Anot jo, ekonomikos recesiją lems JAV kova su infliacija, kuri pristabdys vartojimą.
„Iš kitos Atlanto pusės jau atsirita recesijos banga, beveik 100 procentų, dėl krizės dar neaišku, nes dar yra rezervų. Jungtinėse Valstijose situacija yra panaši kaip Lietuvoje, ten infliacija įsisuka labai smarkiai, jau siekia 8,6 procento. Ten vidinė infliacija – paslaugų, plataus vartojimo prekių kainos didžiulės, ir energetikos, ir maisto. Todėl centrinis bankas yra pasirengęs tikrai labai agresyviai tą infliaciją sustabdyti“, – pirmadienį Žinių radijui sakė Ž. Mauricas.
Nuo to, kaip JAV pavyks suvaldyti infliaciją, priklausys ir tai, kiek recesija truks Europoje. Ji galėtų baigtis 2023 metų antrojoje pusėje, mano Ž. Mauricas.
„Manau, kad kitų metų antroje pusėje jau galbūt, jeigu kažko neatsitiks, situacija aprims. Metai nuo dabartinio laiko, ypač ateinanti žiema gali būti labai sunki“, – kalbėjo jis.
Statistikos departamento duomenimis, infliacija gegužę, palyginti su tuo pačiu metu pernai, siekė 18,9 proc., o vidutinė metinė infliacija – 10,5 proc. Ekonomistų vertinimu, infliacijos pikas šalyje dar nėra pasiektas.