Gydytojai vos spėja suktis: šimtai žmonių – su įvairiausiais lūžiais

Besitraukianti žiema ir atkeliaujantis pavasaris paruošė staigmenų. Prasidėjus Vilniuje atlydžiui sniegas niokoja automobilius, pastatų stogus, o naktimis vis dar šąlant daugėja paslydusių ir traumas patyrusių žmonių – Kauno ligoninėje žmones tenka guldyti net į gretimus skyrius. Termometrui stulpeliui besistiebiant aukštyn lepins pavasariška šiluma, tačiau su savimi ji atsineš ir potvynius.

Ant BMW automobilio Rotundo gatvėje, Vilniuje, nuo pastato stogo užkritęs sniegas pridarė nemažai nuostolių automobilio šeimininkui. Išdužo galinis stiklas, įlinko stogas. Tirpstantis sunkus sniegas žalos gali padaryti ne tik automobiliams, bet ir žmonėms. TV3 Žinių žurnalisto užfiksuoti pavojai žmonėms ir automobiliams sostinės centre po kelių akimirkų vėl pasikartoja.

Sniego neatlaikiusi „Lakštingalos“ kavinės Vingio parke stoginė. Įgriuvo ne tik stogelis, neatlaikė ir jį laikiusios konstrukcijos. Karantino metu kavinė neveikia, tad ir žmonės nenukentėjo.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lepins pavasariška šiluma, tačiau su savimi ji atsineš ir potvynius

Atlydys ne tik niokoja žmonių turtą, daugybei gyventojų jis kainavo ir sveikatą. Respublikinės Vilniaus Universitetinės ligoninės slaugytoja moteriai gipsuoja ranką. Ji viena iš daugelio susižalojusių ir užplūdusių ligoninės priimamąjį. Šimtai žmonių traumas patyrė eidami į darbą ir paslydę. Daugiausia riešo ir čiurnos traumų. Pasak medikų, žmonės patyrė sudėtingus lūžius. Kai kuriems prireikė ne tik gipso, bet ir rimtos operacijos. Gydytojai sako, kad vos spėja suktis.

„Savaitgalį kreipėsi 257 pacientai. Tai lyginant su vakar, vakar buvo 88, tai ryte jau per tris valandas į mūsų ligoninę kreipėsi 35 pacientai“, – sako gydytojas ortopedas traumatologas Jonas Rimkus.

Slidu ir pavojinga ir Kaune:

„Šunį pašėrusi ėjau ir slystelėjau. Ir atrodo atsargiai vaikštai visą laiką ir…“

„Labai slidu. Neatsargiai ėjau. O Jėzau, išprotėti gali. Neįsivaizduojat, skausmas tai. Laiptai buvo nuvalyti, bet apačioj buvo ledas.“ 

REKLAMA

„Nuo laiptuko paslydau parduotuvėje, kritau, susilaužiau koją.“

„Paprastai, sekundžių reikalas, taigi šaligatviai labai slidūs.“

Tad pluša ir Kauno ligoninės gydytojai. Per 3 dienas į juos kreipėsi beveik 340 susižalojusių pacientų. Kai kurie jų atsidūrė ir reanimacijoje. Ypač daug senyvo amžiaus pacientų su sunkiais šlaunikaulio lūžiais. Kauno ligoninės Priėmimo skubios pagalbos ir traumų skyriaus vedėjas sako, kad  skyrius jau perpildytas.

„Su ortopedinėmis lovomis tikrai yra sunku, kartais guldome ir gretimą skyrių, tai yra dienos chirurgijos skyrių guldome, kol atsilaisvina vieta“, – pasakoja Ortopedas-traumatologas Artūras Šulnius.

Būti atsargiais perspėja ir sinoptikai. Naktį dar vis švelniai spustelėjus šaltukai gali susidaryti plikledis. Na, o dienomis lepins tikra pavasariška šiluma tirpdysianti sniegą ir ledus. Ketvirtadienį termometro stulpelis gali  pasistiebti net iki 11 laipsnių šilumos.

„Artimiausiomis dienomis tikrai ta šiluma tirpdys sniegą. Ateinančią savaitę miestuose tikėtina gal ne pilnai visur, bet tikrai pratirpdys tą sniegą“, – teigia sinoptikė Simona Dalinkevičiūtė.

Tirpstantis sniegas atneš ne tik džiaugsmą ir pavasarines nuotaikas. Hidrologai perspėja, kad pavasarinio potvynio neišvengsime. Specialistai spėja, kad potvyniai prasidės pirmomis kovo savaitėmis. Visas vanduo iš didžiosios dalies Lietuvos teritorijos nuteka į Baltijos jūrą, tad gausiam potvyniui ypač turėtų ruoštis pamario gyventojai. Nors ir Neris, pasak hidrologų, šiemet gerokai patvins.

„Neryje tikėtina, kad potvynis bus pakankamai didelis, kadangi tiek rytų Lietuvoje sniego yra daugiau negu įprasta. Taip pat ir Baltarusijos teritorijoje sniego yra pakankamai daug“, – kalbėjo hidrologas Juozas Šimkus.

Ypač išsiskiria pietų ir pietryčių Lietuva. Ten vandens atsargos sniego dangoje daugiametę normą viršija du kartus, tad gyventojai gali būti ramūs, kad hidrologinės sausros bent jau iki vasaros vidurio nepatirs.


Rašyti komentarą...
V
Vacys
2021-02-22 19:37:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Butu viskas gerai, jei ne zurnalistu pliotkai.
Atsakyti
-1

B
Blaivininkas
2021-02-22 20:17:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
In vino veritas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų