Jungtinėje Karalystėje, kur vis labiau dominuoja omikron atmaina, nauji COVID atvejai pirmą kartą perkopė 100 000 per parą. Tiesa, britų mokslininkai turi ir gerų žinių. Preliminarūs tyrimų duomenys rodo, kad omikron atmaina ne tokia pavojinga. Ja užsikrėtę asmenys turi 40 procentų mažesnę tikimybę atsidurti ligoninėje, nei tie, kurie serga delta atmaina.
Pietų Afrikoje atlikti tyrimai nuteikia dar geriau. Esą omikron net iki 80 procentų mažiau pavojinga. Tiesa šios šalies tyrime daugiausia dalyvavo jauni žmonės. PSO šiuos tyrimus vertina atsargiai ir sako, kad džiaugtis dar anksti.
„Informacija apie viruso sunkumą vis dar neaiški. Vis dar neturime bendro vaizdo, kad galėtume susidaryti įspūdį ar Omciron mažiau pavojingas nei Delta atmaina“, – sako Pasaulio sveikatos organizacijos ekspertė Maria Van Kerhove.
Belgija naujausia Europos šalis griežtinanti suvaržymus. Uždaromi kino teatrai, teatrai. Sporto renginiai po naujų vyks be žiūrovų. Nors galimai ir mažiau pavojinga, omikron atmaina neabejotinai labiau užkrečiama, o tai šalių vyriausybes verčia nerimauti, kad susirgimų bus tiek daug, kad jau dabar pilnos ligoninės netrukus bus perpildytos. Ekspertai sako, kad prireiks vos poros savaičių, kad omikron taptų dominuojančia atmaina visoje Europoje.
„Ji jau dominuoja tokiose šalyse kaip Jungtinė Karalystė, Portugalija ir Danija“, – teigia PSO atstovas Europoje Hansas Kluge.
Jau dabar Europoje fiksuojama 40 procentų daugiau COVID atvejų nei tuo pačiu metu pernai. Nuo koronaviruso mirė 27 000 daugiau žmonių. Nerimas dėl omikron naujų suvaržymų griebtis privertė ir Ispaniją. Liepta lauke vėl dėvėti kaukes. Tokia tvarka įsigaliojo ir lietuvių turistų mėgstamoje Graikijoje, ten taip pat atšaukti kalėdiniai ir naujamečiai renginiai.