• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sveikatos apsaugos ministras dėl savo priimamų sprendimų sulaukia nemažai kritikos. Jo pandemijos valdymo strategijas, sprendimų priėmimą kritikuoja jau ir savi. Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas teigė, kad Arūnas Dulkys vėluoja priimti sprendimus. 

Sveikatos apsaugos ministras dėl savo priimamų sprendimų sulaukia nemažai kritikos. Jo pandemijos valdymo strategijas, sprendimų priėmimą kritikuoja jau ir savi. Sveikatos reikalų komiteto pirmininkas Antanas Matulas teigė, kad Arūnas Dulkys vėluoja priimti sprendimus. 

REKLAMA

Tokią mintį jis išreiškė tv3.lt naujienų portalo laidoje „Dienos pjūvis“, kur jį kalbino žurnalistas Artūras Anužis. 

Į vakcinaciją dedama daug vilčių, tačiau vakcinacijos procesas sulaukia ir daug kritikos. Iš pradžių atrodė, kad yra didelis deficitas, vakcinų trūksta, tačiau dabar jos turime vis daugiau, bet nepaskiepijame pačių didžiausių rizikų grupių, ypač vyresnių žmonių, o daug vakcinų yra nepanaudota. Kur yra tos problemos, ar jūs turite savo pastebėjimų?

Tos nepanaudotos vakcinos nėra daug. Kiek žinau yra susikaupę apie 60 tūkst. tik „AstraZeneca“ vakcinos. Tai, be abejonės, čia yra tam tikri sisteminiai dalykai, atėję iš ankščiau, kurių, deja, ir mūsų Sveikatos apsaugos ministerija šiandien nesprendžia. 

REKLAMA
REKLAMA

Tai ir viešieji ryšiai, tam tikros ministerijai pavaldžios tarnybos, kurios turi efektyviai spręsti šias problemas, informuoti visuomenę apie skiepus, skiepų naudą.

REKLAMA

Šiandien iš esmės neveikia tiek Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras, tiek Nacionalinis visuomenės sveikatos centras neturi pastovių vadovų. Čia iš tiesų galima įvardinti kaip tam tikrą darbo trūkumą.

Turi būti lanksčiau reaguojama. Ir tas pats vykęs policijos pareigūnų mitingas rodo, kad ta problema turėjo būti išspręsta prieš 2–3 savaites. Mes apie ją šnekėjome ir Sveikatos reikalų komitete. Užsiminėme, kad ši žmonių grupė – pareigūnai – padeda įveikti pandemiją, tiesiogiai kontaktuoja su daugybę žmonių. Ji turėjo būti įtraukta ir skiepyta ankščiau.

REKLAMA
REKLAMA

Mano manymu, didesnis pasitikėjimas turi būti savivaldybėmis, kurios gerai tvarkosi. Reikia duoti joms didesnį lankstumą, o tos, kurios nesusitvarko, reikia joms didesnę pagalbą teikti. Galbūt net ministerijai pavaldžių įstaigų asmenis ten deleguoti į štabus ir padėti joms veikti vietoje. 

Tam tikrų problemų turime, bet šiandien vakcinų skaičius ateina nemažas ir labai svarbu, kaip sklandžiai bus organizuotas tas skiepijimas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ponas Matulai, užsiminėte apie skiepų prioritetus. Ar jūs pritariate tai minčiai, kad pareigūnai turėtų būti prioritetų eilės apačioje kaip yra dabar, ar vis dėlto reikėtų pareigūnus paskiepyti?

Kaip ir sakiau, Sveikatos reikalų komitete mes prieš 2 savaites aiškindamiesi eigą kalbėjome ir rekomendavo ministerijai įtraukti pareigūnus, policijos pareigūnus į sąrašą ir jų skiepijimą pradėti ankščiau.

REKLAMA

Nežinau, kodėl vėluoja tie sprendimai. Ar tikrai būtina sulaukti mitingo, sulaukti visuomenės, žiniasklaidos neigiamų reakcijų, kad suvoktum, jog pareigūnų grupė jau turėjo būti paskiepyta. Man yra šiek tiek keista, kad yra taip nelanksčiai, neoperatyviai reaguojama.

Jei turėjome problemų su buvusiu ministru Aurelijumi Veryga, kuris pernelyg greitai, naktimis kepė įsakymus, tai šiuo atveju susiduriame su kita situacija ir vėlgi priežastis pakankamai aiški – ministerija, ministras tiesiog nespėja reaguoti, nes darbų yra milijonas, o politinė komanda iki šiol nėra suformuota.

REKLAMA

Dirba du viceministrai, Sveikatos reikalų komitetas. Aš asmeniškai jau kadencijos pradžioje rekomendavau prašyti Vyriausybės, kad dirbtų keturi viceministrai, papildomai skirti pandemijos metu vieną viceministrą, kuris galėtų koordinuoti šią situaciją. 

Deja, politikų komanda kol kas nesuformuota ir ministras, ir viceministrė, kuri kuruoja ir šitą sritį, ir vykdo tam tikras operacijų vadovo veiklas, dirba milžinišku krūviu, todėl sprendimai ir vėluoja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar jus kaip Sveikatos reikalų komiteto pirmininką tenkina ministro ir jo komandos darbas? Nes darbų gali būti milijonas, bet vadovų darbas ir yra gebėti juos paskirstyti, kad tu galėtumei priiminėti sprendimus.

Sakykime, kad 80–85 proc. tenkina. Iš tiesų labai gerai, kad sprendimai priimami išdiskutavus, tariamasi, konsultuojamasi su ekspertais, įsiklausoma, bet, kaip sakiau, vis dėlto ekspertų pozicija ir nuomonė yra viena, o šiuo metu užimantis aukštas pareigas ministras turi gebėti operatyviai įvertinti visas aplinkybes – ir politines, ir žmonių emocinę būklę, ir ekspertų rekomendacijas.

REKLAMA

Kaip ir „AstraZenecos“ skiepijimo sustabdymu dviem dienoms akivaizdu, kad sprendimas buvo priimtas per mažai tariantis, konsultuojantis. Matomai, kad sprendimas buvo ne visai logiškas. 

O ką A. Matulas mano apie Vyriausybės darbą, žiūrėkite laidos „Dienos pjūvis“ įraše, esančiame straipsnio pradžioje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų