• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Laisvės partija gavo dar vieną smūgį – nors tikėjosi, kad šiandien pavyks po svarstymo pritarti kanapių dekriminalizavimui, po aršių diskusijų teko nuryti karčią piliulę. Baudžiamojo kodekso pataisoms balsų nepakako.

Laisvės partija gavo dar vieną smūgį – nors tikėjosi, kad šiandien pavyks po svarstymo pritarti kanapių dekriminalizavimui, po aršių diskusijų teko nuryti karčią piliulę. Baudžiamojo kodekso pataisoms balsų nepakako.

REKLAMA

Laisviečiai, ryte kartoję, kad po praėjusio jiems nesėkmingo balsavimo pamokas išmoko, po šiandienos smūgio vėl prabilo, kad buvo apgauti. Jų kortas sumaišė balsavime nedalyvavę dekriminalizavimą palaikantys socdemai.

Laisvės partijai nepavykus prieš metus prastumti visų rūšių narkotikų mažo kiekio dekriminalizavimo, laisviečiai puolė grasinti sugriauti koaliciją. Bet nurimo ir kiek vėliau padarė kompromisą – nusprendė dekriminalizuoti bent jau kanapes, vadinamąją žolę.

„Matote, Seime reikia išmokti tartis. Mokomės“, – sako Laisvės frakcijos seniūnas Vytautas Mitalas.

Kitaip tariant, laisviečiai leido suprasti, kad yra susiskaičiavę palaikymo balsus ir įsitikinę, kad jiems jų pakaks. Šiandieninis balsavimas yra svarstymo stadijos, įveikus jį, beliktų tik lemiamas priėmimas. Opozicija dar pabandė jį išbraukti iš darbotvarkės – paprašė ekspertinio vertinimo.

REKLAMA
REKLAMA

„Yra paprašyta atlikti ekspertinį vertinimą, tai reiškia, komitetas tą turi padaryti, ir kol tai nėra atlikta, mes šito klausimo svarstyti tiesiog negalime“, – kalba valstietis Aurelijus Veryga.

REKLAMA

„Man labai apmaudu, kad opozicijos atstovai naudojasi ekspertinio vertinimo galimybe siekdami blokuoti ir vilkinti įstatymo projekto svarstymą plenarinių posėdžių salėje“, – teigia Laisvės frakcijos narys Tomas Vytautas Raskevičius.

Vis tik pirmą kovos raundą valdantieji laimėjo – iš darbotvarkės klausimas neišbrauktas. Bet didysis mūšis užvirė vėliau. Laisviečiai aiškina, kad baudžiamoji atsakomybė naudos neduoda – už suktinę žmonės baudžiami neadekvačiai.

REKLAMA
REKLAMA

„Daugybė šalių jau seniai nusprendė, kad ne su kuvalda, ne su botagu, ne su bananu mes keičiame žmonių elgesį ir gydome ligas“, – tikina V. Mitalas.

Projektai yra du – vienu atsakomybė už nedidelį kanapių kiekį išbraukiama iš Baudžiamojo kodekso, o kitu už šį poelgį atsiranda baudos Administracinių nusižengimų kodekse. Kitaip tariant, vietoj baudžiamosios atsakomybės, atsiranda tiesiog piniginė bauda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Čia turbūt tokia satanistinė Laisvės partijos dovana Lietuvai šv. Kalėdų proga“, – sako Mišrios grupės narys Mindaugas Puidokas.

„Patikėkite, tikrai teko matyti, čia nėra gal dabar sulyginami dalykai, bet irgi kažkada prasidėjo nuo suktinės, kada aptvėrus taborą policijos pajėgomis, jie kaip zombiai šliaužė mirdami tos savo dozės reikalingos. Ar mes norime tą padaryti?“, – kalba „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis.

REKLAMA

Koks yra mažas kiekis, turėtų nuspręsti Sveikatos apsaugos ministras.

„Ministras nustato narkotinių psichotropinių meždiagų kiekį. Jeigu ministras yra liberalus, neturintis moralinių nuostatų, jis gali ir kilogramą nustatyti“, – sako Regionų frakcijos narys Remigijus Žemaitaitis.

Bet Dulkys nuo šio klausimo bėga kaip velnias nuo kryžiaus. Nesako net apskritai ką galvoja apie dekriminalizavimą: „Pats principas. — Žiūrėkit, nekomentuosiu. — Kodėl?“

REKLAMA

Nors emocijos salėje ir pradėjo kilti, laisviečiai laikėsi santūriai. Laisvietis Žukauskas, apskritai, vietoj dalyvavimo diskusijoje, nusprendžia pamankštinti smegenis – sprendžia, kur reikia perkelti degtuką, kad lygtis būtų teisinga.

Ir vis tik pirmasis balsavimas dėl baudų įteisinimo Administracinių nusižengimų kodekse laisviečiams pavyko – laimėjo vos vieno balso persvara, 63–62. Bet tuomet prie mikrofono stojo Skvernelio frakcijos narys Griškevičius: „Kadangi sistema nesuveikė ir mano balsas yra, kaip matote, neįskaitytas, vieno balso, prašau perbalsuoti. — Perbalsuojam. Perbalsuojam.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Valdantieji anksčiau yra naudoję tokią taktiką – pritrūkus balsų svarbiam projektui, sugalvoja priežastį balsuoti iš naujo. Bet Čmilytė opozicijai tokios dovanos neįteikė: „Posėdžiui pirmininkaujantis priima sprendimą. Gerbiami kolegos, siūlau nutraukti šią diskusiją, kuri niekur neveda.“

Opozicija dar sviedė ne vieną akmenį į socdemų daržą – dalis jų išėjo iš salės ir balsavime nedalyvavo. Tai, anot kitų seimūnų, pagalba valdantiesiems. Bet nedalyvavę socdemai atkerta, kad kaip tik būtų balsavę už dekriminalizavimą, bet nusprendė laisviečiams nepadėti, nes jie nepalaiko socdemų projektų.

REKLAMA

„Niekam niekas nežadėjo rožių sodo jiems. Tai čia politinio turgaus nėra, mes viena akimi stebime, kaip jie balsuoja, kai eina mūsų įstatymai, tai tegul daro išvadas“, – tvirtina Socialdemokratų frakcijos narys Algirdas Sysas.

Parėkusi, bet nieko nepešusi opozicija dar svarstė palikti Seimo salę. Bet liko, ir kaip paaiškėjo, tai lėmė visai kitokį balsavimą, dėl baudžiamojo kodekso pataisų: „Už 63, prieš 61, susilaikė 3, nepritarta pasiūlymui.“

REKLAMA

„Mes matome, kaip sunkiai vakarietiškos vertybės skinasi kelią ir koks tvirtas palaikymas yra rytietiškai bizūno, policinės valstybės politikai Seime“, – teigia Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

Prieš metus laisviečiai skaičiavo balsus ir apsigavo, ar buvo apgauti. Šiandien scenarijus pasikartojo.

„Turėjo būti daugiau palaikančių, bet Seimas ne pirmą kartą balsuoja kartais ne taip, kaip sutarė. Nieko, ne pirmas kartas, toliau dirbame“, – sako A. Armonaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nepadėjo ir krikdemai, nors jie sulaukė ne vieno kaltinimo, kad jiems buvo išsukiotos rankos, kad balsuotų už. Nors dalis jų, pavyzdžiui, Kasčiūnas, ir palaikė projektą.

„Kais Laisvės partija ėjo su siūlymu visus narkotikus, mažo kiekio dekriminalizuoti, aš buvau prieš, ir aiškiai sakiau, atneškite tik kanapes, tada svarstysime. Tai šioje vietoje aš esu nuoseklus. Niekas mano rankų ir neišlaužys, jūs tą puikiai žinot, nei rusai, nei baltarusiai, nei Laisvės partija“, – kalba Konservatorių frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas.

REKLAMA

Tiesa, Seimas pritarė, kad baudžiamojo kodekso pataisos būtų grąžintos tobulinti.

„Tiesiog dabar gaunasi visiškas teisinis chaosas, bet aišku, tai nėra priėmimo stadijos, bet jeigu taip įvyktų ir po priėmimo, tai būtų visiškas teisinis nesusipratimas, liktų ir kriminalizuotas ir ANK sankcijos padidintos, na – jovalas“, – teigia S. Skvernelis.

Naują dekriminalizavimo projektą reikės registruoti iš naujo. Tai reiškia, kad bent jau šiemet Laisvės partija savo rinkėjams Kalėdinės dovanos – kanapių dekriminalizavimo – neįteiks.

REKLAMA

„Kadangi atkrito dalis krikdemų, kurie buvo susiruošę jau remti dekriminalizavimą, tai balsų priėmimui nėra, nes yra vos šešiasdešimt keli balsai, o priėmimui reikia, kad būtų 71 kortelė. Situacija yra klampi, panašu, kad Laisvės partija dar labai ilgai nematys kanapių Kalėdoms“, – sako Regionų frakcijos narė Agnė Širinskienė.

„Matydamas rezultatus, matydamas balsus už, matydamas prieš, matydamas procedūras, kurias galima naudoti priėmimo metu, aš manau šansų priėmimui nėra“, – teigia L. Kasčiūnas.

Garsiausi, bet tuo pačiu ir daugiausia aistrų keliantys Laisvės partijos pažadai, bent jau kol kas, lieka neįgyvendinti. Seime įstrigęs ir partnerystės įstatymas.

Kazkada apie kanapes svaigo
Kazkada apie kanapes svaigo
"pasamdytas" Rudokas. Griuk negyvas, kaip isvertes akis irodinejo kanapiu svarba zmogaus gyvenime. Ar reikia kvailesnio cirko, Rudokas - kanapiu "augintojas" ir rupintojelis. Dabar svaigsta jau visa laisvieciu partija. Manes niekaip neitikina kanapiu svarbumu. Manau,svarbumu svarbumas, kas stovi uz ju nugaru.
issireklamavo Diavarai,tiksliau Diavara. Idomu kaip jiems pasibaige, ar neateme vaiku? Tai kanapiniu partijos triukai.
Narkasha DVESK.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų