• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjant Seimo rinkimams politikai tebesiginčija, ką daryti su 8 mlrd. eurų, kuriuos gyventojai sukaupė antros pensijų pakopos fonduose. Štai Lietuvos banko vadovas jau siūlo kurti valstybinį antros pakopos fondą, pavyzdžiui, kad ir „Sodroje“, o valstybės įsipareigojimą mokėti žmonėms skatinamąsias įmokas užkrauti darbdaviams. Vieni politikai ragina kuo mažiau kišti nagus prie antros pakopos, kiti gi žada leisti su visais pinigais iš jos pasitraukti.

Artėjant Seimo rinkimams politikai tebesiginčija, ką daryti su 8 mlrd. eurų, kuriuos gyventojai sukaupė antros pensijų pakopos fonduose. Štai Lietuvos banko vadovas jau siūlo kurti valstybinį antros pakopos fondą, pavyzdžiui, kad ir „Sodroje“, o valstybės įsipareigojimą mokėti žmonėms skatinamąsias įmokas užkrauti darbdaviams. Vieni politikai ragina kuo mažiau kišti nagus prie antros pakopos, kiti gi žada leisti su visais pinigais iš jos pasitraukti.

REKLAMA

Panevėžietis verslininkas Vytautas jau antrą dešimtmetį kaupia senatvei antros pensijų pakopos fonde. Kas mėnesį sumokėdamas apie 50 eurų, jau sukaupė apie 10 tūkst. eurų. Tačiau dabar vyras nori visus sukauptus pinigus kuo greičiau pasiimti ir išleisti savo poreikiams

„Suviliojo, buvau jaunas, prieš 15–20 metų, gerokai seniau. Banke pasiūlė kaupti pensiją, pasakė, kad pinigai didės, pripiešė lentelių po 8 proc. per metus, viskas labai gražiai atrodė. Realybėje nėra 8 procentų, geriausiu atveju 1–3 procentai“, – piktinosi Vytautas.

REKLAMA
REKLAMA

Sukaupti pinigai negelbės

Konstitucinis Teismas dar prieš pusmetį išaiškino, kad Seimas turi leisti būsimiems pensininkams pasitraukti iš antros pakopos su visais pinigais bent dėl svarių priežasčių, kuomet kaupimas tampa beprasmiškas.   

REKLAMA

„Pridėjus 30–50 eurų prie pensijos, ką galėsi nusipirkti? Galėsi į kavinę nueiti 1 kartą. Nelogiška ir absurdiška versti žmones kaupti pinigus, kurie stipriai nuvertėja ir apskritai, kaip gali būti prievarta?“ – retoriškai klausė panevėžietis.

Tačiau valdantieji iki šiol nepateikia teismo valią įgyvendinančių įstatymo pataisų. Socialinės apsaugos ir darbo ministras jau tiesiai neatsako, ar pateiks pasitraukimo iš antros pakopos projektą dar šioje kadencijoje.  

REKLAMA
REKLAMA

„Ieškome sprendimų, nes yra 101 kelias, kaip sugriauti sistemą, reikia rasti 1, kaip ją patobulinti“, – kalbėjo Vytautas Šilinskas.

O Lietuvos banko pirmininkas jau aiškina, kad antrą pakopą turi turėti valstybinis fondas, kad ir „Sodra“. Jis viliasi, kad, sulaukę tokio konkurento, privatūs fondų valdytojai labiau pasistengs dėl savo klientų.  

„Antra pakopa negali būti palikta privačiose rankose, privačiai konkurencijai, reguliuojant įkainius. Nes nėra pagrindo, su kuriuo gali pasilyginti“, – tvirtino Gediminas Šimkus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Siūlo atsiimti sumokėjus mokestį

Antros pakopos dalyviams iš valstybės biudžeto mokamą priemoką po 27 eurų kas mėnesį, kas bendrai per metus sudaro apie 300 mln. eurų, G. Šimkus ragina užkrauti darbdaviams. O valdžią į savo rankas pasiruošę perimti socdemai žada leisti lietuviams laisvai nutraukti kaupimą ir atsiimti visus pinigus.   

„Kažkodėl iki šiol projekto nėra, sako, kad dabar patieksim, kadencija baigiasi, rinkiminis laikas, jie pateiks. Aš niekuo nebetikiu, yra nenuilstamas noras tarnauti stambiam kapitalui“, – dėstė Socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė.

REKLAMA

Tokie pasiūlymai šiurpina pensijų fondų valdytojus.

„Reikėtų turėti tęstinumą ir pastovumą. Tai labiausiai žmonės vertina. Visus siūlymus, kurie yra rinkiminiu laikotarpiu, reikia vertinti atsakingai“, – patarė fondų valdytojų atstovas Tadas Gudaitis.

Tad „Vardan Lietuvos“ atstovai, nors ir peikdami antrąją pakopą, jau siūlo laisvam atsiėmimui kliūtį – 15 proc. pajamų mokestį.  

REKLAMA

„Susimoki už tai, kad pasiimi, nes kažkas dėl to labai daug dirbo. Iš „Sodros“ buvo pervedama, valstybė įmetė pinigus“, – siūlė demokratas Linas Kukuraitis.

Na, ir ekonomistai nėra vieningi. Vieni antrina valdantiesiems, kad pasitraukti būtų galima tik sunkios ligos atveju, tačiau kiti ragina greičiau leisti lietuviams iš antros pakopos bet kada atsiimti visus pinigus ir, pavyzdžiui, investuoti į nekilnojamąjį turtą.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nepasakė Konstitucinis teismas, kad bet kas, bet kur, bet kada, bet kaip gali bet kokias sumas atsiimti“, – pabrėžė ekonomistas Teodoras Medaiskis.

„Atnaujinti savo būstą, padidinti vertę, o sulaukus senatvės seną būstą atnaujintą parduos brangiau, nusipirks pigesnį, kuklesnį ir iš likučio galės gyventi, prisidurti senatvėje“, – siūlė ekonomistas Romas Lazutka.

Privačiuose pensijų fonduose beveik pusantro milijono dalyvių šiuo metu yra sukaupę per 8 mlrd. eurų. Tiesa, beveik pusė jų naujų įmokų nebemoka. Didžiausia pensijų anuiteto išmoka dabar siekia 350 eurų, mažiausia – 9, na, o vidutinė siekia 65 eurus.

Daugiau apie tai – aukščiau esančiame vaizdo įraše.

tv3.lt

Ponui Kukuraičiui reiktų pasidomėti Lietuvos mokesčių sistema. Pinigai, pervedami į pensijų fondus, jau buvo apmokestinti gyventojų pajamų mokesčiu. Negalima 2 kartus tuos pačius darbuotojo pinigus apmokestinti GPM.
Praleido progą patylėti... Eilinį kartą parodė savo "kompetenciją "...
Moki PSD bet reikia eiti į privačias klinikas. Kaupi visą gyvenimą pensijai moki po 60 eurų į mėnesį o tau vėliau mokės po 30, o už 20 metų už tuos 30 eurų galėsi nusipirkt 500g makaronų. Ir visą šitą sukčiavimą mes vadiname laisva rinka ir europietiškais standartais. Bet iš kitos pusės ką norėt jeigu prezidentas bankininkas
Įdomi logika pas Šilinską ir jį palaikančius kitus be sąžinės ir moralės valdžios atstovus. Kaip įkalbėti žmogų, kad jis kauptų II pakopoje ir jam pažadėti orią pensiją, tai rado 101 priežastį, bet kaip grąžinti, tai pasirodo nėra jokių priežasčių, apart, kad sugrius melagių ir apgavikų imperija, jeigu teks atiduoti žmonėms sukauptus pinigus. Taigi laisvos ir demokratiškos Lietuvos klerkai, ar jūs tarnaujate liaudžiai ar kapitalui?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų