• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidento kalba nesumažino priešpriešos Seime tarp valdančiųjų ir opozicijos. Parlamente dėl to net dalis darbų sustoję. Po metinio Prezidento pranešimo Seimo opozicija vėl išsikėlė į kitą Kovo 11-osios salę, kur pasėdžiavo atskirai, toliau dėliojo savo planus ir kamantinėjo energetikos ministrą. Nei viena, nei kita pusė nepasiduoda, ir priešininkui nenusileidžia. 

Prezidento kalba nesumažino priešpriešos Seime tarp valdančiųjų ir opozicijos. Parlamente dėl to net dalis darbų sustoję. Po metinio Prezidento pranešimo Seimo opozicija vėl išsikėlė į kitą Kovo 11-osios salę, kur pasėdžiavo atskirai, toliau dėliojo savo planus ir kamantinėjo energetikos ministrą. Nei viena, nei kita pusė nepasiduoda, ir priešininkui nenusileidžia. 

REKLAMA

„Man svarbu, kad šiandien, klausytis metinio pranešimo, susirinkote visi. Reikalinga visų jūsų gera valia ir noras ne rinkimų pažadais, o asmeniniu pavyzdžiu diegti kitokią politinę kultūrą, kol kas to pasigendu, neabejoju, kad to pasigenda ir Lietuvos žmonės, kiekviena politinių ambicijų sužlugdyta iniciatyva, kiekvienas vėluojantis sprendimas, galiausiai atsiliepia jų gerovei“, – kalba prezidentas Gitanas Nausėda.

Gitanas Nausėda kviečia Seimo valdančiuosius ir opoziciją susitaikyti. Pasibaigus metiniam pranešimui opozicija dalyvauja posėdžio darbotvarkės tvirtinime, tačiau po to vėl palieka salę. Dirba nepilna pusė Seimo, ko užtenka tik įstatymų pateikinėjimui.

REKLAMA
REKLAMA

„Tikiuosi šiandien priimsime svarbų dokumentą nepaisant to, kad opozicija vėl išeina, o dalies jų parašai ant šio dokumento taipogi yra“, – sako Seimo narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

REKLAMA

Opozicija protestuoja: vėl posėdžiauja kitoje Kovo 11-osios salėje.

„Šita man visada geresnė salė, daug smagiau, jaukesnė, žinot, aš joje sėdėjau dar, kai Seimas čia dirbo ir išeiti visada gali, nereikia pro nugaras eiti“, – kalba Seimo narys Petras Gražulis.

„Jeigu prezidentas pasiūlė visiems susėsti, tai aš jums parodysiu, kaip prezidentą šiukšlės vietoje laiko Gabrielius Landsbergis ir Monika Navickienė. Prezidentas skaito metinį pranešimą, o ką jūs manote Gabrielius Landsbergis veikia, mano galva, žaidžia kortomis, kai tuo momentu visi ministrai sėdi ministrų kabinete“, – sako Seimo narys Remigijus Žemaitaitis.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš čia praleidau 16 metų, sunku dirbti, nes nėra natūralaus apšvietimo, spalvos čia tokios, dusinančios. Aš kviečiu ir savo kolegas pradėti dirbti, ne boikotuoti, o dirbti. Yra tam tikri sutarimai, yra derybos, palauksim rezultatų“, – kalba Seimo narys Algirdas Sysas.

Opozicija čia ruošiasi registruoti savo įstatymų pakeitimo projektus. Siūlo lengvatinius PVM tarifus buitiniams energijos vartotojams ir maistui. Neapmokestinamąjį pajamų dydį opozicija nori sulyginti su minimalia alga, prašo valdžios nekelti kuro akcizų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai yra susiję su socialiniais ekonominiais klausimais, ta padėtimi, kokia šiandien susiklostė. Mes nutarėme tų detalių nekalbėti kol neturime atsakymų iš pozicijos pusės“, – teigia Seimo narys Saulius Skvernelis.

Opozicija taip pat siūlo atidėti elektros energijos rinkos liberalizavimą, dėl to į Kovo 11-osios salę šiandien išsikvietė ir energetikos ministrą Dainius Kreivį.

„Geras jausmas būti šitoje salėje ir ta pati tribūna. Ministras nėra tas fokusininkas, kuris gali imti ir viską žadėti“, – teigia energetikos ministras Dainius Kreivys.

REKLAMA

„Kol kas ministras apsiriboja pareiškimais, kad situacija nebus keičiama, tai tas yra tikrai apmaudu. Kol kas visiškai nėra aišku, kada Seimas vėl pradės dirbti taip kaip ir pridera“, – kalba Seimo narė Agnė Širinskienė.

„Reikia turėti atsakymą iš anos pusės, o ten klausimai susiję ir su Vyriausybės kompetencija. Matyt, Seimo pirmininkei reikia laiko, kad tuos atsakymus gautų“, – sako S. Skvernelis.

REKLAMA

„Kažkokie pasiūlymai, jie reikalauja tokio vertinimo, peržiūrėjimo, kokios realios galimybės būti. Kitos savaitės pradžioje, kažkokie tie pokalbiai tęsis, neišvengiamai kalbėsimės“, – tikina R. Morkūnaitė-Mikulėnienė.

„Paketas buvo įvardintas pakankamai platus, natūralu, kad jį reikia apsvarstyti, bet tikrai grįšime prie dialogo“, – tvirtina Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai nenormalu, taip negali būti, taip neturi būti, čia galbūt bus tam tikras takelis, kad be opozicijos neįmanoma dirbti. Nukenčia turbūt mūsų nacionaliniai interesai, čia visi kalti“, – komentuoja politologas Bernaras Ivanovas.

Opozicijos ir valdančiųjų konfliktas Seime užvirė, po nesėkmingo opozicijos bandymo atstatydinti žemės ūkio ministrą Kęstutį Navicką.

Pagal apklausas 92 procentai pasisako už naujus Seimo rinkimus, 2 proc neturi nuomonės, 5 už tai, kad darbą tęstų šitas Seimas. Tai ką jie ten tie konservai atstovauja? 5 procentus rinkėjų?
Prieslaikiniai rinkimai butu geras vaistas. Pasitikejima pasitikrintu visi. Labai gaila, tik kad pas mus ta demokratija tokia jau per sarasus:(
Ozys ir Dalia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų