Šiais metais, anot A. Naujalienės, socialinių būstų įsigijimui buvo skirta penktadalis milijono eurų, tačiau panaudoti dar ne visi pinigai.
„Šiems metams skirta 220 tūkst. eurų, o išleista – 181 tūkst. 300 eurų, – detalizavo Statybos ir turto skyriaus vedėja. – Praėjusiais metais nupirkti 2 butai, išleista 93 tūkst. eurų.“
Vadinasi, nesunku paskaičiuoti, kad už vieną būstą savivaldybė sumokėjo vidutiniškai apie 46 tūkst. 500 eurų.
Socialinės paramos skyrius vedėja J. Blistrubaitė skaičiuoja, kad socialiniuose būstuose šiuo metu gyvena daugiau nei pustrečio šimto šeimų.
„Kėdainių rajone šiuo metu yra 268 socialiniai būstai. Tačiau ne visi jie yra apgyvendinti, nes daliai asmenų išsiųsti pasiūlymai nuomotis, bet jie renka reikiamus dokumentus. Kiti būstai yra remontuojami ir jų dar negalima nuomoti“, – paaiškino J. Blinstrubaitė.
Jos teigimu, šiuo metu socialiniuose būstuose gyvena 264 šeimos: „Tačiau eilėje dar laukia 160 šeimų ir kasmet socialinių būstų poreikis auga. O jis kaip ir būstų skaičius yra didžiausias Kėdainių mieste, mažiausias – kaimiškose seniūnijose“.
Daugiausia socialinių būstų privatizavo pernai
Paklausta, ar per pastaruosius kelerius metus buvo privatizuotų socialinių būstų, t. y. ar kai kurie iš savivaldybės turimų tapo nebe socialiniais būstais, o kažkieno nuosavybe, A. Naujalienė pažymėjo, kad daugiausiai tokių sandorių būta praėjusiais metais – net 16.
Prieš dvejus metus, 2021-aisiais, buvo privatizuota 13 būstų, o šiais metais – vos vienas: „Būstai parduodami Lietuvos Respublikos paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymo ir kitų šią sritį reglamentuojančių teisės aktų nustatyta tvarka ir sąlygomis“.
Paprašyta atskleisti kainą, už kurią buvo privatizuoti butai, Statybos ir turto skyriaus vedėja sakė: „Vadovaujantis teisės aktų nuostatomis, būstas parduodamas rinkos kaina, kurią nustato nepriklausomas turto vertintojas“.
Straipsnio autorė – Rasa Jakubauskienė