Finansų ministerija portalui pateiktame komentare nurodė, kad šiuo metu Ekonomikos ir inovacijų ministerija ruošia dvi priemones.
Pasak ministerijos, apyvartinėms paskoloms numatoma skirti iki 130 mln. eurų, rinkų diversifikavimo priemonei – 6 mln. eurų.
BNS praėjusią savaitę rašė, kad ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė Seime žadėjo, kad sunkumų patiriančiam Lietuvos verslui bus suteikta valstybės pagalba.
Ministrė teigė, kad Vyriausybė priims sprendimą dėl pagalbos priemonių, skirtų rinkų diversifikavimui – tai bus subsidijos, skirtos toms įmonėms, kurioms reikia staigių lėšų persitvarkymui ir rinkų paieškai.
„Vienas instrumentas „Invegoje“ jau veikia – tai yra paskolų garantijos. Jų limitas padidintas nuo 1,5 mln. eurų iki 5 mln. eurų. Tačiau manome, kad tai situacijai toliau tęsiantis, tai nėra pakankama. Su Europos Komisija deriname lengvatinių paskolų instrumentą. Bus galima apyvartinėms lėšoms tikrai labai geromis sąlygomis pasiskolinti“, – tada Seime tvirtino A. Armonaitė.
Kinija pastaruoju metu reiškė protestus dėl Lietuvos plėtojamų ryšių su Taivanu, šios salos atstovybės atidarymo Vilniuje.
Kinija rudenį sustabdė krovininius traukinius į Lietuvą, maisto eksporto leidimų išdavimą, sumažino Lietuvos įmonėms kredito limitus ir pakėlė kainas, be to, buvo išbraukusi Lietuvą iš muitinės sistemų.
Taip pat skelbiama, jog Kinija spaudžia užsienio įmones gamyboje nebenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų.