Gyventojai, kuriems paskelbtas karantinas, socialinėje žiniasklaidoje skundėsi dėl maisto trūkumo.
Kinija, kur prieš dvejus metus atsirado pandeminis koronavirusas, laikosi „nulinio COVIDo“ strategijos ir taiko griežtus suvaržymus prie sienų, ilgus ir tikslinius karantinus, bet Pekinas rengiasi vasario mėnesį rengti žiemos olimpines žaidynes.
Pastarosiomis savaitėmis virusas vėl ėmė plisti greičiau. Antradienį pareigūnai pranešė apie 209 naujus užsikrėtimo atvejus – tai didžiausias paros skaičius nuo praėjusių metų kovo, kai koronavirusas siautėjo Kinijos centriniame Uhano mieste.
Naujausias COVID-19 protrūkis, nors yra mažas, palyginti su protrūkiais Europoje ir Jungtinėse Valstijose, paskatino valdžią įvesti „griežčiausius“ suvaržymus šiauriniame Siano mieste, kur 13 mln. gyventojų jau šeštą dieną priversti sėdėti namuose.
Gyventojai jau buvo kelis kartus testuoti, kiekvienam namų ūkiui leidžiama kas tris dienas pasiųsti vieną žmogų nupirkti maisto produktų.
Netoliese esančiuose miestuose taip pat užregistruota su šiuo protrūkiu susijusių COVID-19 atvejų. Už maždaug 300 km nuo Siano esančiame Janano mieste antradienį uždarytos kompanijos, o šimtams tūkstančių vieno rajono gyventojų nurodyta niekur neiti iš namų.
Siano karantinas yra didžiausias Kinijoje nuo pat to laiko, kai pandemijos pradžioje buvo uždarytas panašaus dydžio Uhanas.
Nuo gruodžio 9-osios Siane išaiškinta per 800 užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Jauniausias COVID-19 pacientas šiame mieste yra 38 dienų kūdikis, antradienį pranešė valstybinis laikraštis „Global Times“.