Visgi Vyriausybė sprendimo turinio nekomentuoja, kaip ir neįvardija konkrečios pavardės.
Išvada – konfidenciali
Tyrimą, ar „Foxpay“ akcininkai atitinka nacionalinio saugumo interesus, atliko vyriausybinė Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisija.
Jos išvada paremtas Vyriausybės sprendimas įsigaliojo penktadienį, BNS pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.
„Tyrimo metu buvo vertinama, ar investuotojai (akcininkai) atitinka nacionalinio saugumo interesus. Tyrimas yra baigtas, sprendimas šiuo klausimu įsigalioja šiandien. Komentuoti tiek komisijos išvados, tiek Vyriausybės nutarimo turinio ir minėti konkrečių pavardžių ar dėstyti neatitikties nacionalinio saugumo interesams aplinkybių negalime – tą riboja šių dokumentų konfidencialumo reikalavimai“, – atsakyme BNS nurodė tarnyba.
Ji pabrėžė, kad komisija nevertino bendrovės „Foxpay“ ar jos veiklos grėsmių nacionaliniam saugumui požiūriu.
Premjerė Ingrida Šimonytė ketvirtadienį pareiškė turinti klausimų socialinės apsaugos ir darbo ministrei Monikai Navickienei dėl jos sutuoktinio veiklos „Foxpay“, o dėl įmonės galimai neteisėtų viešųjų pirkimų sakė norinti atsakymų ir iš institucijų.
Centrinio banko vadovas Gediminas Šimkus penktadienį sakė, kad atliekant „Foxpay“ patikrinimą žiūrima ir tai, ar įmonės akcininkai bei galutiniai naudos gavėjai atitinka teisės aktų reikalavimus.
„Mes tikriname, ar įmonė užtikrina pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevenciją reglamentuojančių teisės aktų vykdymą. Taip pat yra klausimų dėl akcininkų arba galutinių naudos gavėjų atitikimo teisės aktų reikalavimams“, – žurnalistams sakė G. Šimkus.
Registrų centro duomenimis, „Foxpay“ vienintelė savininkė ir naudos gavėja yra Šveicarijos grupės „iSun“ valdybos pirmininkė I. Trinkūnaitė.
Su ja BNS kol kas nepavyko susisiekti.
Įmonei 2023 metų pabaigoje – šių metų metų pradžioje vadovavo bei jos valdyboje dirbo M. Navickienės sutuoktinis Mindaugas Navickas, tačiau į viešumą iškilus informacijai apie įmonės atžvilgiu atliekamus tyrimus, praėjusią savaitę jis nutarė iš bendrovės pasitraukti.
Pati M. Navickienė trečiadienį sakė dėl sutuoktinio veiklos įmonėje „Foxpay“ laukianti kontroliuojančių institucijų verdikto, be to, ji teigė negalinti išsamiau komentuoti įmonės veiklos, kurioje jos sutuoktinis jau nedirba.
Patikrinimą atlieka ir STT
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) BNS patvirtino ketvirtadienį gavusi generalinės prokurorės Nidos Grunskienės pavedimą patikslinti kai kurias su „Foxpay“ susijusias faktines aplinkybes.
Kaip skelbė naujienų portalas „Delfi“, įtarimų sukėlė ir valstybinėms bei privačioms įmonėms siūlomų „Foxpay“ kainų neatitikimas.
I. Trinkūnaitė „Foxpay“ įsigijo 2022 metų lapkritį. Tuomet ji skelbė, kad tai yra viena grupės strateginių investicijų stiprinant e. mokėjimų paslaugas ir žadėjo siūlyti analogų rinkoje neturinčius produktus tiek pinigų plovimo prevencijos srityje, tiek bankinėse sistemose.
Nuo 2009 metų veikianti „Foxpay“ valdo to paties pavadinimo mobiliąją piniginę, kuria įmokų surinkimo sistemas e. parduotuvėms ir verslui, teikia savitarnos mokėjimo terminalų nuomos paslaugas.
„iSun“ grupė vysto bankinių paslaugų platformas, kuria finansinę programinę įrangą, siūlo „blockchain“ technologijos sprendimus. Tarp įmonės valdomų ir vystomų projektų – e. identifikavimo įrankis „GlobalPass“ bei mokėjimų platforma „SwissMoney“.
„Foxpay“ steigėjas ir vienintelis akcininkas iki 2022 metų lapkričio buvo „Saugos investicijų biuras“.