau esančia amerikiečių astronaute ir dviem rusų kosmonautais jie kosminėje stotyje praleis ateinantį pusmetį.
Tuo tarpu ant žemės sėkminga misijos pradžia džiaugiasi šalies viceprezidentas Mike’as Pence’as. Kitąmet kompanija „SpaceX“ žada dar dukart kelti astronautus į kosmosą. Taip pat atlikti keletą krovoninių kapsulių skrydžių ir į Tarptautinė kosminę stotį nugabenti atsargų. NASA, viliasi, kad privačiam sektoriui sėkmingai vykdant tokius skrydžius, ši kosmonautikos gigantė galės pradėt ruoštis per ateinančius ketverius metus į mėnulį vėl nuskraidinti amerikiečių astronautą ir astronautę, o vėliau ir skrydžiui į Marsą.